PDA

Zobacz pełną wersję : Rachel Papo - Kobiety w armi Izraela



Diego
24-07-2006, 10:47
http://www.serialno3817131.com/

Ciekawa galeria przedstawiajaca kobiety w czasie sluzby zasadniczej w armii.

DoMiNiQuE
24-07-2006, 10:51
Bardzo ciekawy reportaz (widzialem juz wczesniej na forum N) ...az sie chce do armii wstapic ;)
Swoja droga to ciezko nie maja - modlitwa, zakupy w markecie, modlitwa, strzelanie, modlitwa... :mrgreen:

Giraff
24-07-2006, 11:34
http://www.serialno3817131.com/

bardzo dobry reportaż. dzieki.

thorin
25-07-2006, 07:02
zdjecie numer 37 albo wedle tamtej numeracji #79, lezy czterech zolnierzy, cztery kobiety ich oslaniaja, na pierwszym planie nowy jakze prosty system trzymania przez kobiete pistoletu, owocujacy przypierwszym wystrzale utrata zebow a juz napewno zmiazdzeniem kosci policzkowej :mrgreen: nie zebym byl szowinista, ale kolba to raczej nie dla ozdoby jest w karabinie M16 :mrgreen:
Rozumiem ze balagan w kadrze to rzecz zamierzona w niektorych fotach, oczywiscie reportaz jak najbardziej ciekawy...

Diego
25-07-2006, 07:28
Właśnie Thorin, też to zauważyłem.... te chobitki trzymaja karabiny jak kije od szczotek.. byle jak przewieszone przez ramie, leżą gdzieś na łóżkach; laski trzymaja je tak, że grozi to odstrzeleniem nogi bądź innej żołnierki :D ... Gdzieś tak w połowie reportarzu pojawiła się myśl: ciekawe ile maja wypadków z bronią ?

Giraff
25-07-2006, 07:36
Rozumiem ze balagan w kadrze to rzecz zamierzona w niektorych fotach, oczywiscie reportaz jak najbardziej ciekawy...

też czasem odniosłem wrażenie, że panuje na tych zdjęciach jakis 'artystyczny' bałagan aczkolwiek często nie wynika bynajmniej z konieczności szybkiego kadrowania...

JSK
25-07-2006, 14:44
Proszę, napiszcie mi które z tych zdjęć jest dobre, albo przynajmniej coś mówiące. Wg mnie to coś na pograniczu zdjęć z komunii, może amatorskie zdjęcia z wesela! Za diabła nie mogę się doszukać jakiejś przewodniej myśli tego zbioru fotek. Ani tu o bohaterstwo nie idzie, ani piękno, ani szpetotę, ani cierpienie, ani radość! To o co chodzi? Po co takie zdjęcia publikować?

Bigmar
25-07-2006, 14:58
Za diabła nie mogę się doszukać jakiejś przewodniej myśli tego zbioru fotek. Ani tu o bohaterstwo nie idzie, ani piękno, ani szpetotę, ani cierpienie, ani radość! To o co chodzi? Po co takie zdjęcia publikować?


Pewnie chodzi o normalną codzienność, choć chwilami zaaranżowaną. Zdjęcia pokazują że kobieta w armii to nie tylko ta co za biurkiem siedzi.
Jednak mnie zaskoczyły zdjęcia dobrze zaopatrzonego sklepu na pustyni.

sail0r
25-07-2006, 15:07
Właśnie Thorin, też to zauważyłem.... te chobitki trzymaja karabiny jak kije od szczotek.. byle jak przewieszone przez ramie, leżą gdzieś na łóżkach; laski trzymaja je tak, że grozi to odstrzeleniem nogi bądź innej żołnierki :D ... Gdzieś tak w połowie reportarzu pojawiła się myśl: ciekawe ile maja wypadków z bronią ?

