PDA

Zobacz pełną wersję : Lekki OT - kontrola maszyny w LANie



Michal-Czuba
28-07-2006, 01:10
Lekki OT, choć nie do końca, bo 2 maszyny (zaraz przejdę do rzeczy) używam do robienia na niej zdalnie kopii moich dysków ze zdjęciami.

Oto mój problem:

Doradźcie proszę jakiego oprogramowania użyć by mieć 100% kontrolę nad zdalną maszyną, z którą jestem w LANie? Spoko - żadnych "włamów" - chcę mieć 100% kontrolę nad kompem w 2 pokoju (uruchamianie aplikacji, wyłączanie systemu, móc zdalnie pomóc mamuśce gdy słyszę "chodź zobacz co mi tu pokzało, jak sobie z tym poradzić?" itd.) - coś na zasadzie Netbusa czy innego Prosiaka, tylko żeby mi się antywirus co chwile nie pluł.

Do transferu danych już sobie postawiłem na 2 maszynie serwer FTP i utworzyłem konto z pełnym dostępem do dysków, ale to nie wszystko... robię teraz backup swoich zdjęć na dysku 2 kompa i chciałbym zaraz wyłączyć zdalnie 2 maszynę - no przez FTPa tego nie zrobię (a przynajmniej nie umiem) :). Pomożecie? ;) Aha - środowisko Windowsowskie, na obydwu kompach XP home.

ags
28-07-2006, 01:13
VNC, pulpit zdalny?

KuchateK
28-07-2006, 01:31
Zdecydowanie VNC. Na przyklad to: http://www.realvnc.com/.

arekko
28-07-2006, 07:38
VNC lub radmin - to drugie niestety 35$ kosztuje

mor_feusz
28-07-2006, 13:32
VNC, RADMIN (remote administrator) Remote Desktp (pulpit zdalny), Remote admin jest dosc spoko - ale ja jak kolega bym polecil VNC (sprawdzone i dziala - wszysrkie 3)

Michal-Czuba
28-07-2006, 14:10
Dziękuję serdecznie :)