PDA

Zobacz pełną wersję : Karta w 10D



scanus
31-07-2006, 16:40
Pomimo starań nie znalazłem odpowiedzi na proste pytanie:
jaką maksymalną wielkość karty obsługuje 10D? Używam teraz Kingstona 4G ale po zapełnieniu karty do ok. połowy aparat ma problemy z zapisywaniem nowych fotek.
Nie jest to jakiś katastrofalny problem i być może to normalne, ale licze na jakieś info.
Jak ta kwestia wygląda w innych dSLR'ach?

KuchateK
31-07-2006, 16:48
10D obsluguje fat32 i co za tym idzie, karty wieksze jak 2GB.

Format w aparacie probowales? Skorzystaj z czytnika i sprawdz czy karta ma prawidlowo zalozona partycje na calej powierzchni i jest odpowiednio sformatowana.

Kolekcjoner
31-07-2006, 19:46
Zdarzają się karty podróbki, które mają zawyżoną pojemność. Rzeczywista (fizyczna) ich pojemność jest mniejsza niż jest to napisane na karcie. Sprawdź w kompie jakiej wielkości pliki są na karcie, a jakie po zgraniu na dysk. To jeden ze sposobów na wykrycie takiego szwindla. Z tym że mnie akurat zdarzyło się to z kartą 8GB!

scanus
01-08-2006, 11:11
Wielkie dzięki za podpowiedzi.
To jednak był(jest) problem ze sposobem formatowania.
Po wyjęciu karty z aparatu we właściwościach system plików przedstawiał się jako...RAW. ???
Dopiero po formacie przez Narzędzia administracyjne definitywnie pojawił się FAT32.
Co to jest system plków RAW?
___________
Teraz jest już OK - aparat zapełnia mi kartę na full. Ale nadal nie wiem co to był za system plików RAW. ??