PDA

Zobacz pełną wersję : Nastał czas zmiany....



oxeno
28-07-2006, 15:51
Stałem się posiadaczem T-90 znanego również jako The Tank. Pierwsze wrażenia są super ! Ma wszystko to co A-1, ale bez dodatkowych akcesoriów.
Funkcjonalnośc jest bardzop dobra, chociaż z przyswyczajenia do A-1 troche się gubie w gąszczu tych wszystkich przycisków.
Nie będę sie rozpisywac jakie posiada funkcje bo wiekszośc osob je zna. Jest tez post, który pisałem wiec mozna sobie przeczytac jakie ma parametry.
A tym czasem staruszek A-1 idze pod młotek, za dużo rzeczy w torbie.
Pozdrawiam

jatzzek
20-08-2006, 09:28
Gratulacje!
Ja rowniez kiedys musialem rozstac sie z A-1 na rzecz T-90 (rozstanie bylo koniecznie z powodow finansowych, bo gdybym mogl zostawilbym sobie obydwa korpusy...sa po prostu swietne). W T-90 zakochalem sie od razu. Konkretny sprzet...ta drabinka ekspozycji z prawej strony...pomiar punktowy 8 krotny...highlight/shadow control...szybkosc...wizjer...eeee co tu gadac. Poza tym aby uzywac tego aparatu trzeba miec pewna wiedze i doswiadczenie... ale ma naprawde ogromny potencjal. Zaluje tylko, ze nie ma matrycy :) W tej chwili mam dwa korpusy T-90 i 20D i powiem ci, ze konstrukcja z 1986 roku pod pewnymi wzgledami bije na glowe 20D (chociaz mam swiadomosc, ze porownujemy sprzet high-end ze sprzetem z mid-level).
Dokup sobie jeszcze lampe 300TL. Duet T-90 + 300TL zostal dla siebie stworzony. Daje ogromne mozliwosci kreacji. Trzeba sie go nauczyc i gdybys potrzebowal dobrego komendium to polecam http://www.republika.pl/carewicze/edytoryEOS.htm , czyli Canon Speedlite 300tl Reference G.

pzdr

sali128
21-08-2006, 11:38
Słyszałem,że ten T-90 to dobry aparat....Gratulacje!!;)

oxeno
21-08-2006, 16:07
Witam,
Dzieki :) T-90 jest super, naprawdę. Z wad jakich się dopatrzyłem mogę wymienic:
1. głośny silnik szczególnia na prękości L (2kl/s)
2. brak pamięci pomiaru w trybie centralnie ważonym
3. stosunkowo mocno "szarpiące" lustro
4. brak spustu do zdjęc w pionie ( A-1 z Motor Drive miał dodakowy spust )
5. trochę nie wygodne umiejscowienie przycisku od korekty ekspozycji.

Wiecej wad się nie dopatrzyłem . Aparat naprawdę jest bardzo fajny i daje duże możliwości. W A-1 brakowało mi 1/2000s oraz pomiaru punktowego. Gdybym miał wiecej pieniędzy zostawiłbym sobie oba korpusy, ale rzeczywistośc jest inna.
Pozdrawiam :)

Canonek
21-08-2006, 16:16
:shock: No to z A-1 tylko ja zostaje na forum?
T-90 jest zbyt wielki. Jestem uzalezniony od A-1. ;)

Fotos
21-08-2006, 16:55
Kiedys chcialem zmienic T70 na T90, ale nawet dzis korzystniej mozna nabyc np. EOSa 600. Brakuje drabinki czasow (te wk... OP), ale EOS zyje a FD nie. 600ke mozna naprawic, t90 coraz trudniej. Ja zostaje z T70, z M42 pracuje bardzo dobrze, korekcje mozna robic za pomoca ISO :-)
Brakuje mu co prawda AV, ale na szczescie jest tryb M.
Szkoda, ze Canon nie wyplul czegos jak T90+, ale decyzja o uwaleniu FD byla bardzo stanowcza.

Yarko
21-08-2006, 19:14
:shock: No to z A-1 tylko ja zostaje na forum?

może niedługo dołącze do tego jakże skromnego grona, ale to nic pewnego :)

pozdrawiam

roman.D
21-08-2006, 19:43
(...) Jestem uzalezniony od A-1. ;)
A ja od AE-1 Program:-) :roll:

oxeno
21-08-2006, 22:03
FD ZYJE !! i nigdy nie umrze :) Nie ważne czy A czy F czy T ważne ze FD/FL :) Pozdrawiam

Canonek
22-08-2006, 15:33
FD ZYJE !! i nigdy nie umrze :) Nie ważne czy A czy F czy T ważne ze FD/FL :) Pozdrawiam
Brawo i tak trzymac. :grin:

oxeno
23-08-2006, 12:02
Kiedys chcialem zmienic T70 na T90, ....... ale EOS zyje a FD nie. 600ke mozna naprawic, t90 coraz trudniej. ........... ale decyzja o uwaleniu FD byla bardzo stanowcza.


