PDA

Zobacz pełną wersję : Canon we wspolpracy z Mac-iem



Zakrzi
31-07-2006, 16:42
Przez ostatnie 4 lata uzywalem mojego DigiCanona we wspolpracy z PC, moge jednak kupic mocnego Maca i zastanawiam sie, jak wyglada praca na Apple przy obrobce, katalogowaniu zdjec itd. Wiem ze wielu chwali tan sprzet jako duzo lepszy i stabilniejszy do fotografii i grafiki, jak jednak wyglada mozliwosc wykorzystania jego mozliwosci w naszym kraju. Chodzi mi o dostepnosc Softwaru, ewentualna rozbudowe hardarowa, a przede wszystkim koszta tychze. Czy ktos pracuje na Macowym Photoshopie a moze istnieje jeszcze lepszy program dla tego systemu.

Pzdr.

Zakrzi

djtermoz
31-07-2006, 16:52
Jestem w troche podobnej sytuacji jak Ty. Czekam na nastepce PowerMaca na Intelu. Roznica polega na tym ze juz od 2 lat uzywam Maka i wiem czym to pachnie.

Nie powinienes miec zadnych problemow z oprogramowaniem. Photoshop CS2 chodzi bardzo stabilnie i ladnie. Choc oczywiscie wymaga dosc solidnej maszyny (szczegolnie RAM). Do katalogowania zdjec masz duzo programow do wyboru. Ja polecam killer-program jakim jest iView Media Pro. Nic lepszego chyba nie znajdziesz. Swietny soft, szybki, stabilny, kataloguje bardzo duzo formatow grafiki, video i do tego czyta RAW z Canona i innych.

Oprocz tego masz duzy wybor komercyjnych aplikacji: Capture One, Adobe Lightroom, Apple Aperture...
Nie ma popularnych programow pod Windows jak BreezeBrowser itp. Ale i bez tego powinienes byc zadowolony.

DoMiNiQuE
31-07-2006, 16:55
Kolejny nawrocony ;)
Mocny Mac to jak rozumiem PowerMac G5? Moze lepiej poczekac do jesieni na intelowego MacPro? :) Zakup w obecnej chwili dosc drogiego PowerMaca jest malo przyszlosciowym rozwiazaniem.
Jesli chodzi o soft to oczywiscie Photoshop :-) do tego swietny kombajn ze stajni Apple jakim jest Aperture http://www.apple.com/aperture/ lub konkurencyjny Lightroom (na razie w wersji beta) http://labs.adobe.com/technologies/lightroom/ i wiele wiele innych.

Jerry99
01-08-2006, 11:28
No i jeśli czekac na MacPro to także na update CS2 - bo w tej chwili CS2 na InteliMakach jest w locie tłumaczony za pomocą Rosetty - jest zauważalnie wolniej (pomimo że sam Mak jest szybszy)

Zakrzi
01-08-2006, 13:20
Myslalem o slabszym z PowerMac-ow albo 20" iMacu, rozszezonym do 2Gb Ramu. W sklepie powiedzieli mi, ze CS2 nie jest jeszcze gotowy do wspolpracy i emulowany przez Windowsa pracuje wolniej. Jaki jes wiec sens kupowania Maca, jezeli trzebaby instalwac na nim wieszajacego sie i podatnego na wirusy XP?

Powiem szczeze, jestem pod wrazeniem 20' monitora... DO teraz byl to 17'Sony, tez niezly ale przegrywa zdecydwanie...

A moze trzeba czekac na nowego PowerMaca jak mowicie? Jaki moze byc koszt takiej maszyny z wysokiej jakosci monitorem, co najmniej 19'?

Riccardo
01-08-2006, 13:30
W sklepie powiedzieli mi, ze CS2 nie jest jeszcze gotowy do wspolpracy i emulowany przez Windowsa pracuje wolniej. Jaki jes wiec sens kupowania Maca, jezeli trzebaby instalwac na nim wieszajacego sie i podatnego na wirusy XP?

CS2 nie jest gotowy do wspolpracy z Intelem wiec na Macach z Intelem chodzi w trybie emulacji procesora PowerPC (tak w skrocie) co owocuje jego wolniejszym dzialaniem. Zadny Windows nie ma tam miejsca. Lepiej nie kupuj Maca w tamtym sklepie :)

Jerry99
01-08-2006, 14:00
Myslalem o slabszym z PowerMac-ow albo 20" iMacu, rozszezonym do 2Gb Ramu. W sklepie powiedzieli mi, ze CS2 nie jest jeszcze gotowy do wspolpracy i emulowany przez Windowsa pracuje wolniej. Jaki jes wiec sens kupowania Maca, jezeli trzebaby instalwac na nim wieszajacego sie i podatnego na wirusy XP?


iMaka nie kupisz juz w sklepie z prockiem PPC - tylko Intele... chyba że z drugiej ręki. Tutaj CS2 pracuje normalnie (jak pisal Riccardo - nie trzeba XP) gdyz binaria PPC sa w locie tłumaczone na intela.

na MacBookuPro DC 2,16GHz i 2 GB RAM, CS2 chodzi zauważalnie wolniej (wlasnie przez translacje binarek) niż na iMaku G5 1,8 GHz z 2GB RAM.

Diodak
01-08-2006, 15:00
A mi się wydaje że warto kupić tego iMaca z Intelem w środku i poczekać na CS2 Universal Binary. Narazie Photoshop chodzi wolniej ale da się na nim pracować, przynajmniej wersja CS nie nie jest ślimakiem ;). A jak już się pojawi CS 2 UniBin to żyć nie umierać.

Riccardo
01-08-2006, 15:38
Albo wogle poczekac az beda sprzedawac razem z 10.5, wtedy tez na pewno pojawia sie nowe (pewnie szybsze) modele. A i do CS3 bedzie blizej :)

Zakrzi
08-08-2006, 20:05
Dzieki za pomoc!

Przez Atlantyk plynie juz piekny, bialy jak snieg iMac... Mam dwa tygodnie na zogranizowanie DigiStudia...

Kilka slow padlo juz na temat softwaru, chcialbym jednak prosic o szersze wskazowki dotyczace programow do obrobki, archiwizacji, tworzenia albumow itp. Moze z lekkim wskazaniem czemu akurat tych uzywcie i w czy sa lepsze od innych? Jezezlio oczywiscie znajdziecie wolna chwile...

Pzdr
Zakrzi