PDA

Zobacz pełną wersję : [350D] pomiar swiatla itp



sail0r
31-07-2006, 21:32
na codzien strzelam fotki S45....jakos wychodzi, wiadomo wolny AF niskie iso ze wzgledu na szumy itp itd... od czasu do czasu moge postrzelac 300D lub 350D no i niestety (jak juz wspominaliscie nie raz) nie jest tak rozowo i latwo... efekty niestety najczesciej slabsze niz S45 :( oczywiscie powodem sa moje kiepskie umiejetnosci ale... czemu automatyka na P w S45 lepiej (chyba) dobiera parametry niz w lustrzankach? dlaczego w 350D nie ma pomiaru punktowego, ktory czasami znacznie mi ulatwa robienie fotek w S45?

ostatnio robilem fotki zaglowek przy zachmurzonym niebie 350D.. niestety aparat na P nie potrafil znalezc zlotego srodka pomiedzy ciemnymi kadlubami a bardzo jasnym niebem... albo przepalone fotki albo czarne zaglowki, probowalem troche na manualu ale tez niezbyt bo brakuje doswiadczenia.
czy fotografowanie w takich warunkach wymaga uzycia filtrow? czy da sie dobrac tak nastawy aparatu aby niebo nie bylo tragicznie przeswietlone a zaglowka jeszcze widoczna? (jak wyszlo slonce bylo troche lepiej, jednak ciagle mam nieodparte wrazenie ze gdybym zabral ze soba S45 bylbym bardziej zadowolony z fotek)

lokowaty
31-07-2006, 21:39
Hej!

W 350d ustaw pomiar na Average czyli taki [ ]
Gdy miałem 350d to było moje standardowe ustawienie.

Pzdr!

kris75
31-07-2006, 22:01
a mozesz zrobic ten sam motyw raz S45 a raz 350D zobaczymy w czym rzecz - dynamika w 350D powinna byc jednak wieksza

konradl
01-08-2006, 00:28
Tak to juz jest, ze lustrzanki w trybach automatycznych gorzej dobieraja parametry, polecam tryb M + histogram i ewentualna korekte do zmieniajacych sie warunkow.

Vitez
01-08-2006, 14:18
od czasu do czasu moge postrzelac 300D lub 350D no i niestety (jak juz wspominaliscie nie raz) nie jest tak rozowo i latwo... efekty niestety najczesciej slabsze niz S45 :( oczywiscie powodem sa moje kiepskie umiejetnosci ale... czemu automatyka na P w S45 lepiej (chyba) dobiera parametry niz w lustrzankach?

Bo jak ktos kupuje lustrzanke po to by robic na automacie to niech lepiej kupi sobie kompakta by nie miec bolu glowy :roll: .


czy fotografowanie w takich warunkach wymaga uzycia filtrow? czy da sie dobrac tak nastawy aparatu aby niebo nie bylo tragicznie przeswietlone a zaglowka jeszcze widoczna? (jak wyszlo slonce bylo troche lepiej, jednak ciagle mam nieodparte wrazenie ze gdybym zabral ze soba S45 bylbym bardziej zadowolony z fotek)

W S45 tym zajmuje sie soft aparatu (wyciaganie z cieni, naswietlanie by nie przypalic). W lustrzance - co najmniej filtr polaryzacyjny albo RAW i kombinowanie z wywolaniami.

sail0r
01-08-2006, 19:51
Bo jak ktos kupuje lustrzanke po to by robic na automacie to niech lepiej kupi sobie kompakta by nie miec bolu glowy :roll: .



nie kupilem, uzywam czasami pozyczone.....


W S45 tym zajmuje sie soft aparatu (wyciaganie z cieni, naswietlanie by nie przypalic). W lustrzance - co najmniej filtr polaryzacyjny albo RAW i kombinowanie z wywolaniami.

a czemu Canon nie mogl wsadzic softu do 350D ktory na automacie robilby to co soft w S45?

od razu inne pytanko: to jaki aparat powinienem kupic, zeby moc uzywac wysokich iso bez szumow, miec szybki autofocus jak w 350D, miec wiekszy zoom niz w S45, a jednoczesnie aby nie byl tak wymagajacy co do moich umiejetnosci, jak lustrzanka??? (oczywiscie rawy tez musialby obslugiwac ;-) )

arturs
01-08-2006, 21:33
a czemu Canon nie mogl wsadzic softu do 350D ktory na automacie robilby to co soft w S45?

mógłby, tylko po co?



od razu inne pytanko: to jaki aparat powinienem kupic, zeby moc uzywac wysokich iso bez szumow, miec szybki autofocus jak w 350D, miec wiekszy zoom niz w S45, a jednoczesnie aby nie byl tak wymagajacy co do moich umiejetnosci, jak lustrzanka??? (oczywiscie rawy tez musialby obslugiwac ;-) )

Sony R1 czy coś podobnego ;-)

Pozdr
Artur

szymwal
01-08-2006, 21:36
Polecam Fuji S6500fd , bardzej rozbudowany model Fuji FinePix F30 http://www.dpreview.com/news/0607/06071302fujifilms6500fd.asp

piast9
02-08-2006, 00:04
a czemu Canon nie mogl wsadzic softu do 350D ktory na automacie robilby to co soft w S45?
W kompakcie aparat ma pełne informacje o zdjęciu PRZED jego zrobieniem. Matryca pracuje cały czas, jest możliwość dokładnie dobrać ekspozycję. W lustrzance tak nie ma, przez co algorytmy kompaktowe nie mają tu zastosowania.

Vitez
02-08-2006, 09:16
nie kupilem, uzywam czasami pozyczone.....

Nie bierz tego tak do siebie :roll: . Ktos != sail0r automatycznie :p .
To byla przestroga ogolna.

sail0r
03-08-2006, 10:29
Nie bierz tego tak do siebie :roll: . Ktos != sail0r automatycznie :p .
To byla przestroga ogolna.

luzik... bardzo dobra przestroga... bo wlasnie doszedlem do wniosku ze lustrzanka to nie dla mnie :) po prostu nie chce mi sie bawic w filtry, wydawac kasy na obiektywy itp itd...
S45 jest super i wogole ale niestety coraz bardziej zaczynam odczuwac jego ograniczone mozliwosci... tak jak pisalem, szukam czego z wiekszym zoomem, wiekszymi (uzytecznymi) iso itp.. itd... propozycje podane wyzej ciekawe ale lekko mowiac dziwne jak na forum canona :) ale szczerze to w modelach canona nie widze w tej chwili nic co by mnie interesowalo (S3 nie ma raw, G6 raczej nie z roznych wzgledow) i pewnie dlatego takie propozycje

cheetah
04-08-2006, 11:54
Witam
Ja niedawno wymienilem mojego S50 na 350D + kit wlasnie miedzy innymi na ograniczenia o ktorych pisales.
Nie robie zdjec w trybie 'zielonym' a przewaznie AV i tryb pomiaru matrycowy.
Moje odczucia sa inne niz Twoje wg mnie 350D lepiej radzi sobie z pomiarem swiatla od S50. Poza tym ogladajac zdjecia teraz zrobione na S50 wydaja mi sie one jakies takie lekko plastikowe (nie wiem jak to nazwac ) :-) .


Pozdrawiam