PDA

Zobacz pełną wersję : Aperture vs. Lightroom - test prędkości na platformie Mac



Diodak
28-07-2006, 18:45
Już mnie kilka tygodni korciło żeby zrobić pomiary z zegarkiem w ręku jak Aperture i Lightroom wypadają w teście porównawczym.

Nie jest to żaden kompleksowy mega test z uwzględnieniem jakości wywoływanych fotek a jedynie porównanie komfortu pracy w obu programach ;).

Zainteresowanych zapraszam tutaj: http://www.diodak.wha.la/temp/canon_board/aperture_vs_lightroom/

muflon
28-07-2006, 18:55
Czyli w sumie fifty-fifty. A to tego nie ma, a to coś jest szybsze w jedną, a to w drugą stronę.

A ja dziś z ciekawości (w moim nieustającym poszukiwaniu czegoś, co da mi kolorki jak w JPG, jakość jak z RAWa i wygodę CaptureOne ;-)) wypróbowałem Lightroom beta na PC. No niestety, ale to jest wolne. Za wolne. C1 pod tym względem bardzo rozpieszcza ;-)

Diodak
28-07-2006, 19:02
Muflon, ja to myślałem że Aperture wypadnie w każdej dziedzinie lepiej od Lightroom :mrgreen: no ale nie można mieć wszystkiego ;).

shaqi
28-07-2006, 19:38
na i tak aperture wychodzi moim zdaniem lepiej tylko ze nie mam jabka

dzieki diodak za to porownanie

KuchateK
28-07-2006, 21:02
ja to myślałem że Aperture wypadnie [...]
Czuje ze jak skoncza lajtruma to wypadnie... gorzej we wszystkim :twisted:

shaqi
28-07-2006, 21:24
ja mysle ze jak jest konkurencja to obaj producenci sie wezma do roboty

a tak na stronie aple sa fajne filmiki reklamujace aperture
jak tacy profi moga pracowac na takim szajsie
na filmach to fajnie wyglada ale obrobka kilkuset foto to wieki
to lepiej ps`a sobie kupic i akcje pisac
duzo szybszy jest kombajn od lighroom`a i tego tez pojac nie potrafie

Jerry99
28-07-2006, 21:31
Już mnie kilka tygodni korciło żeby zrobić pomiary z zegarkiem w ręku jak Aperture i Lightroom wypadają w teście porównawczym.

Nie jest to żaden kompleksowy mega test z uwzględnieniem jakości wywoływanych fotek a jedynie porównanie komfortu pracy w obu programach ;).


Diodak, zapomniałeś napisać na jakim Maku to było testowane - zwłaszcza czy PowerPC czy Intel, no i ilość RAMu... te dane mogą sporo wnieść.
No i wersja Aperture... ;)

KuchateK
28-07-2006, 21:38
A gdzie tam na maku :D Blaszanke jakas dorwal :mrgreen:

Jester
28-07-2006, 22:38
Muflon, ja to myślałem że Aperture wypadnie w każdej dziedzinie lepiej od Lightroom

A niby na jakiej podstawie? Adobe od pierwszej bety podkreślało, że Lightroom jest szybszy i ma mniejsze wymagania sprzętowe od Apertury (m.in. że chodzi na 12 calowych laptopach), a jak wyjdzie ze stadium bety to ho, hoo...
Na jakim Maku robiłeś ten test? I na której wersji Apertury?

J

Diodak
28-07-2006, 23:23
A niby na jakiej podstawie? Adobe od pierwszej bety podkreślało, że Lightroom jest szybszy i ma mniejsze wymagania sprzętowe od Apertury (m.in. że chodzi na 12 calowych laptopach), a jak wyjdzie ze stadium bety to ho, hoo...
Na jakim Maku robiłeś ten test? I na której wersji Apertury?

J
No widzisz Jester, Adobe swoje gada, Apple swoje reklamuje, a programy działają jak działają :). To że mówią że Lightroom jest szybszy od Aperture możesz teraz zweryfikować. Dane odnośnie sprzetu dodałem na końcu testu.

Jeśli Adobe doda jakąś akcelerację (tak jak to jest w przypadku Aperture gdzie operacje na obrazie odwala karta graficzna) to coś z tego będzie. Narazie się na to nie zanosi bo to już trzecia beta a tu nawet prototypu akceleracji nie widać i wszystko mieli procesor.

KuchateK
28-07-2006, 23:44
Dane odnośnie sprzetu dodałem na końcu testu.
Nie napisales jaki model tego Dell'a pececiarzu :)

Diodak
28-07-2006, 23:50
To tylko test ;) brand się nie liczy.

KuchateK
28-07-2006, 23:58
Dell Inspiron 1300, zgadlem? :twisted:

scooter
29-07-2006, 08:40
Jak odpalić mac os x na pc ??

Diodak
29-07-2006, 10:57
Nieodpowiednie pytanie na tym forum. Zobacz tu: http://forum.osx86project.org i tu: http://osx86.pl. Legalność instalowania OS X na PC jest wątpliwa ;).

fICHU
29-07-2006, 12:02
ale chlopaki z osx86 maja poczucie humoru... nie ma co...

DoMiNiQuE
29-07-2006, 14:13
Ja mam mieszane uczucie jesli chodzi o wydajnosc OS Xa na PeCetach wiec ten test traktuje z duzym przymruzeniem oka ;)

Diodak
29-07-2006, 19:25
Ja mam mieszane uczucie jesli chodzi o wydajnosc OS Xa na PeCetach wiec ten test traktuje z duzym przymruzeniem oka ;)
I tak powinien być traktowany ;) ale relatywna prędkość Aperture i Lightroom raczej będzie taka jak w teście w typowym Mac'u. Te osiągi są bardzo zblizone do PowerMac'a G5 1.8 GHz z jednym procesorem, ale dokładając szybką grafikę można uciągnąć w Aperture dużo lepsze wyniki.