PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to dobry wybór 350D+Tamron 17-50?



SebaWolf
01-08-2006, 10:57
Witam wszystkich,
Przymierzam się do przesiadki z mojej wysłużonej Minolty A1 na 350d i po wnikliwym przeanalizowaniu CB i testów na photozone, zdecydowałem się na zakup Tamrona AF SP 17-50 f/2.8 XR Di-II Asp.
W związku z tym mam pytanie czy taki zestaw dla kogoś kto zaczyna przygodę z lustrzanką cyfrową będzie odpowiedni. Wcześniej zastanawiałem się nad Sigmą 18-125mm F3.5-5.6 DC, ale czy większy zakres ogniskowych nie odbije się na jakości? Większośc moich dotychczasowych zdjęć to fotografia plenerowo-spacerowa krajobrazowa itp.
Do obiektywu koniecznie potrzebny będzie mi filtr do jego ochrony i polar, moimi faworytami są filtry MARUMI UV WPC, i CPL DHG czy to dobry wybór? /proszę nie pisać ze B+W i Heliopan są lepsze bo ich cena powala z nóg/

PS. wiem że macie dosyć takich pytań ale liczę na profesjonalną pomoc ;)
POZDRAWIAM

p_lar
01-08-2006, 11:05
Ja mam taki zestaw i póki co jestem szczęsliwy.
Ale zamiast tworzyć nowe wątki na temat, który często na CB się pojawiał, zajrzyj najpierw tu (http://www.canon-board.info/search.php)
albo tu (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=12856)
A najlepiej tutaj (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11626).

piast9
01-08-2006, 11:08
W związku z tym mam pytanie czy taki zestaw dla kogoś kto zaczyna przygodę z lustrzanką cyfrową będzie odpowiedni.
Będzie. Choć jeśli kasa jest tu pewną bolączką, to naprawdę, na sam początek wystarczy kit, do którego dokupisz coś dłuższego (sigma 70-300, canon 100-300).


Wcześniej zastanawiałem się nad Sigmą 18-125mm F3.5-5.6 DC, ale czy większy zakres ogniskowych nie odbije się na jakości?
Odbije. To znaczy w porównaniu do Tamrona.


Do obiektywu koniecznie potrzebny będzie mi filtr do jego ochrony i polar
Do ochrony obiektywu jest dekielek. Jakiś UV może przydać się w mocno brudnych miejscach bądź w deszczu. Co do polara się nie wypowiadam.

gwozdzt
01-08-2006, 11:09
Przymierzam się do przesiadki z mojej wysłużonej Minolty A1 na 350d i po wnikliwym przeanalizowaniu CB i testów na photozone, zdecydowałem się na zakup Tamrona AF SP 17-50 f/2.8 XR Di-II Asp.
W związku z tym mam pytanie czy taki zestaw dla kogoś kto zaczyna przygodę z lustrzanką cyfrową będzie odpowiedni.
IMHO Tak.


Wcześniej zastanawiałem się nad Sigmą 18-125mm F3.5-5.6 DC, ale czy większy zakres ogniskowych nie odbije się na jakości?
Najprawdopodobniej tak, a do tego dojdzie jeszcze nieprecyzyjny Sigmowy AF. Zwróć też uwagę na światło tych obiektywów (parametr f/...)
Ja bym został przy tym Tamronie.
Wprawdzie w odniesieniu do Minolty A1 moze Ci brakować nieco tych dłuższych ogniskowych, ale gdyby tak było, to lepiej będzie do tego Tamrona dokupić z czasem coś dłuższego, np. ma się pojawić taka fajna Tokina 50-135/2,8 :-)
http://www.photo.net/equipment/tokina/pie2006/


Do obiektywu koniecznie potrzebny będzie mi filtr do jego ochrony
To rzecz dyskusyjna. Byleś nie doszedł do takiej paranoi, ze będziesz chciał polar chronić UV-ką :-)
http://canon-board.info/showthread.php?p=194067#post194067


i polar,
Yes. ten jest potrzebny.


moimi faworytami są filtry MARUMI UV WPC, i CPL DHG czy to dobry wybór?
OK.
Cichy się chyba ucieszy :-)

harrydb
01-08-2006, 11:17
Witam sadze ze to dobry wybór na tego tamrona sam patrze łapczywym okiem i jak tylko dozbieram troszke lewych pieniedzy to, będzie Moj:)
co do sigmy18-125, to wiekszy zakres czytaj gorsza jakosc
jesli chodzi o filtry to Ja wlasnie kupilem sobie polarka hoya fioletowa ale bedzie uzywany z kitem i sigma 70-300apo dg do tamrona17-50f2.8 to bral bym albo hoya wyzszy model albo B+W

Na jakies lepsze rady poczekaj bo ja jestem tylko amatorem:roll: :D

SebaWolf
01-08-2006, 11:35
Do ochrony obiektywu jest dekielek. Jakiś UV może przydać się w mocno brudnych miejscach bądź w deszczu.

Chyba masz rację, dotychczas trochę mnie męczyło przekręcanie UV i Polara na zmianę.
Ciekawi mnie jeszcze czy na tego polara Marumi można bedzie założyć dekielek bo filtr jest w wersji SLIM.

Może ktoś wie gdzie w warszawie nie w internetowym sklepie można kupić zestaw o którym mowa tj. body 350d i tego tamka /z możliwością zakupu na raty ;-) /

gwozdzt
01-08-2006, 11:57
Ciekawi mnie jeszcze czy na tego polara Marumi można bedzie założyć dekielek bo filtr jest w wersji SLIM.
Są specjalne dekielki, u niektórych producentów bywają w komplecie z filtrem.


