PDA

Zobacz pełną wersję : akcje w CS2 - resize - problem



beachcomber
21-07-2006, 21:30
pytanie dla tych co akcje z cs2 wlaczaja juz przy sniadaniu ;)

chce zdefiniowac taka akcje, zeby komputer automatycznie zmniejszal wymiary DLUZSZEGO boku (raz to bedzie wysokosc raz dlugosc) zdjecia powiedzmy do wymiarow 640px. ktos wie jak to zrobic? z gory uprzedzam, ze definiowanie zmniejszenia w procentach odpada, z powodu roznej wielkosci plikow wyjsciowych. bede wdzieczny za pomoc

djtermoz
21-07-2006, 21:55
Tez bym sie chetnie dowiedzial. Niestety okienko Image Size jest zbyt glupie na takie przypadki. Sprobuj moze pokombinowac z Image Processor w menu File --> Scripts

Jerry99
21-07-2006, 21:58
Jeśli masz Maka to są do ściągnięcia skrypty do Automatora (dla 10.4.x) które coś takiego załatwiają...

są tutaj: http://www.apple.com/downloads/macosx/automator/photoshopactionpack.html

pito
21-07-2006, 22:05
File/Automate/Fit Image/
i wpsiujesz 640px jako wys. i szer.

Janusz Body
21-07-2006, 23:08
Zakupić u Freda Mirandy WP Pro. Robi to co chcesz i jeszcze więcej. Można po dłuższym, po krótszym, bez wyostrzania, z małym wyostrzaniem i z high sharpening, można podać finalne wymiary w pix albo w %. Znakomicie ułatwia życie.

Janusz

EDIT: Zmniejszanie i wyostrzanie robi tak jak się to powinno robić - wielokrokowo - za każdym razem zmniejsza o np. 10% i co drugi raz podostrza.

Jac
21-07-2006, 23:21
"wyklikaj" sobie dwie akcje jedna dla zdjec pionowych druga dla poziomych - i po bolu ;-)



EDIT: Zmniejszanie i wyostrzanie robi tak jak się to powinno robić - wielokrokowo - za każdym razem zmniejsza o np. 10% i co drugi raz podostrza.

kiedys robilem porownanie tej akcji ze zwyklym jednokrotnym zmniejszaniem i dwukrotnym delikatnym USM... wyszlo prawie identycznie - zeby nie napisac identycznie naprawde roznice byly pomijalne

Tomasz Golinski
22-07-2006, 00:05
EDIT: Zmniejszanie i wyostrzanie robi tak jak się to powinno robić - wielokrokowo - za każdym razem zmniejsza o np. 10% i co drugi raz podostrza.
Możesz mi to wytłumaczyc, jak matematyk, czemu tak byc powinno?

beachcomber
22-07-2006, 00:18
File/Automate/Fit Image/
i wpsiujesz 640px jako wys. i szer.


dzieki stary - dziala dokladnie tak jak powinno - zaoszczedziles mi troche czasu:mrgreen:

nastier
22-07-2006, 08:02
chce zdefiniowac taka akcje, zeby komputer automatycznie zmniejszal wymiary DLUZSZEGO boku (raz to bedzie wysokosc raz dlugosc) zdjecia powiedzmy do wymiarow 640px. ktos wie jak to zrobic? z gory uprzedzam, ze definiowanie zmniejszenia w procentach odpada, z powodu roznej wielkosci plikow wyjsciowych. bede wdzieczny za pomoc

jest jeszcze inny sposb. co prawda, to nie akcja,ale rownie dobry:
file-->scripts-->image processor
do zmniejszania calych folderow ze zdjeciami niezastapiony ;)

micles
10-07-2007, 18:20
Możesz mi to wytłumaczyc, jak matematyk, czemu tak byc powinno? Kolega nie odpisał, a ja też jestem ciekawy. Na moje to większa strata informacji jest właśnie przy wielokrotnym pomniejszaniu.

iczek
11-07-2007, 14:52
A ja akurat przez przypadek dzisiaj uslyszalem i skanerzysty w Gdansku dokladnie te sama zasade zmniejszania z krokiem 10%. Ale pewnie i tak nie zrozumiem dlaczego to ma byc niby lepiej... :)

bartosz108
11-07-2007, 17:16
Za darmo super programik zmniejsza po dłuższym boku i wiele więcej.
www.irfanview.com
POLECAM!