PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 300D i fotografia w plenerze



darpla
05-11-2004, 00:34
Mam pytanko na temat fotgrafi plenerowej.Otoz interesuja mnie najbardziej optymalne ustawienia Canona 300D przy takiej szarudze jak jest teraz na dworze fotografujac np ptaszki w parku albo drzewa w lesie.

Tomasz Golinski
05-11-2004, 00:45
white balance cloudy

tpop
05-11-2004, 00:45
No stary! Nikt Ci tu raczej recepty na dobre fotki nie da bo takowej po prostu nie ma. No moze jedna, jedynie sluszna metoda: metoda prob i bledow. Musisz po prostu robic zdjecia. Do poki nie wrocisz do domu i nie zobaczysz efektow na duzym ekranie to posluż sie histogramem i zapomniej o podgladze na LCD bo on klamie.
Jesli zupelnie nie wiesz od czego zaczac to zobacz jakie parametry ustawi Ci tryb zielony albo inny predefiniowany i uzyj tego jako punkt wyjciowy do dalszych eksperymentow.

JaW
05-11-2004, 17:23
Otoz interesuja mnie najbardziej optymalne ustawienia Canona 300D przy takiej szarudze jak jest teraz na dworze fotografujac np ptaszki w parku albo drzewa w lesie.
Najbardziej optymalnie to ustawiasz aparat na statywie (nie zartuję).

Przemek Białek
05-11-2004, 18:03
1 - RAW i BW auot a reszta w domu
2 iso jak najnizsze max 400
3 dobrze by bylo tam jak Jaw mowi ze statywem bo do pejrzazy do f 11 to min musisz zjechac!
4 ja najbardziej polecam AV poniewaz ladnie wylapuje swiatlo z otoczenia!jak masz lapme z serii EX to szybki blyski w trybie FS