PDA

Zobacz pełną wersję : Canon Eos 20d - jaki obiektyw



Liska
09-11-2004, 19:35
Hej,
jestem tu nowa, właśnie jestem na etapie kupowania 20d, ale nie mogę się zdecydować na obiektyw. Czy możecie mi polecić co kupić? Zamierzam robić zdjęcia przyrody+portrety.
Serdeczne dzięki,
:D

Jurek
09-11-2004, 20:19
czesc zastanowił bym sie czy warto na tym etapie kupowac 20stkę. Jak na razie 20stka ma problem z oprogramowaniem i Canon walczy z tym problemem. Aparat najnormalniej w świece zawiesza się. Sam zastanawiałem sie czy nie kupić go jednak wstrzymałem sie do momentu kiedy całość nie będzie działć na 100% sprawnie.

Klosiu
09-11-2004, 20:54
zlituj sie i zobacz w archiwum..znajdziezsz odpowiedz na twoje pytanie
to nie ze zlosliwosci ale taki watek jest przynajmniej raz na tydzien jak nie czesciej

napisze zwiezle

portret 50/1.8
widoczki kit 18-55
to taki podstawowy amatorki zestaw w cenie za calosci max 700 zl

jak Cie interesuje lepsza jakosc to 17-40 /4.0 widoczki i 50/1.4 portret

[ Dodano: Wto Lis 09, 2004 7:02 pm ]
ps: nawet nie napisalas jaka przyroda Cie interesuje
:roll:

zakladam ze widoczki
ale moze byc to makro albo ptaszki
nie ma sensu zeby pisac setny raz tego samego co mozna znalesc w archiwum

Kubaman
09-11-2004, 21:33
czesc zastanowił bym sie czy warto na tym etapie kupowac 20stkę. Jak na razie 20stka ma problem z oprogramowaniem i Canon walczy z tym problemem. Aparat najnormalniej w świece zawiesza się. Sam zastanawiałem sie czy nie kupić go jednak wstrzymałem sie do momentu kiedy całość nie będzie działć na 100% sprawnie.

Canon nie walczy już z żadnym problemem, tylko upgraduje firmware we wszystkich aparatach, które wcześniej wypuścił. Okazało się, że wielu użytkowników nie potrafi, mimo instrukcji poprawnie upgrade'ować firmawaru :lol:

Ja mam firmware 1.05 i jeszcze nigdy mi się ani nie powiesił, ani nie miałem żadnego problemu. Zrobiłem 800 zdjęć so far. Nota bene wcześniej na 1.0.2 też nic się nie działo.... :roll:

Jurek Plieth
09-11-2004, 22:43
...Okazało się, że wielu użytkowników nie potrafi, mimo instrukcji poprawnie upgrade'ować firmawaru :lol:
Ja mam firmware 1.05 i jeszcze nigdy mi się ani nie powiesił, ani nie miałem żadnego problemu. Zrobiłem 800 zdjęć so far. Nota bene wcześniej na 1.0.2 też nic się nie działo.... :roll:
Ja zna ludzi, którym nigdy (no, prawie nigdy :wink: ) nie zawiesił się system, a u innych zdarza się to nagminnie. Chcesz przez to powiedzieć, że ci pierwsi lepiej go zainstalowali? :mrgreen:

Kubaman
09-11-2004, 22:55
nie Jurek, oczywiście, że nie. Jednak gdy czytam troli na dpreview.com robiących co drugi dzień ankietę komu się zwiesza 20D i komu nie działa AF i komu jeszcze nie wiadomo co, to mnie szlag bierze :evil: . Po co robić te ankiety, jak raz za razem wychodzi , że 90 % nigdy nie miało z tym aparatem problemów a 7% miało, ale sie pozbyło w prosty sposób :roll:

Po prostu jestem zły, jak coś takiego widzę, dlaczego ludzie po prostu nie robią zdjęć?

Przynjmniej nasze forum jest z klasą :mrgreen:

[ Dodano: 09-11-2004 ]
Liska,
a powiedz może coś więcej, bo nikt ci nie pomoże.
Jakie zdjęcia, czy cropujesz, jakie odbitki, no i ile masz kasy.

