PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki zamiennik obiektywu do 300D?



wizja
08-11-2004, 15:46
Heja,
był już taki temat? :wink:

Chciałbym kupić coś niedrogiego (~500zł) jako zamiennik do tego kitowego EFSa. W jaką firmę się pchać? Tamron, Sigma? Jest coś dobrego i niedrogiego? Najlepiej 28-105mm lub coś koło tego (ew. 28-200mm, ale nie dalej).

Muchos gracias :D

Tytus
08-11-2004, 16:04
Heja,
był już taki temat? :wink:

Chciałbym kupić coś niedrogiego (~500zł) jako zamiennik do tego kitowego EFSa. W jaką firmę się pchać? Tamron, Sigma? Jest coś dobrego i niedrogiego? Najlepiej 28-105mm lub coś koło tego (ew. 28-200mm, ale nie dalej).

Muchos gracias :D

rozumiem, że za 500zł. chciałbyś obiektyw do 300D o ogniskowej ewektywnej (po przeliczeniu crop'a) 28-200mm?


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif)

P.S.
Denada ;)

wizja
08-11-2004, 16:16
a coś oprócz 'Denada' napiszesz? :mrgreen:

może mnie po prostu oświeć w tym temacie. To, że robie zdjęcia i mam 300d nie znaczy, że siedzę w cenach sprzętu. Nie wiem co za ile etc. Po prostu powiedz za ile dostanę NAJTANIEJ interesujący mnie obiektyw i tyle :wink:

Przemek Białek
08-11-2004, 16:35
niestety musze cie rozczarowac za cene 500zl niedostanisz zadnego obiektywu ktory bylby zamiennikiem kita!
jedynie podobne parametry optyczne i cenowe ma sigma 18-50 3,5 -5,6 dc!
ale majac kita moze dokupisz sobie jakies stale szklo np 50 1,8 ew jak masz gotowke to skladaj na sigma 18-50 2.8 ex dc w stanach ok 1700zl!

sam sie na nie napalilem!

kavoo
08-11-2004, 16:47
niestety musze cie rozczarowac za cene 500zl niedostanisz zadnego obiektywu ktory bylby zamiennikiem kita!
Wrecz przeciwnie ;-) EF 50mm/1.8 (o ktorym wspominasz) i zoom w buty :D

Tytus
08-11-2004, 17:18
a coś oprócz 'Denada' napiszesz? :mrgreen:

może mnie po prostu oświeć w tym temacie. To, że robie zdjęcia i mam 300d nie znaczy, że siedzę w cenach sprzętu. Nie wiem co za ile etc. Po prostu powiedz za ile dostanę NAJTANIEJ interesujący mnie obiektyw i tyle :wink:

wiesz, sorry, ale jak się kupuje aparat, jakikolwiek, to chyba warto rozejrzeć się w temacie,
odwiedzenie strony www.pstryk.pl wystarczy, już ona wiele ci powie

nie zrobisz na nas wrażenia kompletnego ignoranta

w takim wypadku powiem ci, masz KITa (który w tej cenie nie ma sobie równych) dokup 75-300 jakiejkolwiek firmy, jak chcesz wydać najmniej to widać na jakości ci nie zależy i pa

a jak jesteś dodatkowo leniwy, to dokup najtańszy 28-200/300, każdy to gówno więc firma nie gra roli, nie będziesz musiał zmieniać obiektywów i pstrykaj fotki ;)

ale jak zalezy ci na jakości fotek, to niestety musisz po pierwsze sporo poczytać o tym jak się zdjęcia robi, wtedy będziesz wiedział, że niestety najtańsze szkło nie jest dobre do robienia dobrych zdjęc i na pewno będziesz zadawał rozsądniejsze pytania...

Auwo
08-11-2004, 17:41
@ Tytus - :lol: dobre :lol:

Pszczola
08-11-2004, 18:42
Cos dobergo? I niedrogiego? Do 500 zl? Nie slyszalem, nie widzialem. No chyba, ze jakies stalki ze standardu M42 + przejsciowka - za 500 zl da sie kupic cos w miare dobrej klasy lub 2 szt. stalek w miare przyzwoitych. Ale to juz inna filozofia robienia zdjec.

