PDA

Zobacz pełną wersję : Tryb pocztowkowy w A430



bartoss
19-07-2006, 18:37
Witam,
jestem posiadaczem min. aparatu Canon A430. Jedno jednak mnie intryguje... Na manualu w wyborze rozdzielczosci jest do wyboru tryb POCZTOWKA. Czyli 1600x1200. Jest tez normalny tryb M2 z taka sama rozdzielczoscia. Wiec czym sie roznia?
Z gory dziekuje za pomoc...;)

Vitez
19-07-2006, 20:44
A co na ten temat mowi instrukcja?

poison
23-07-2006, 23:07
A co na ten temat mowi instrukcja?

skoro walisz nie na temat i nabijasz sobie posty to ja tez dam mały off topic.

co sadzisz o moim podpisie ?? chyba robi lepsze wrazenie od twojego :)

Vitez
23-07-2006, 23:15
skoro walisz nie na temat i nabijasz sobie posty to ja tez dam mały off topic.

co sadzisz o moim podpisie ?? chyba robi lepsze wrazenie od twojego :)

Sadze ze trollujesz i bede cie ignorowal, ale jednoczesnie obserwowal i przy takim podejsciu predzej czy pozniej ty powiesz lub ktos powie ci: papa.

Btw:
http://rtfm.killfile.pl/#zanim

I

"Często mówi się, że reagujemy niechętnie lub opryskliwie na proste pytania. Czasem może to wyglądać, jakbyśmy odruchowo oschle traktowali i ignorowali tych 'nowych'. W rzeczywistości tak nie jest.

Nie zamierzamy poświęcać naszego czasu na odpowiedzi ludziom niechętnym do samodzielnego myślenia - odróbcie więc swoją pracę domową, zanim zadacie jakiekolwiek pytanie. Tacy ludzie są pożeraczami naszego czasu - zabierają go nam bez opamiętania, marnują każdą chwilę, którą moglibyśmy poświęcić innemu, bardziej interesującemu zagadnieniu lub osobie, która bardziej zasługuje na naszą odpowiedź. Tych pierwszych nazywamy 'łajzami' ('losers', z historycznych względów wymawiane często jako 'lusers').
(...)
Jesteśmy (w większości) w pewnym sensie wolontariuszami. Poświęcamy nasz wolny czas, by odpowiadać na pytania, których liczba momentami wręcz nas przygniata. Więc musimy je ostro filtrować. W szczególności ignorujemy pytania ludzi, którzy wydają się być łajzami. Dzięki temu możemy efektywniej wykorzystać cenny czas na odpowiadanie ludziom, którzy na to zasługują.

Jeśli uważasz, że taka postawa jest wstrętna, poniżająca dla Ciebie bądź arogancka, zastanów się jeszcze raz. Nie błagamy każdego, żeby do nas dołączył - jednak większość z nas chętnie powita Cię w naszym gronie jako równego, jeśli tylko włożysz w to odpowiedni wysiłek. Próba pomocy ludziom, którzy nie są skorzy pomóc sami sobie, jest bezcelowa. Niewiedza jest zrozumiała i dopuszczalna, udawanie głupka - absolutnie nie.

Jak widać, o ile niekoniecznie trzeba być technicznie kompetentnym, aby przyciągnąć naszą uwagę, o tyle koniecznie trzeba prezentować podejście do kompetencji prowadzące - myślenie, skupienie, czujność oraz aktywne uczestnictwo w rozwiązywaniu problemów. Jeśli nie możesz pogodzić się z takim rodzajem "dyskryminacji", zatrudnij kogoś i płać mu za techniczne wsparcie, zamiast prosić nas o bezinteresowną pomoc.

Jeśli zdecydujesz się jednak zwrócić do nas po pomoc, na pewno nie chciałbyś wyjść na łajzę. Najlepszym sposobem, by otrzymać szybką odpowiedź, jest pytać jak człowiek inteligentny, pewny siebie, posiadający wiedzę, któremu po prostu zdarzyło się szukać pomocy z tym jednym, konkretnym problemem. "

Dlugie, ale wyjasnia czemu tak czesto odsylamy do instrukcji lub wyszukiwarki. Jesli nie chce ci sie tego czytac albo po prostu tego nie rozumiesz, bo wolisz "pytam wiec wymagam" albo "do tego sluzy forum" - to tez predzej czy pozniej powiemy sobie: papa.

bartoss
24-07-2006, 14:06
To po co jest forum? Wiecej mozna sie dowiedziec, na byle gownianym forum o byle czym; a co z przypadkami, jak ktos nie posiada instrukcji? Za to tez mozna za free dostac zjebke, a jak sam uzywasz eos'a jak ja i nie wiesz nic na ten temat, to powinien byc punkt w regulaminie - SHUT THE FUCK UP, jak nie wiesz o co chodzi! Skoro jestescie tzw. 'wolontariuszami' to chyba latwiej jest napisac (jak ktos wie), ze rozni sie tym od tego, a nie 'A co na ten temat mowi instrukcja?'. Pytanie bylo zadane raczej wg. regulaminu 'inteligentnie'. Jakbym zauwazyl jakas roznice pomiedzy tymi dwoma trybami to bym nie pytal. A z fotografia moja przygoda raczej trwa juz jakis czas. Myslisz, jak jestem adminem, badz modem, albo masz duzo postow, to mozesz kazdego zjechac?! Otoz NIE wolny kraj. PAPA

DoMiNiQuE
24-07-2006, 14:38
Stad mozna pobrac instrukcje do tego modelu (ciezko bylo znalezc, nie?) http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=DownloadIndexAct
Wszystko jest tam opisane.