PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja serwisowa do AE1



hal
28-07-2006, 09:31
Czy ktoś wie skąd można ściągnąć instrukcje serwisową do Canona AE1??:confused:

oxeno
28-07-2006, 11:20
Do AE-1 jest ciężko, można znaleśc ją na EBAY'u USA, nie pamiętam ile kosztuje. Jest tez dostepny pseudo service pack :) dla gwiżdzących, ale to jest to samo co ja opisałem, tylko że tam za to płacisz.

http://www.canonfd.com/at1repairguide/at1servicerepairguide.pdf

Tu masz serwisówkę do AT-1, mechanicznie są praktycznie identyczne. Ta sama migawka, mechanizm naciągu oraz amortyzacji lustra.
Zobacz gdzie jest usytuowane to kułeczko a bedziesz wiedziec gdzie dac olej/smar. Tylko nie zdejmuj góry korpusu. zobaczysz dlaczego.
Pozdrawiam

hal
28-07-2006, 11:55
Bo mam problem a mianowicie nie wyzwala mi migawki mogę naciągnąć film ale jak naciskam spust migawki to nie robi zdjęcia i właśnie mam zamiar go rozebrać bo dać go do serwisu się nie opłaca.

contras
13-08-2007, 14:52
Cześć Hal,

Czy udało ci się naprawić migawkę? Mam dokładnie ten sam problem, jeżeli tak - jak to zrobiłeś?

pozdrawiam!

oxeno
14-08-2007, 17:12
HEJ , nie rozbierajcie Canon;a AE-1 !! !! gdy zdejmiesz koło czasów to wyzwalasz naciągnięta linkę od światłomierza ! bedzie bardzo trudno ją spowrotem nastawić aby światłomierz nie oszukiwał. !!

Aby wyzwolic migawkę, zdejmicie dolną pokrywę. Dwie śrubki po bokach. Następnie patrząc na spód aparatu mając bagnet zwrócony do siebie po prawej stronie jest duzy elektromagnes. Obok jest dzwigienka, odciągnijcie ją od magnesu a powinna wyzwolić sie migawka.

szwayko
17-08-2007, 08:39
Moze styki zasniedzialy - sa tam zwykle blaszki.
Trzeba zdjac gorna pokrywe.
Tylko nie ruszaj kola czasow jak pisze przedmowca, bo potem trzeba je naciagac, ktore poprzez linke stalowa ustawia elektronike swiatlomierza, ktora z kolei znajduje sie po lewej stronie tez na kole na sprezynie.

Ja przeszedlem taki serwis z dwoma AE-1. Wymienialem ta linke od ustawiania swiatlomierza bo pekla. Ciezko potem skalibrowac ten swiatlomierz. Teraz musze zawsze ustawiac ISO mniej o 1/3EV.