PDA

Zobacz pełną wersję : Kosztowne wydruki.



Dominik
26-07-2006, 13:49
Prawie wszyscy zachwycają się Pixmą IP4200, ja również ją pochwalę za jakość i szybkość wydruków. Niestety za jakość trzeba płacić. Trochę siedzę w elektronice, ale nie udało mi się rozpracować blokady elektronicznej na wkładach z atramentem. Reseterów też nie ma.
Aby trochę zaoszczędzić kupiłem uzupełnienia w Agawie po 30 ml. Na razie drukuje z komunikatem ostrzegającym o kończącym się atramencie. Na długo to nie wystarczy, bo chip się zablokuje, a wtedy pozostaje zasilić budżet Canona o 50 PLN za jeden wkład.
Podczas druku zdjęć Pixma jest oszczędna, ale kiedy wykonuję nadruk na DVD, a drukuję trochę, pije jak wielbłąd. Jedynym rozsądnym wyjściem jest reset chipa i uzupełnienia, ale na rozpracowanie układu potrzeba czasu. Ile ?. Nie wiadomo.
Tak więc jak każdy kij ma dwa końce, tak i 4200 ma dwie strony.
Pozdrawiam
Dominik.

djtermoz
26-07-2006, 15:03
Ja na szczescie nie mam tego problemu bo w ogole nie moge drukowac na plytach CD/DVD. Amerykanski model 4200 zostal wykastrowany z tej opcji ze wzgledow patentowych.
Nie po to jednak kupowalem Pixme. Chcialem drukowac na papierze.

W kazdym razie jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest zasilanie ciagle. Pojawily sie jakies continuous ink systems wyprodukowane przez ping-pongow w dalekiej Azji ale niestety bez czipa. Podejrzewam ze bez czipa drukarka zglupieje.
Pozostaje czekac az ktos to rozpracuje. Chyba nie ma innego wyjscia w tej chwili.

EDIT: Mialem jeszcze dac link do sklepu w Australii ktory sprzedaje te chinskie wynalazki. Ciekawe na ile to rzeczywiscie jest takie dobre? Kosztuje okolo 85USD czyli prawie tyle co cala drukarka...

http://esandjt.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=2_7&products_id=20

Dominik
26-07-2006, 16:06
Tak, to racja, że po instalacji zbiornika bez chipa drukarka nie będzie pracować, bo próbowałem już tych sposobów np. "podchodzi" wkład od 3000.
Jeżeli chodzi o druk tylko na papierze foto , to polecam - CP510 lub jeśli ktoś ma więcej kasy - CP710. To drukarki termosublimacyjne, wydruk jest bardzo dobrej jakości, a w dodatku powleczony warstwą ochronną.
Drukarki te posiadają oprogramowanie pozwalające na podstawowe korekty zdjęcia.
Koszt drukarki to ok. 170 PLN, koszt papieru na 1 pozycję 10x15 to nieco ponad 1 PLN.
Wada to tylko maksymalny format 10x15 cm.
Pozdrawiam
Dominik

solti
26-07-2006, 16:09
Na całe szczęście mam PIXM'ę 4000, gdzie nie ma żadnego chip'a:-) Chociaż z drugiej strony ze względu na problemy z głowicą spowodowane przez zamienniki w poprzedniej drukarce, na razie używam tylko oryginałów i jakoś akceptuję obecne koszty wydruku:D

szymwal
26-07-2006, 17:23
Witam,
Mam ip 5200 od poczatku 2006 r, gdy wyczepały się orginalne tusze zaczeły się kłopoty z dobraniem odpowiedniego tuszu /dominata purpury/. W maju dostałem komplet tuszy do napełniania które dają idealne wydruki, nie zasychają, porównawcze wydruki są wg. mnie lepsze jak z orginalnych tuszy /klin szry jest szary, a nie z dominatą zieleni/.

arekko
26-07-2006, 17:54
czyli uważacie, że np. na http://ssl.allegro.pl/item115901553_canon_pixma_ip_4200_5200_mp500_5_szt _extra_cena_.html
"KARTRIDZE NIE POSIADAJA CHIPA INSTRUKCJE WYMIANY CHIPA WYSYLAMY NA MAILA PO WYGRANIU AUKCJI"
to jakaś ściema?

Czacha
26-07-2006, 17:54
Ja nigdzie nie moglem znalezc modelu 4000, wiec kupilem Epsona R300 i jestem bardzo zadowolony :) A do tego ma tanie zamienniki :)

Szymański Adam
26-07-2006, 22:27
do Szymwal-a, ja też mam Pixmę 5200, ale dopiero po zrobieniu profilu ICC drukarki i monitora mogę normalnie drukować - nie przypadkowo. Piszesz "dostałem komplet tuszy" - czy to znaczy, że kupiłeś jakieś zamienniki w stosunku do zalecanych chromalife 100 (droga eksploatacja) a jakie tusze i gdzie kupiłeś - podpowiedz.

Janusz Body
26-07-2006, 22:38
do Szymwal-a, ja też mam Pixmę 5200, ale dopiero po zrobieniu profilu ICC drukarki i monitora mogę normalnie drukować - nie przypadkowo. Piszesz "dostałem komplet tuszy" - czy to znaczy, że kupiłeś jakieś zamienniki w stosunku do zalecanych chromalife 100 (droga eksploatacja) a jakie tusze i gdzie kupiłeś - podpowiedz.

Jak zmienisz tusze to profile trzeba robić od nowa.

@Szymwal - j.w. - profile niestety :)

Janusz

EDIT: W sumie to w każdej drukarce trzeba się zdecydowac na tusze i papiery. Porobić profile i trzymać się tego. Problemem jest "trzymanie parametrów" przez tanie zamienniki.

szymwal
27-07-2006, 08:47
Cały problem polegał na tym żeby po napełnieniu nowymi tuszami nie zmieniać profilu drukarki. Wybieram papier Canon Pro i drukuję dowolnym programem do drukowania. Kolory są trochę bardziej nasycone niż na orginalnych tuszach, za to wydruki BW są bez żadnej dominaty/zafarbu/.

Janusz Body
27-07-2006, 11:33
Cały problem polegał na tym żeby po napełnieniu nowymi tuszami nie zmieniać profilu drukarki. Wybieram papier Canon Pro i drukuję dowolnym programem do drukowania....

Sorry ale tak sie poprostu nie da. Możesz mieć szczęście, może to wyglądać akceptowalnie, może się podobać na imieninach u cioci Zuzi ale spójności Monitor->Drukarka --->>> różne rodzaje papieru uzyskać się w ten sposób nie da. Cała zabawa w tym, ze to ma nie "być podobne" ale ma być dokładnie takie jak na monitorze.

Ale jesli jesteś happy z tego co masz to :)

Aha - każda drukarka jest dostarczana Z PROFILAMI dla papierów producenta. Obsługa profili jest "uproszczona" bo wybiera się niby papier a tak naprawdę profil danego papieru.

Janusz

szymwal
27-07-2006, 12:59
Janusz, zgadzam się.Chodziło mi poinformowanie mniej wymagających uzytkowników biurowych drukarek ip4200,5200, o możliwości prostszego uzyskania zadawalających efektów./mozliwosc korzystania z oprogramowania Canona/.