Na początek propozycja kolegów wydaje się najlepsza: kit 18-55 + standart 50/1.8
Ewentualnie sigma 18-125, szerszy zakres, szkło uniwersalne ale bez jasności i ostrości stałki.

Jerzy
10-11-2004, 11:52
Hej,
jestem tu nowa, właśnie jestem na etapie kupowania 20d, ale nie mogę się zdecydować na obiektyw. Czy możecie mi polecić co kupić? Zamierzam robić zdjęcia przyrody+portrety.
Serdeczne dzięki,
:D

Witam
Mieszkasz w Warszawie,więc ja wezmę swoje obiektywy,a Ty zrobisz mi portret.Fotograf jest zawsze poszkodowany.Innym robi masę zdjęć a sam nie ma prawie żadnego.Zobaczysz sama który obiektyw będzie Ci odpowiadał najbardziej.
Jurek

kavoo
10-11-2004, 15:58
Czy możecie mi polecić co kupić? Zamierzam robić zdjęcia przyrody+portrety.
Do tych zastosowan proponuje zestaw:
Przyroda - Canon EF 400 f/2.8 L IS USM
Portret - Canon EF 85 f/1.2 L USM lub Canon EF 24-70 f/2.8 L USM
Nie bedziesz zawiedziona ;-)

Bo rozumiem, ze budzet masz nieograniczony... skoro nie podalas widelek cenowych ;-) Jesli jest inaczej, to moze warto byloby budzet okreslic - bedzie latwiej zaproponowac cos, na co jestes w stanie sobie pozwolic ;-)

Vitez
11-11-2004, 02:17
Kavoo... zyjemy w Polsce. Tutaj domyslny budzet jest jasny: jak najtaniej ;)

kavoo
11-11-2004, 11:00
Wiesz... nigdy nic nie wiadomo ;-) Lepiej sie upewnic ;-)

Kubaman
11-11-2004, 11:47
Kavoo... zyjemy w Polsce. Tutaj domyslny budzet jest jasny: jak najtaniej ;)

no Vitez ogólnie zgoda, ale akurat 20D nie wpisuje się w ten schemat :wink: z drugiej struny kavoo chyba trochę przesadził, zapomnijmy o cenach, ale to ma być obiektyw dla dziewczyny ... :shock: (Liska, jeśli nie wiesz o czym mówię, to sprawdź w Canonie ile ważą propozycje kavoo :D )

kavoo
11-11-2004, 11:55
Nie no... jasne ze moje propozycje rzucilem w formie zartu, chyba ilosc "winkow" niedwuznacznie na to wskazuje :lol:

A czy przesadzilem z waga? W moim rozumieniu fotografia przyrodnicza to nie bieganie po podworku od drzewa do drzewa w poszukiwaniu wrobla siedzacego na galezi, ale cos na ksztalt dorobku Henryka Janowskiego... a w tym przypadku licza sie dwie rzeczy - dluga ogniskowa i tripod/monopod ;-)

Kubaman
11-11-2004, 12:23
no tak, i wrzuć to wszystko dziewczynie na plecy, która sie pyta na forum o tak podstawową poradę :o

charakter Twojej wypowiedzi oczywiście zrozumiałem, ale pamiętaj, że jak ktoś jest nowy na forum, to niekoniecznie musi "kumać" :wink:

ale, Liska nas chyba już nie czyta...

Tytus
11-11-2004, 12:31
Kavoo... zyjemy w Polsce. Tutaj domyslny budzet jest jasny: jak najtaniej ;)

no Vitez ogólnie zgoda, ale akurat 20D nie wpisuje się w ten schemat :wink: z drugiej struny kavoo chyba trochę przesadził, zapomnijmy o cenach, ale to ma być obiektyw dla dziewczyny ... :shock: (Liska, jeśli nie wiesz o czym mówię, to sprawdź w Canonie ile ważą propozycje kavoo :D )

noo, wiesz, niektórzy jeżdżą merolami, a jak szybę stracą to zaklejaja folią bo ich na nową nie stać...

