PDA

Zobacz pełną wersję : CFI vs. CFII - szybkosc zapisu zdjec w G5.



machadam
08-11-2004, 13:28
Witam,

Chcialbym poprawic szybkosc zapisu zdjec w G5, aktualnie posiadam karte ScanDisk CFI 256MB. Z tego co wiem(poprawcie mnie jesli sie myle) z szybkosc zapisu nie odpowiada tylko karta ale rowniez(nie wchodzac w szczegoly) chip aparatu, stad pytania:
1) Czy robiliscie jakies porownania szybkosci zapisu CFI i CFII w G5?
2) Czy mozecie polecic sklep w Wawie gdzie mozna przetestowac karte CFII i ew. kupic ja za sensowne pieniadze?
3) Jaka karte CFII mozecie mi polecic(producent, pojemnosc) uwzgledniajac buzdet ok. 500 PLN (mozna go zwiekszyc jesli bedzie dobry powod ;-) i aktualnie posiadana karte przeznaczona na rezerwe?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc.

Pozdrawiam Canon Board i innych posiadaczy G5.

am

NimnuL
08-11-2004, 13:43
CFIi to chyba Microdisk? Nie wiem czy jest szybszy, na pewno jest jednak bardziej awaryjny i prądozerny (ruchome częsci, silniczek itd).

Ja porównywałem CFI normalną i HighSpeed (moze o taka Ci chodzi?). Dostarczona karta 32MB do G5 to HighSpeed zrobiona przez SanDisk, sam widzisz, ze jest wyraźnie szybsza. Generalnie różnica między 512MB Kingston (taka jak mam teraz) a SamDisk 256MB HighSpeed (pozyczylem kiedys na moment) jest wyczuwalna szczególnie gdy wykonuje się zdjęcia w RAW. Zdjęc seryjnych robić się jeszcze nie da, ale w zasadzie można ciągne naciskać spust migawki i robić jedno zdjęcie po drugim. . .

Jaka karta CFII to nie wiem ... a CFka zwykla to SanDisc, Protec lub ewentualnie Kingston HighSpeed. Choc ja wole miec pojemniejsza a wolniejsza karte.

machadam
08-11-2004, 14:43
Thx za wyjasnienia.

Tomasz Golinski
08-11-2004, 15:23
http://canon.hazan.ys.pl/viewtopic.php?t=1129

machadam
08-11-2004, 15:40
Sorry, przejzalem wszystkie posty w grupie "G" co nie zmienia faktu ze popelnilem faux pass ;-) Mea culpa. Thx za lina do tego watku.

Vitez
08-11-2004, 18:37
W razie potrzeby to ja mam 1 GB Microdrive IBM (juz da latka mu stukna niedlugo, ale dziala swietnie) i moge ci dac sie nim pobawic na chwile (pod moim czujnym okiem ;) ) w Warszawie...
Ale za 500zl to przy obecnym spadku cen Sandiska polecalbym ci jednak Sandisk Ultra 1GB CF : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33854295

machadam
09-11-2004, 10:27
Thx za info i tipa. Jesli chodzi o mozliwosc przetestowania Microdrive to chetnie skorzystam, pozostaje ustalic termin i miejsce. Uczciwie zaznaczam ze jestem lama fotograficzna ;-)

[ Dodano: 09-11-2004 ]
Nie chcialbym zlamac regulaminu grupy, ale chciac ocenic rynkowa wartosc polecanej karty znalazlem karte SanDisk CF Ultra II 1GB za 459,00 PLN w sklepie internetowym - jesli to nie bedzie problem moge adres tego sklepu tu badz privatnie podac. Btw co sadzicie/wiecie/czytaliscie o kartach SanDisk CF Extreme III
(parametrycznie jest szybsza, ale mam na mysli raczej niezawodnosc)?

Vitez
10-11-2004, 01:00
Jesli chodzi o mozliwosc przetestowania Microdrive to chetnie skorzystam, pozostaje ustalic termin i miejsce. Uczciwie zaznaczam ze jestem lama fotograficzna ;-)

Bycie lama fotograficzna nijak nie przeszkadza w ustaleniu terminu spotkania ;) - na PW zapraszam.


Nie chcialbym zlamac regulaminu grupy, ale chciac ocenic rynkowa wartosc polecanej karty znalazlem karte SanDisk CF Ultra II 1GB za 459,00 PLN w sklepie internetowym - jesli to nie bedzie problem moge adres tego sklepu tu badz privatnie podac.
Link ktory podalem byl przykladowy. Podawanie linkow do sklepow, ofert itp w sposob nienachalny, zgodny z tematem watku po prostu jako przyklad "tu mozesz kupic to czego szukasz/o co pytasz" to nie jest lamanie regulaminu. Jesli znasz tansze zrodlo niz link ktory ja podalem (ktory wzialem jako pierwszy z brzegu w okolicach 500zl , nawet na allegro moga byc tansze oferty) - to podaj tutaj bez obaw.


Btw co sadzicie/wiecie/czytaliscie o kartach SanDisk CF Extreme III
(parametrycznie jest szybsza, ale mam na mysli raczej niezawodnosc)?

Raczej wszystkie karty CF sa tak samo niezawodne nie liczac niektorych pechowych partii Kingstonow. Do mnie wlasnie jedzie Lexar 1GB CF 80x (z USA przywieziony, 450zl) - odpowiednik tego wlasnie Sandiska Extreme - 80x predkosc... cokolwiek to znaczy, wiem ze moj 10D tego nie wykorzysta, ale nie neguje zamiany body w przyszlosci a karta F zostanie 8) - zakup przyszlosciowy za atrakcyjna cene.