Vitez
08-11-2004, 18:45
Doloz ok 700zl i kup Sigme 18-125 . Jest tu watek na jej temat w Testach Sprzetu, do ktorego niedlugo i ja sie dopisze (czesc zdjec testowych juz wykonalem, jeszcze pozostaje sprawdzenie w boju, winietki i aberracje oraz AF).

wizja
08-11-2004, 20:24
faktycznie z tymi 500 zetami poleciałem :mrgreen: ale to w respekcie przed narzeczoną, która to zabiłaby mnie pewnikiem gdybym powiedzial, że zamierzam kupić sobie obiektyw za ~1500zł :wink:

po prostu szukam taniego (NIE NAJTAŃSZEGO) rozwiązania miast KITa. Gdybym szukał czegoś najtańszego to nie kupowałbym 300d.

widziałem po prostu na allegro ten obiektyw od KITa za ~500zł i pomyślałem, że może coś ciut lepszego w podobnej cenie kupię :D

ps. czy faktycznie żeby robić dobre zdjęcia trzeba znać się na cenach sprzętu? 8)

Tytus
08-11-2004, 20:44
faktycznie z tymi 500 zetami poleciałem :mrgreen: ale to w respekcie przed narzeczoną, która to zabiłaby mnie pewnikiem gdybym powiedzial, że zamierzam kupić sobie obiektyw za ~1500zł :wink:

po prostu szukam taniego (NIE NAJTAŃSZEGO) rozwiązania miast KITa. Gdybym szukał czegoś najtańszego to nie kupowałbym 300d.

widziałem po prostu na allegro ten obiektyw od KITa za ~500zł i pomyślałem, że może coś ciut lepszego w podobnej cenie kupię :D

ps. czy faktycznie żeby robić dobre zdjęcia trzeba znać się na cenach sprzętu? 8)

TAK, choć to rzecz wtórna

robisz zdjęcia, chcesz robić lepsze, wiesz, że lepsze zdjęcia to lepszy obiektyw, wiesz jaki chcesz obiektyw, wiesz ile on kosztuje :mrgreen:

Vitez
08-11-2004, 20:48
widziałem po prostu na allegro ten obiektyw od KITa za ~500zł i pomyślałem, że może coś ciut lepszego w podobnej cenie kupię :D

W podobnej cenie zooma nie znajdziesz tej jakosci. Kit jest najlepszy w swojej klasie cenowej.
Lepszych szkiel w podobnej cenie mozesz szukac tylko stalek (50 1.8 ) i to manualnych stalek tez (na M42).

Pszczola
08-11-2004, 20:59
Narzeczonej trzeba powiedziec, ze obiektyw kosztowal 500, a informacje ze chodzi o Euro trzeba zachowac dla siebie :mrgreen:

tpop
08-11-2004, 21:52
Czytam ten watek i jakbym widzial siebie. Zbieram na Sigme 18-125 i mam podobne problemy z kobieta :mrgreen: Mialem przyjemnosc cykac ta sigma i bardzo mi sie spodobala.


Narzeczonej trzeba powiedziec, ze obiektyw kosztowal 500, a informacje ze chodzi o Euro trzeba zachowac dla siebie :mrgreen:
Ciekawa interpretacja Pszczola :D . Czy ktorys z forumowiczow ma podobne klopoty na tej plaszczyznie? Chetnie poslucham pomyslow. A moze zaloze watek "Jak szmuglujecie sprzet do domu" :mrgreen:

sal
09-11-2004, 00:23
Czy ktorys z forumowiczow ma podobne klopoty na tej plaszczyznie? Ma, niestety ma. Eh... Gdyby nie to, to pewnie miałbym już ze dwie L-ki w domu :(