Liska
16-11-2004, 01:25
no tak, i wrzuć to wszystko dziewczynie na plecy, która sie pyta na forum o tak podstawową poradę :o

charakter Twojej wypowiedzi oczywiście zrozumiałem, ale pamiętaj, że jak ktoś jest nowy na forum, to niekoniecznie musi "kumać" :wink:

ale, Liska nas chyba już nie czyta...


Czytam, czytam. Bardzo przepraszam, że się nie odzywałam, ale nie miałam dostępu do sieci.
Zależy mi bardzo na zdjęciach makro. Obiektyw nie musi być super lekki, bo rzeczywiście nie zamierzam z nim biegać od drzewa do drzewa;-) A budżet: oczywiście zależy mi na tym, żeby za możliwie niską cenę kupić dobry obiektyw. Nie chcę się nim chwalić, a robić dobre zdjęcia :D

Przeczytałam już wiele informacji w prasie, ale zależy mi na tym, żeby Fachowcy (czyli Wy:-))))) się wypowiedzieli.

kavoo
16-11-2004, 07:54
Zalezy ci na zdjeciach macro przede wszystkim (ale nie tylko) czy wylacznie? Bo jesli nie tylko, to polecam Sigme z mojego siga - znakomicie spisuje sie jako standard, i jako macro rowniez jest swietna. Problem polega na tym, ze robaczki mozna nia focic co najwyzej zasuszone :lol:, bo skale 1:1 uzyskuje przy odleglosci ostrzenia rzedu kilku cm...

Jesli natomiast chodzi wylaczenie o macro, to pozostaje kwestia co bedziesz focic. Jesli martwe to 50tka IMHO powinna spokojnie wystarczyc, jesli zywe - Tamron 90mm macro lub Canon 100mm macro (bo zakladam, ze na Canona 180mm L sie nie skusisz :wink:).

p13ka
16-11-2004, 09:29
Jesli martwe to 50tka IMHO powinna spokojnie wystarczyc, jesli zywe - Tamron 90mm macro lub Canon 100mm macro (bo zakladam, ze na Canona 180mm L sie nie skusisz :wink:).

Jeżeli wyłącznie do makro do polecam Sigma 180 f/3.5 EX APO Macro IF (HSM). Wydaje się, że cała frajda to sfotografować żywe okazy a to szkło, poza tym że dużo tańsze od wymienionej L-ki, jest pod względem jakości optycznej oceniane wyżej od tej L-ki. Używam go z powodzeniem i dużym zadowoleniem. Minimalna odległość ostrzenia 48cm co przy tej ogniskowej pozwoli Ci na nie płoszenie obiektów, a 9. listkowa przysłona da Ci super bokeh :)

Liska
16-11-2004, 17:48
Jesli martwe to 50tka IMHO powinna spokojnie wystarczyc, jesli zywe - Tamron 90mm macro lub Canon 100mm macro (bo zakladam, ze na Canona 180mm L sie nie skusisz :wink:).

Jeżeli wyłącznie do makro do polecam Sigma 180 f/3.5 EX APO Macro IF (HSM). Wydaje się, że cała frajda to sfotografować żywe okazy a to szkło, poza tym że dużo tańsze od wymienionej L-ki, jest pod względem jakości optycznej oceniane wyżej od tej L-ki. Używam go z powodzeniem i dużym zadowoleniem. Minimalna odległość ostrzenia 48cm co przy tej ogniskowej pozwoli Ci na nie płoszenie obiektów, a 9. listkowa przysłona da Ci super bokeh :)

a ile kosztuje taki obiektyw?
:)

kavoo
16-11-2004, 19:40
Duzo Liska, duzo :D
W Pstryku 4,5 kPLN, na Allegro pewnie bedzie stal nie nizej niz 3,5 kPLN...

p13ka
16-11-2004, 20:57
Kupiłem na Allegro używany, w bardzo dobrym stanie za 2,3 tys. zł. Trzeba trafu. Nikt nie mówi, że trzeba kupować nowy. Jakość kosztuje niestety :(
Parę fotek jakie udało mi się zrobić tą Sigmą powiesiłem tu (http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=p13ka&katalog=makro)
Wszystkie robione z ręki a na wiosnę już szykuję się do robienia ze statywu i z pierścieniami pośrednimi. :P

Liska
24-11-2004, 12:08
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie rady.
:D