PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 300 nie doświetla zdjęć



canis_lupus
23-07-2006, 18:19
Od jakiegoś czasu zauwazyłem ze mój aparat nie doświetla zdjęć. Zdjęciom brakuje tak na oko 1-1.5 EV. Z czym mozna porównać pomiar światła (nie mam dobrego światłomierza), a moze mierzy prawidłowo tylko np. zamiast naswietlać 1/90s naswietla 1/125 czyli naswietla krócej niz powinien? Jest coś takiego mozliwe? Da się to jakoś wyregulować? Nie wiecie ile taka usługa by kosztowała na żytniej?

Silent Planet
23-07-2006, 21:35
Awaria/bład kalibracyjny światłomierza jest możliwy.

Czy sprawdziłeś to na kilku rolkach czy na jednej, ostatnio zrobionej?
Bo wiesz, może to być i kwestia labu ( chemii ) lub kliszy jeszcze.

oxeno
24-07-2006, 00:14
a przypadkiem nie masz korekty ekspozycji wlaczonej? np na +/- 1 lub 0.5 ?
Sprawdz

canis_lupus
24-07-2006, 13:06
Sprawdzałem na kilku rolkach superii 400 i na 2 Fomy 100 (b/w). Tak mniej wiecej od jakiś 8-9 rolek zauwazyłem niedoswietlanie, wywoływałem juz w roznych labach, zresztą równolegle wywoływałem zdjęcia z zenita (tez kilka superii i foma) i te są ok. JEst ktoś z Krakowa kto posiada dobry światłomierz? Chciałbym porównać wskazania...

gwozdzt
24-07-2006, 13:22
... wywoływałem zdjęcia z zenita .... Chciałbym porównać wskazania...
No to sobie postaw Zenona obok Canona, wyceluj w ten sam motyw i porównaj wskazania ich światłomierzy :-)
Nie zapomnij ustawić tego samego ISO oraz wziąć szkło o tej samej ogniskowej. Canona ustaw na tryb "M" , bo wtedy ma pomiar C/W.

canis_lupus
24-07-2006, 13:37
Zenit niestety nie był mój a właścicielki aktualnie nie ma w Krakowie, juz dawno bym trak zrobił.

oxeno
30-07-2006, 15:40
Przejdz się do komisu/sklepu fotograficznego, poszukaj podobnego aparatu i sprawdz. Ja juz tak robiłem wiele razy :) Albo sprawdz czy serwisy w Twojej okolicy wykonuja diagnostykę z free. W Wawie to nie problem. Nawet Canon na Żytniej diagnozuje za darmo.
Pozdrawiam