PDA

Zobacz pełną wersję : EOS czy N-D70



Mac
07-11-2004, 14:00
Witam wszystkich,
Od lat fotografuję cyfrowymi Canonami zaczynaem od PS S10, potem miaem G2 (pozdrawiam zodzieja) po stracie zamienilem na G5. Kusi mnie jednaj coś lepszego. Kolega kupil kilka miesięcy temu Nikona D70 ale mial wcześniej analogowego i obiektywy. W moim przypadku kupno dSLR oznacza konieczność zainwestowania również w obiektywy. Ciekaw jestem waszych sugestii i proszę nie piszcze o zdradzie, jestem wiernym użytkownikiem Canona nie tylko w fotografii. Zastanawiam się gdzie w wykresie cena vs. performance ustawicie owego konkurenta. Cenę ma dość sympatyczną.
Pozdrawiam, Mac

Vitez
07-11-2004, 14:42
Zastanawiam się gdzie w wykresie cena vs. performance ustawicie owego konkurenta. Cenę ma dość sympatyczną.


Jesli tylko cena vs performance to odrobinke powyzej 300D (nawet z Wasiaware) a ponizej 10D, 20D (oba sa w cenie mocno zblizonej do D70 lub nizszej a lepsze).

Jesli do tego zestawienia dorzucisz to ze masz doswiadczenie z Canonami, masz moze juz jakies szkielka itp to cena, jaka zaplacisz za zmiane systemu bedzie zupelnie nieoplacalna i nawet 300D bylby wtedy bardziej oplacalny od D70 - bo do 300D wszystko z systemu EOS pasuje a do D70 nic i musialbys drugie tyle co na body wydac na jakies szkielka, lampy itp.

A tak poza tym watek laduje w "Sprzet fotograficzny - inne" , gdyz jest bardziej o D70 niz o Canon dSLR, ktorego to modelu zadnego nie podales konkretnego.

satriani
07-11-2004, 23:16
a czy Eos 300d z crackiem na pokładzie nie jest przynajmniej teoretycznie lepszą maszynką od D70?

dvd2divx
07-11-2004, 23:49
Dla mnie EOS 300D z wasiaware jest wystarczająco dobry ;) poza tym mogłem zostać w systemie, który znam od kilku lat no i trochę zaoszczędzić parę złotych.

Czacha
08-11-2004, 00:43
300d z technicznego punktu widzenia lepszy od d70 nie jest.. nawet z wasiaware... ale technika to nie wszystko i dochodza jeszcze preferencje uzytkownika... a w moim mniemaniu aparat bez gripu to kiepski aparat... ;-)

a to co masz kupic - kup co sie bardziej podoba.. i tyle

Kubaman
12-11-2004, 22:58
musisz chyba sobie zadać poważniejsze pytanie - ile w sumie chcesz kasy wydać i jaka fotografia ci pasuje :?: Czego konkretnie Ci potrzeba? Będziesz dokupywał obiektywy co kwartał, czy chcesz mieć jeden? Z gripem czy bez? Lampa zewnętrzna? Nie ma prostej odpowiedzi.

Jeśli zestaw minimum to chyba jednak D70 z kitowym Nikkorem 18-70. 300D to półśrodek, nawet z Wasią w bebechach.

Jeśli jednak chcesz rozbudowywać system, to zdecydowanie stawiam na Canona, 10D lub raczej 20D ( w sumie różnica w cenie niewielka). Obiektywy tańsze, lampy tańsze i większy wybór, funkcjonalność 10d czy 20D porównywalne z Nikkonami z wyższej półki. Poza tym D70 męczy mora i wyższe szumy.

P.S> do wszystkich 300D'owiczów -wiem, wiem, sorry :oops: :D zdjęcia da się robić smieną i Lubitelem, ale tym razem nie o to chodzi :wink: