PDA

Zobacz pełną wersję : Zoom? Maławo?



komunizm
09-11-2004, 09:54
Zamierzam nabyc w tym tygodniu cyfrowke canona, biore pod uwage modele A75 i A85. Moje pytanie dotyczy zblizen ktore mozna wykonac tymi aparatami. Czy zoom optyczny rzedu 3x i 4x to nie za malo w porownaniu np do Minolty Z1 gdzie ten paramentr ma wartosc 10x?

tpop
09-11-2004, 10:20
Zamierzam nabyc w tym tygodniu cyfrowke canona, biore pod uwage modele A75 i A85. Moje pytanie dotyczy zblizen ktore mozna wykonac tymi aparatami. Czy zoom optyczny rzedu 3x i 4x to nie za malo w porownaniu np do Minolty Z1 gdzie ten paramentr ma wartosc 10x?

Wszystko zalezy do czego bedziesz uzywal. Optyczny zoom x10 to swietn sprawa, daje bardzo duze mozliwosci. Zawsze dobrze go miec ale moze sie okazac ze do Twoich potrzeb w zupelnosci wystarczy x3. Mialem swego czasu wspomniana przez Ciebie Minolte Z1 i bardzo ja sobie chwalilem - w duzej czesci za zoom ktory pozwala na takie (http://www.republika.pl/tpop/434193.jpg) zblizenia (to nie jest crop)

komunizm
09-11-2004, 10:28
a gdybym tak chcial np kwiatki pofotografowac :) czy to wystarczy. Nie mowie o jakims profesjonalizmie nadnmiernym tych zdjec tylko czy bedzie to mialo rece i nogi

NimnuL
09-11-2004, 12:09
Hehe no wiesz, porownanie zoom 3-4x do zoomu 10x ... to czysta matematyka ;) a czy w codziennym użytkowaniu potrzeba wiecej? Mój aparat ma zakres ogniskowych 35-140 i wystarcza mi to. Bardzo niewiele sytuacji prosiło się o większe przyblizenie.

Kostek
09-11-2004, 21:48
a gdybym tak chcial np kwiatki pofotografowac :) czy to wystarczy. Nie mowie o jakims profesjonalizmie nadnmiernym tych zdjec tylko czy bedzie to mialo rece i nogi

Do focenia kwiatków to zoom 3x spokojnie wystarczy. Tym bardziej, że takie zdjęcia zwykle robi się w makro :)

NimnuL
09-11-2004, 22:17
Kostek, do zdjęć makro duży zoom jest jak najbardziej porządany.

plluszak
10-11-2004, 07:59
Ale dlaczego biarac pod uwage modele A75 i A85 piszesz zoom 4x? Napisz konkretnie: 3x
A to djecię tego samolotu to z tej minolty? Bardzo fajne.


Kostek, do zdjęć makro duży zoom jest jak najbardziej porządany.

Z tego co wiem to S1 nie ma jako takiego trybu makro i chyba mozliwosci serii A są w tej dziedzinie lepsze.
PS. Czy wie ktos moze czy w S1 na te tulejki 52 z Allegro mozna nakładac soczewki +4, +10 i czy to działa?
(z tego co wiem w serii A działa ok)

Kostek
10-11-2004, 21:48
Kostek, do zdjęć makro duży zoom jest jak najbardziej porządany.

Czasami tak. Mi w każdym razie wystarcza to co mam czyli 3x.