Vitez
09-11-2004, 03:46
Ciekawa interpretacja Pszczola :D . Czy ktorys z forumowiczow ma podobne klopoty na tej plaszczyznie? Chetnie poslucham pomyslow. A moze zaloze watek "Jak szmuglujecie sprzet do domu" :mrgreen:

http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=713&start=0

I tak jak tam pisalem - moja partnerka jest na tyle dobrze wychowana ze mi w moj portfel nie zaglada.
Rozmawialismy nawet niedawno o tego typu rozliczeniach w malzenstwie i ma takie samo podejscie - niezaleznie slub czy nie, facet swoja praca zarabia swoje pieniadze i nic jej do tego ile ma w portfelu i na co wydaje.
Dlatego... moge wam tylko wspolczuc.

Pszczola
09-11-2004, 07:38
Wszystko zalezy od tego jakie sa w rodzinie (chodzi mi juz o malzenstwo) priorytety, jak zarzadzane sa finanse oraz jakie sa potrzeby finansowe. Jak jestescie zadowoleni z partnera, to z cala pewnoscia zmiana partnera/partnerki jest duzo bardziej kosztowana (nie tylko finansowo), od zmiany szkla. :mrgreen: Dlatego czasem dobrze jest sie wstrzymac z wymiana optyki. :lol:

Jurek Plieth
09-11-2004, 09:34
Rozmawialismy nawet niedawno o tego typu rozliczeniach w malzenstwie i ma takie samo podejscie - niezaleznie slub czy nie, facet swoja praca zarabia swoje pieniadze i nic jej do tego ile ma w portfelu i na co wydaje.
Dlatego... moge wam tylko wspolczuc.
Ciekawa koncepcja małżeństwa :shock: To ja Wam współczuję... :wink:

Tytus
09-11-2004, 10:34
Rozmawialismy nawet niedawno o tego typu rozliczeniach w malzenstwie i ma takie samo podejscie - niezaleznie slub czy nie, facet swoja praca zarabia swoje pieniadze i nic jej do tego ile ma w portfelu i na co wydaje.
Dlatego... moge wam tylko wspolczuc.
Ciekawa koncepcja małżeństwa :shock: To ja Wam współczuję... :wink:

co fakt to fakt, no ale chłopak ma jeszcze małżeństwo przed sobą :lol:

Jurek Plieth
09-11-2004, 11:12
co fakt to fakt, no ale chłopak ma jeszcze małżeństwo przed sobą :lol:
jak to mówią - erotoman gawędziarz :mrgreen:

eternus
09-11-2004, 12:26
Mnie zdziwilo takie cus, co zobaczylem w jednym z komisow w Krakowie- Canon 35-105 lekko uzywany z Niemiec za 400 zlotych.

krecio
09-11-2004, 17:51
W sprawie "przemytu" zabawek do chalupy to ja zrobiłem tak - mam kumpla w usa i przysłał mi gripa. Sam sie zaoferował to przecież nie wolno komuś odmawiać przyjemności obdarowywania. A, że akurat miałem troche wolnej kaski to zanabyłem 550 EX. Wyczekałem na paczuszke i otwierałem ją w samotności (bez świadków). Później to już proste - patrz kochanie jaki ten Jerry to porzdny gość!!! Lampę mi też przysłał. U mnie działa i mam spokój. A obiektyw też sobie kupiłem (Vitez mnie "oczarował" tym Tamronem). I sie po prostu nie chwale - zakładam i już.
pozdr.
krecio :shock:
PS. Proponuję rozważyć tego Tamronka. Jest o nim dość długi wątek TU (http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=128)

Przemek Białek
09-11-2004, 20:22
PS. Proponuję rozważyć tego Tamronka. Jest o nim dość długi wątek TU

co mu z tego tamrona jak i tak szerokiego kata miec nie bedzie co zostanie mu jakies 42- sto pare a za te pieniadze ma sigme 18-50 ex 2.8 dc - powoli zaczyna doskwierac mi jej brak! :(

krecio
09-11-2004, 20:34
Problem w tym, ze czlowiek chyba sam nie bardzo wie czego potrzebuje...
To zaden wytyk czy zaczepka. Sam to przerabialem.
A pewny jestes, Przemek, ze ta Sigma jest az tak duza alternatywa dla kita?
pozdr.
krecio :shock:

Przemek Białek
09-11-2004, 22:07
Problem w tym, ze czlowiek chyba sam nie bardzo wie czego potrzebuje...
To zaden wytyk czy zaczepka. Sam to przerabialem.
A pewny jestes, Przemek, ze ta Sigma jest az tak duza alternatywa dla kita?
pozdr.
krecio

sprecyzuj duza alternatywa dla kita?

