PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S2 IS -telekonwertery i pierścienie-kto z Was używa?



Andrew1973
17-07-2006, 00:44
Chciałbym zapytać o opinię na temat telekonwerterów, tulei, pierścieni i przysłon do tego aparatu. Czy ktoś z Was tego używał ?? Jak się spisują ?? Czy ma ktoś fotki robione takim zestawem?? Czy da się robić fotki z jakimiś rozsądnymi wartościami przysłony przy czułości do 100 ISO ??

sebastek
20-07-2006, 10:13
Ja zamierzam używać :) - właśnie czekam na przesyłkę z telekonwerterem :) Co prawda w weekend żegnam się z moim S1 IS, więc nie zdążę zbytnio się pobawić, ale w drodze jest już S3 IS. Jak go będę miał wrzucę kilka zdjęć testowych :)
A co do tulei to standartowo mam założoną + filtr UV - jako zestaw ochronny i dodatek powodujący lepszy chwyt aparatu :)

gwozdzt
20-07-2006, 11:06
Ja się tylko nieśmiało zastanawiam, po co Wam koledzy teleconwertery do tych S1/2/3, kiedy tam najdłuższe ogniskowe odpowiadaja okolicy 400mm!
Ze umiarkowanego, zdroworozsądkowego pktu widzenia to do nich potrzeba Wide-conwertery ze wzgledu na praktyczny brak szerokiego kąta, bo cóż to jest 36-38mm.

No ale tak to jest, gdzieś nawet niedawno przeczytałem, że "teraz takie mamy durne czasy, iż wszyscy gnają do przodu nie oglądając sie na boki"

pst
20-07-2006, 11:53
znow tuż tuż za Tomkiem :-)

a ja mam pytanie bo oglądałem porównanie s2<=>s3 i w zasadzie oprócz iso800 to zadnych ciekawszych zmian nie ma (prosze nie pisać o zmianie przekątnej o 0,2''...)

w związku z tym czy opłaca się dopłacać ~500pln do s3? może jakiś wide-converter za tą kase dokupić?

Cichy
20-07-2006, 14:47
Ja też się zastanawiam nad sensownością zakupu telekonwertera do Sx IS... :|

sebastek
20-07-2006, 17:58
Chęć poeksperymentowania, ot co :) Wide tez wyprobuje :)

Andrew1973
20-07-2006, 17:59
Ja się tylko nieśmiało zastanawiam, po co Wam koledzy teleconwertery do tych S1/2/3, kiedy tam najdłuższe ogniskowe odpowiadaja okolicy 400mm!
Ze umiarkowanego, zdroworozsądkowego pktu widzenia to do nich potrzeba Wide-conwertery ze wzgledu na praktyczny brak szerokiego kąta, bo cóż to jest 36-38mm.

No ale tak to jest, gdzieś nawet niedawno przeczytałem, że "teraz takie mamy durne czasy, iż wszyscy gnają do przodu nie oglądając sie na boki"

A ja się zastanawiam co kolegę głowa boli do czego mi telekonwerter... Dla mnie akurat kompletnie nieprzydatny jest obiektyw szerokokątny o którym piszesz a zoom'a w S2 mi jeszcze trochę brakuje bo lubię pstrykać zwierzynę.

P.s. 1

Wypowiedź kolegi z "umiarkowaniem i zdrowym rozsądkiem" ma tyle wspólnego co sugestia że krawat jest niepotrzebny do garnituru bo nie pasuje do gumiaków. :)

P.s. 2
Ci co "oglądają sie na boki" zamiast patrzeć do przodu przeważnie walą z bani w najbliższy słup. Może to i dobrze, bo dzięki temu jest szansa że "klepka" zaskoczy na swoje miejsce i przestaną bzdety na forum wypisywać :D


znow tuż tuż za Tomkiem :-)

a ja mam pytanie bo oglądałem porównanie s2<=>s3 i w zasadzie oprócz iso800 to zadnych ciekawszych zmian nie ma (prosze nie pisać o zmianie przekątnej o 0,2''...)

w związku z tym czy opłaca się dopłacać ~500pln do s3? może jakiś wide-converter za tą kase dokupić?

Wydaje mi się że nie warto. ISO 800 to moim zdaniem nieporozumienie bo przy takich czułościach jakość zdjęć mocno cierpi. Chyba że ktoś ma inne doświadczenia. Ja nawet 400 w S2 IS staram się nie używać... Chętnie zobaczył bym fotki robione na ISO 800 (Jak ktoś ma to poproszę na longi1@poczta.onet.pl )
W S2 IS żałuję że nie jest czarny. Reszta jest ok. Szkoda że to nie lustrzanka, bo ten pogląd matrycy mnie wku...wia. No ale za cyfrową lustrzankę i obiektyw z takim zoom'em trzeba zapłacić niezłą kasę...

pst
20-07-2006, 20:14
ktoś ładnie napisał ze body to tylko preludium do wydatków :mrgreen:

sebastek
21-07-2006, 11:03
Szkoda że to nie lustrzanka, bo ten pogląd matrycy mnie wku...wia.

Podgląd matrycy?

sebik
31-07-2006, 13:40
Podgląd matrycy?

Skrót myślowy, jak się domyślam.
Podgląd na wyświetlaczu (w wizjerze lub na monitorku) tego,
co zostanie "naświetlone" na matrycy.

bzykol
06-01-2007, 20:03
a może ktoś polecić tani wide?? nie zależy mi zbytnio na jakości bo to nie dla mnie tylko dla znajomej ;P

FOTOGRAF
06-01-2007, 20:07
poszukaj w ofercie firmy raynox robii ona dobrej jakosci konwertery do kompaktow

Andrew1973
06-01-2007, 22:45
a może ktoś polecić tani wide?? nie zależy mi zbytnio na jakości bo to nie dla mnie tylko dla znajomej ;P

Kupiłem w Warszawie w sklepie Eltec http://www.eltec.alpha.pl/
Za telekonwerter zapłaciłem 159 zł a za tuleję (adapter) 34 zł. Niestety zakup okazał się niewypałem bo zdjęcia wykonane z telekonwerterem są bardzo nieostre (zwłaszcza po brzegach) Tuleja ma luzy, ale to raczej wina Canona i głupiego systemu mocowania takich akcesoriów. Telekonwerter postaram się wymienić na inny ale nie bardzo kalkuluje mi się jechać specjalnie 400 km więc może przy okazji jak będę w Wawie.

Ale mimo to myślę że sklep wart polecenia. Obsługa sympatyczna (zwłaszcza jedna ładna laseczka !!! ) Zaopatrzenie dobre, personel kompetentny, ceny w miarę niskie.

P.s.
Jeżeli ktoś z Was używał konwerterów do Canona S2 IS to proszę o info !!!

blue7
10-01-2007, 00:42
Ja do S2 używam jedynie Raynoxa DCR-250 (do makro) i filtrów..- poza tym nie widzę sensu wydawać pieniędzy na dodatki (które jeśli mają przynosić naprawdę dobrą jakość - kosztują swoje..) - lepiej uzbierać na lustrzankę i myśleć nad odpowiednimi obiektywami.. - jest to poza tym rozwiązanie na dłuższą metę..