te karabiny co trzymaja na lozkach badz tak niedbale przewieszone to pewnie nigdy nie wystrzela (bron do musztry, cwiczen itp, ma cos tam rozwiercone, zdemontowane i nie strzela), ja pamietam ze jak wozili nas w szkole na poligon to tez taka niestrzelajaca dawali.. cobysmy jakiegos kierowcy nie postrzelili ;-) (ale miny kierowcow, ktorym celowalismy w przednia szybe i tak byly niezle ;) )

maku
25-07-2006, 16:31
Nigdy nie byłem fanem żadnej armii. I na pewno nie stanę się nim po obejrzeniu tych fotek. Niechlujstwo tych „żołnierzy” po prostu rzuca na kolana. To wygląda jak reklamówka damskiej armii zrobiona przez nastolatkę dla nastolatek. Choć jeśli tak wygląda rzeczywistość to sam nie wiem co o tym myśleć.
Do tej pory myślałem, że tak powszechne przyjmowanie kobiet przez tą akurat armię ma na celu wykorzystanie faktu że dużo łatwiej jest zamienić istotę obdarzoną genetycznie wrażliwszą i delikatniejszą psychikę w agresywnego zabójcę pozbawionego skrupułów.
Po takim reportażu jedyne co mi przychodzi na myśl to że „jaja se robią”.

thorin
25-07-2006, 21:52
Proszę, napiszcie mi które z tych zdjęć jest dobre, albo przynajmniej coś mówiące. Wg mnie to coś na pograniczu zdjęć z komunii, może amatorskie zdjęcia z wesela! Za diabła nie mogę się doszukać jakiejś przewodniej myśli tego zbioru fotek. Ani tu o bohaterstwo nie idzie, ani piękno, ani szpetotę, ani cierpienie, ani radość! To o co chodzi? Po co takie zdjęcia publikować?


ale przeciez te zdjecia nie musza wyrazac manifestu pacyficznego, nie musza wspierac armi izraela, lub nie musza jej negowac, to jest dobry fotoreportaz, pokazanie codziennosci tych dziewczyn, niecodzienny temat. Mnie bardzo zaskoczylo ze w tej armii jest duzo ladnych dziewczyn, ktorym wcale wojsko nie jest do niczego potrzebne, ktos sie nie orientuje czy sluzba wojskowa dla kobiet w izrealu jest obowiazkowa? Ot wybrala sie Pani z aparatem i dobrze pokazala ich rzeczywistosc, patrzac przez pryzmat world press photo, to wcale bym sie nie zdziwil widzac te foty w przyszlym roku na wystawie, taki styl dzisiaj... Balagan w kadrze nie do konca przypadkowy, i foty o ktorych wiecej sie pisze nizli one same mowia, moje odczucie tak jak napisalem w pierwszym poscie, wojsko z nich zadne, reportaz mi sie podoba :mrgreen: basta ! :)

arturs
25-07-2006, 22:47
ktos sie nie orientuje czy sluzba wojskowa dla kobiet w izrealu jest obowiazkowa?
Witam..
Z tego co kiedyś gdziś czytałem to jest obowiązkowa dla wszystkich (prawie bez wyjątku) http://pl.wikipedia.org/wiki/Siły_Obronne_Izraela
Co do broni to raczej jest prawdziwa i raczej nie służąca do pokazów itp. - tam raczej nie niszczy się dobrej broni dla takich rzeczy jak ćwiczenia ;-)

Pozdr
AS

thorin
25-07-2006, 23:41
rzeczywiscie arturs, masz racje

"Służba wojskowa w Izraelu jest obowiązkowa, rozpoczyna się w wieku 18 lat, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Długość służby zmieniała się w czasie, w zależności od charakterystyki personelu SOI. W 1988 mężczyźni służyli trzy lata, a kobiety rok. Obecnie jest to odpowiednio 3 i 2 lata."

tak tez myslalem, gdzie takie laseczki by sie same z wlasnej woli, w gry wojenne pchaly ;)

arturs
26-07-2006, 00:09
Ogólnie reportaż podoba mi się..

Na jednym zdjęciu widać nawet że pod prysznic idą z M-16 na ramieniu ;-)
Cóż, takie teraz tam czasy, co widać choćby w telewizji.. a my narzekamy że nam źle ;-) .
Co do trzymania broni o czym ktoś wcześniej pisał to po jednym strzale z m16 to raczej zęby nie wylecą zwłaszcza jak się wie jaki ma odrzut.. co innego po serii... Niedawno strzelałem z gładkolufowego Mosberga i ten to dopiero fajnie kopie ;-),
Pozdr
Atur

Jarek Jaworski
26-07-2006, 00:58
Ciekawy temat, ale pokazany bardzo nieudanie. Za duzo zdjec i ciagle wlasciwie tak samo, portret-grupa. Zadnej interakcji miedzy osobami na zdjeciu. I w zasadzie mozna jedno powiedziec - nic sie nie dzieje. A nawet jak cos sie dzieje, to wlasciwie nie wiadomo co autorka zdjec chciala nimi opowiedziec