PDA

Zobacz pełną wersję : Canon i canonierzy "obiektywem" Nikona - refleksje



tpop
08-11-2004, 21:14
Prosze przypadkiem nie traktowac tego posta jako prowokacji. Raczej jako watek humorystyczny :wink: .

Zupelnie przypadkiem trafilem dzis na forum Nikona a konkretniej na taki oto (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=519&start=0&postdays=0&postorder=a sc&highlight=) watek. Polecam go i Wam i gwarantuje ze juz po pierwszej stronie bedziecie zrywac boki. Czesc z Was pewnie go juz czytala (zapewne Czacha bo jest tam wymieniany). Po stwierdzeniach "sa ludzie i canonierzy" i ze jako canonierzy jestesmy "otumanieni" dochodze do wniosku, iz musza to byc ludzie bardzo zakompleksieni. Za to jak przeczytalem "Od dawna wiadomo ze 300D obok 10D to najlepsze aparaty na swiecie, a Nikon robi NAJLEPSZE ZDJECIA" co zostalo podparte stwierdzeniem admina "niech wykonaja zdjecie w 0,8 sekundy po wlaczeniu aparatu - beda wielcy. Z cala pewnoscia przez 2.5 sekundy straci wobec Nikona przynajmniej 3 klatki - i juz po argumentach" malo nie spadlem z krzesla. Swietnie! Grunt to zelazny argument :? .
A obudowę magnezową 10D unzali za minus bo "plastikowa D70 jest lżejsza i po
co magnez - przecież nikt nie będzie rzucał aparatem o ścianę" :shock:

Osobiscie niewiele moge powiedziec na temat roznic pomiedzy eosami a D70 bo nie znam Nikona ale to co mnie uderzylo to ta wpojona niechec do canona. Przejzalem jeszcze kilka innych watkow i zauwazylem, ze jak tylko nadarza sie okazja to strzykaja jadem w kierunku Canona. Co wiecej po tej "ekscytujacej" lekturze mozna smialo stwierdzic iz posiadacze Nikonow to wielcy fachowcy i znawcy tematu :roll: . Kazdy z nich robi kazde zdjecie oboma aparatami. Prawda jest pewnie taka ze wiekszosc z tych frustratow nigdy nie miala w rekach Canona. Co chwial sami sobie zaprzeczają. I to jest sedno tego całego wątku. Otoz wszystkie te wypowiedzi typu: podobno, slyszalem, prawdopodobnie itd. są autorstwa ludzi, ktorzy raczej nie mieli przyjemnosci dluzszego obcowania z Canonem. Na Canon Board nie widziałem tego typu wątków i dobrze. To w pewnym sensie klasa Naszego forum 8) . Bez jadu wobec uzytkownikow sprzetow innych marek. Mamy swoje podworko i swoj smietnik.

Kurde... fajne mamy to forum :D

Czacha
08-11-2004, 23:09
heh... forum nikona jest specyficzne, bo wszyscy klepia sie po pupciach i mowia jaki fajny jest ich D70 :roll: ich sprawa.. mi to nie przeszkadza... a jak mam zly dzien to wchodze poczytac tamto forum - i wszystko mija w mig :)

sa tam osoby ktore znaja sie na sprzecie... sa tez teoretycy ktorzy poza ich aparatem innego w rekach nie mieli ale sie wyopwiadaja niczym mentorzy :) zreszta.. iceman nas czyta (pozdro nerwusie ;-) ) i zapewne za 5 minut tamci beda wiedzieli co sie u nas dzieje ;-)


kazde forum jest inne... a ja sie tylko ciesze ze nie ma u nas tego typu rzeczy jak tam... ze jacy to nikoniarze sa beznadziejni i wogle.. to chyba po prostu swiadczy o poziomie ich, a nie tych na ktorych marudza ;-) u nas mozna poczytac o fizyce, pomarudzic na 300d podpuszczajac tytusa albo zjechac moderatora bo sie wyraza nie tak jak trzeba ;-) .. i za to lubie to forum :)

a nikon niech sobie zyje dalej... po dzisiejszym texcie na prfc, gdzie posadzono mnie o rasizm sprzetowy nie mam ochoty wiecej rozmawiac o tej marce...



ps. przez ten watek stalismy sie tacy sami jak oni - gadamy na nich... tak jak oni na nas..

Tomasz Golinski
08-11-2004, 23:17
ps. przez ten watek stalismy sie tacy sami jak oni - gadamy na nich... tak jak oni na nas..
To była moja pierwsza myśl po przeczytaniu tego topiku. ;)

tpop
08-11-2004, 23:22
ej no nie przesadzajcie

hazan
09-11-2004, 00:01
Ja tam sie niezle usmialem :) :)

Tomasz Golinski
09-11-2004, 00:09
Mnie osobiście głupota już dawno przestała śmieszyć ;) Np. dziś miałem 6 godzin ze studentami... Zawsze mnie ktoś czymś zadziwi :mrgreen:

ale troche ich poczytalem. ciekawe rzeczy tam sie dzieja.

Vitez
09-11-2004, 03:41
ps. przez ten watek stalismy sie tacy sami jak oni - gadamy na nich... tak jak oni na nas..
To była moja pierwsza myśl po przeczytaniu tego topiku. ;)

I ja takie wrazenie odnioslem.
Niby kolega chwali ze "u nas" na nikonowcow zlego slowa nei znalazl, a tymczasem sam zaczal... wg mnie zupelnie niepotrzebnie.
I szczerze chcialbym zamknac watek by nie psuc specyficznej atmosfery naszego forum, ale skoro nawet admin sie usmial to ja sie nie wtracam ;) .

tpop
09-11-2004, 10:05
Nie taki mial byc zamysl watku ale coz skoro kluje Was w oczy to prosze zamknac watek, ewentualnie usunac.

Voytas
09-11-2004, 13:58
"Od dawna wiadomo ze 300D obok 10D to najlepsze aparaty na swiecie, a Nikon robi NAJLEPSZE ZDJECIA"

Moje zdanie jest taki:
Nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek. Dobry fotograf może najgorszym szmelcem zrobić dobre zdjecie.

hazan
09-11-2004, 18:11
i na tym zakończym co by jakiś szalony "canonier" nie wpadł w szał :)