Może ktoś wie gdzie w warszawie nie w internetowym sklepie można kupić zestaw o którym mowa tj. body 350d i tego tamka /z możliwością zakupu na raty ;-) /
Tu był wątek o warszawskich sklepach i zakupach ratalnych:
http://canon-board.info/showthread.php?t=12873
i nie przejmuj się, że są one internetowe - w każdym z nich można odebrać sprzęt osobiście.

scooter
01-08-2006, 12:01
Część filtrów Marumi w wersji Slim ma gwint do dekielka ;)

szycho
01-08-2006, 12:31
Ciekawi mnie jeszcze czy na tego polara Marumi można bedzie założyć dekielek bo filtr jest w wersji SLIM.
MARUMI CPL DHG posiada gwint zewnętrzny (na dekielek czys coś tam innego). Mam taki filtr i jestem z niego bardzo zadowolony;)

SebaWolf
02-08-2006, 09:48
Znalazłem sklep w którym dostane 350d+kit /kita trzeba bedzie pchnac bo nie ma samego body/ +tamrona czy jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas oględzin sprzętu w sklepie? duzo tu mówi się o problemach z ff i bf oraz kłopotami tamrona z AF czy mam to włożyć między bajki? domyslam sie ze wiekszosc tego typu historii rodzi sie z braku doswiadczenia użytkowników piszących te historie. Co jeszcze sprawdzić i jak sprawdzać?

Vitez
02-08-2006, 10:31
Co jeszcze sprawdzić i jak sprawdzać?

Wlozyc baterie i karte CF, zlapac ostrosc, pstryknac zdjecie. Jak sie uda to zaplacic i pojsc robic zdjecia :roll: .

gwozdzt
02-08-2006, 11:53
Wlozyc baterie i karte CF, zlapac ostrosc, pstryknac zdjecie. Jak sie uda to zaplacic i pojsc robic zdjecia :roll: .
A jak się wróci z zakupem do domu, to KONIECZNIE NAJPIERW zainstalować w komputerze fabryczny soft z płyty CD dołączonej do zestawu, a dopiero POTEM podłączać aparat do komputera przez USB.

jacab1
02-08-2006, 12:42
gwozdzt czytnik... CF czytnik USB 2.0... w końcu i tak wszycy kupują czytniki

gwozdzt
02-08-2006, 12:52
gwozdzt czytnik... CF czytnik USB 2.0... w końcu i tak wszycy kupują czytniki
tak, w końcu tak... zwłaszcza jak na początku narobią sobie problemu :-)

harrydb
02-08-2006, 14:39
Bez czytnika to byla meczarnia Ja zapomnialem wogóle ze mam kabelek :mrgreen: :mrgreen:

tomaj_2
02-08-2006, 16:17
Bez czytnika to byla meczarnia Ja zapomnialem wogóle ze mam kabelek :mrgreen: :mrgreen:
No na 300d zgadza sie, ale 350 ma juz niezlego kopa zwlaszcza na szybkiej karcie. No w koncu usb2.0 Ja bawilem sie ostatnio na Sandisk ultra II z 350 i bylo super

Vitez
02-08-2006, 18:28
No na 300d zgadza sie, ale 350 ma juz niezlego kopa zwlaszcza na szybkiej karcie. No w koncu usb2.0 Ja bawilem sie ostatnio na Sandisk ultra II z 350 i bylo super

Ale nadal wolniej niz przez porzadny czytnik na dobrym gniezdzie USB (ja mam na kompie 3 rodzaje gniazd, w jednym ok 20MB/s, w dwoch pozostalych ok 4MB/s :roll: ). Bo 350D ma "prawie jak USB 2.0" :twisted: .

tomaj_2
02-08-2006, 21:00
Bo 350D ma "prawie jak USB 2.0" :twisted: .
Możesz to rozwinąć :? Wydawało mi się, że 350D ma USB 2.0 High-Speed :smile:
Z tym ze szybciej czytnikiem to sie oczywiscie zgadzam.

Vitez
02-08-2006, 21:35
Możesz to rozwinąć :? Wydawało mi się, że 350D ma USB 2.0 High-Speed :smile:
Z tym ze szybciej czytnikiem to sie oczywiscie zgadzam.

No wlasnie. Czytnikiem szybciej mimo ze 350D ma niby USB 2.0 High-speed. Nie umiem tego inaczej rozwinac/wytlumaczyc poza wlasnie empirycznymi przykladami.

Kolekcjoner
03-08-2006, 00:49
Możesz to rozwinąć :? Wydawało mi się, że 350D ma USB 2.0 High-Speed :smile:
Z tym ze szybciej czytnikiem to sie oczywiscie zgadzam.
Łoj duuużo szybciej czytnikiem. Z tym że różnice miedzy czytnikami też potrafią być spore. Jeden z moich to staje i myśli :twisted: co jakiś czas. Jak kupiłem w MM taki tylko na CF-a za grosze to zdjęcia idą jak burza:razz:.

jacab1
03-08-2006, 10:05
Sama szybkosc to jedno... druga sprawa jest to, że musisz miec naładowane "bakterie" w aparacie... oraz bezpieczne miejsce na położenie aparatu obok kompa... Raz w życiu widziałem tylko u mojego kolegi idealne uporzadkowane i ergonomiczne stanowisko komputerowe... zwykle jest zawsze mały rozgardiasz :)

SebaWolf
03-08-2006, 10:57
Wracając do tematu jak dobrze pojdzie dzis powiniem miec komplecik o ile poczta nie zawiedzie i tamron od cichego /ukłony w jego stronę/ dojdzie na czas.