Vitez
10-11-2004, 01:22
Co do szerokiego kata to ja sie przymierzam do 17-40 4L, ale jednoczesnie negocjuje z Tommym zeby ta Sigme 18-50 2.8 EX do potestowania podeslal... moze byc ciekawe szkielko, ale... nie ide w szkla EF-S, DC itp do cropa 1,6 .

Przemek Białek
10-11-2004, 09:41
Co do szerokiego kata to ja sie przymierzam do 17-40 4L, ale jednoczesnie negocjuje z Tommym zeby ta Sigme 18-50 2.8 EX do potestowania podeslal... moze byc ciekawe szkielko, ale... nie ide w szkla EF-S, DC itp do cropa 1,6 .

no to by bylo swietnie dowiedziec sie cos wiecej! bo sie strasznie napalilem na to szkielko!!!! :mrgreen:

Jurek Plieth
10-11-2004, 10:15
...negocjuje z Tommym zeby ta Sigme 18-50 2.8 EX do potestowania podeslal... moze byc ciekawe szkielko,...
...tylko ten zakres ogniskowych jakiś taki dziwny dla kogoś kto lubi mieć pełne pokrycie. No bo rozumiem, że następny obiektyw to byłby 70(80)-200.

krecio
10-11-2004, 10:32
Przemek Białek :
sprecyzuj duza alternatywa dla kita?

Człowiek pyta się na co zamienić kitowy obiektyw i jednoczesnie podaje zakres kwotowy jakim moze dysponowac.....(?)
pozdr.
krecio :shock:[/quote]

Przemek Białek
10-11-2004, 14:34
Przemek Białek :
sprecyzuj duza alternatywa dla kita?

Człowiek pyta się na co zamienić kitowy obiektyw i jednoczesnie podaje zakres kwotowy jakim moze dysponowac.....(?)
pozdr.
krecio :shock:[/quote]

napewno duza altrenatywa ale dla zamozniejszej osoby albo osoby ktorej sie on poprostu po pewnym czasie zwroci a co do jakosci to napewno o niebo lepszy i przedewszystkim o stalym swietle 2.8!
i cena jak za tamrona 28-75 xr di tak wiec jest chyba oco walczyc?

krecio
10-11-2004, 17:37
To, to akurat ja wiem, ale pamietaj, ze w tym przypadku mamy do czynienia z amatorem z krwi i kosci. Wlasnie dlatego mam watpliwosci czy na takim etapie zamiana kita na szkielko tego typu jest zauwazalna dla osobnika alternatywa.
pozdr.
krecio :shock:

Szymański Adam
13-11-2004, 18:21
Witam
Poza Allegro to chyba tylko Giełda w FOTO w "Stodole" (W-wa) oferuje jakieś możliwe ceny optyki do zaakceptowania, a tam to i pomacać i przymierzyć można do swojego body. Bo wersja z zakupem w USA tylko dla ludzi z kontaktami, a cholera dolar tak teraz pięknie stoi. Ma ktoś jakieś inne oferty na dobre szkło 17-40/4L?

[ Dodano: 14-11-2004 ]
Pisałem o giełdzie w Stodole. Byłem i kupiłem 17-40/4L za 2900 (nowy). Czy ktoś ma jakiś pomysł na jego przetestowanie. Nie mam na myśli tablicy z paskami różnej grubości bo nie mam laboratorium. Zresztą może potrzeby zweryfikują jego legendarną jakość.