Nie tylko coraz trudniej naprawic, ale problem jest w tym ze nikt tego prawie niechce naprawiac! Czesci nie ma, a w Warszawie moze sa dwie osoby ktore sie znaja na T-90. Nawet serwis Canon'a nie naprawial T-90 ( w czasie ich glorii ) tylko wysylal do Niemiec lub Holandii na naprawe :)
Najwiekszy problem z naprawą T-90 jest taki, że bardzo prosto można zresetowa soft a wgrac sie go ponownie prawie nie da. Wszystkie uklady sa połaczone albo lutami albo na zasadzie przylegania docisniete srubkami, w Eos'ach sa juz złączki które bardzo łatwo się rozczepie i zczepia.
Migawka, niby copalowska, i bardzo podobna do tej w EOS'ach, ale troche inna. Inny jest system amortyzacji kurtyn. Co ciekawe, w póżniejszych latach (w 1990) Canon wypuścił T-60 (produkowany chyba przez Cosine) i tam była identyczna migawka jak w EOS'ie 850 lub 700, tylko troche zmodyfikowana na gorsze, chyba czas syncho byl na 1/60 a nie na 1/125.
Oj Canon przez lata się nakąbinował, niestety czasami na gorsze, ale coż, teraz przynajmniej trzyma sie (prawie) jednego systemu i słucha opinii użytkowników.


Pozdrawiam

Canonek
23-08-2006, 13:03
(w 1990) Canon wypuścił T-60 (produkowany chyba przez Cosine)
Dokladnie tak. Cosina popelnila takie aparaty jak Canon T-60, Nikon FM10 i Nikon FE10. Wszystkie sa tak samo obrzydliwie plastikowe i tak samo wstrzas urywa reke jak sie wyzwoli migawke. Mialem wszystkie 3, ale na krotko, ochyda brrrrrrrrrrr.

oxeno
23-08-2006, 15:32
Canonek, a Ty się dalej trzymasz A-1 czy używasz tych dwóch pozostałych?

A dla ciekawości, kiedyś przeczytałem , że AE-1 mniał mniejszy wstrząs lustra niż FTb z zablokowanym ! Ciekawe, miałem stycznośc i obyma i jakos nie zauważylem różnicy :)

Ale T-90 też "kopie" i to nawet nieżle :)

Canonek
24-08-2006, 20:41
Glownie A-1 i F-1 New, bo lubie preselekcje przyslony. Oczywiscie fotografuje tez wieloma innymi sprzetami. :)

Canonek
24-08-2006, 20:46
A dla ciekawości, kiedyś przeczytałem , że AE-1 mniał mniejszy wstrząs lustra niż FTb z zablokowanym ! Ciekawe, miałem stycznośc i obyma i jakos nie zauważylem różnicy :)

Baaaaardzo watpie. Przede wszystkim wstrzas z podniesionym lustrem jest wzdluz aparatu, bo migawka ma poziomy przebieg, a nie jak w AE-1 do gory bo do gory leci lustro. No a wiadomo, ze aparat jest szerszy niz wyzszy i inaczej wplywa to na drgniecie w naszych rekach. Ale i bez tego to watpie.

oxeno
25-08-2006, 22:37
Dlatego napisałem, że nie zauważyłem tej różnicy. Mogę jedynie dodac, że znając bardzo dobrze konstrukcje obu aparatów, szczególnie mechanizmu podnoszenia lustra oraz naciągu migawki, mogę powiedziec, że migawka w FTb ma prawo mocniej kopac, i to sporo mocniej. Napisałem działanie migawek w innym wątku więc nie chce mi się powtarzac....
Pozdrawiam :)

roman.D
26-08-2006, 11:03
FD ZYJE !! i nigdy nie umrze :)
Właśnie dokupiłem do mojego AE-1 Program lampę Speedlite 199A. Po prostu Malyyna:lol:

Canonek
28-08-2006, 13:55
Napisałem działanie migawek w innym wątku więc nie chce mi się powtarzac....
Pozdrawiam :)
Daj link, gdzie, bo chyba cos mi umknelo. :)

oxeno
28-08-2006, 14:39
A prosze bardzo ... http://canon-board.info/showthread.php?t=13033&page=3 gdzies tam to opisalem :) Poczytaj sobie :)