PDA

Zobacz pełną wersję : PORATUJCIE - problem z obiektywem ???



Kubaman
04-11-2004, 00:36
witam,
kupiłem ostatnio tamrona 28-75/2.8 i bardzo sie z tego faktu ciszyłem. Zdjęcia mi sie podobały, ale coś mnie pokusiło... :evil:

spróbowałem strzelić mały teścik w domu porównując tamrona i kitowca 18-55. Robie, robię - przeglądam i :shock: Tamron zupełne mydło, kitowiec żyleta :!: Już się przygotowywałem, aby pokazać Wam rezultat szokujący bądź co bądź, ale jeszcze wpadłem na pomysł spróbowania AF vs MF. Patrzę, z AF mydło, z MF żyleta, i to po prostu maksymalna różnica :shock: Ustawiłem statyw na drugi motyw i jeszcze zrobiłem drugie porównanie w lepszych warunkach. Efekt już nie tak porażający ale wciąż przy AF widoczna utrata ostrości.
Sprawa wyczuwalna do F5.6 dalej robi się nice.

Czy to jest problem FF/BF ??? Czy może wadliwy obiektyw nabyłem :?: Kitowiec ostrzy zawsze i wszędzie ( i musze powiedzieć szczerze, że mój egzemplaż jest zaje*** po prostu wymiata :mrgreen: )

Proszę o pomoc, bo się stresować zaczynam... :cry:

Vitez
04-11-2004, 01:57
Jesli robiles fotki bez nakreconego filtr UV na obiektyw to problem FF/BF calkiem mozliwy. I pamietaj ze FF/BF to wina body a nie obiektywu wiec nie psioczyc mi tu na Tamrona :P

dvd2divx
04-11-2004, 11:20
Też kupiłem ostatnio Tamrona 28-75/2.8 i robiłem testy ostrości z 300D w całym zakresie przysłon i ze zdjętym, i założonym filtrem UV. Nie zauważyłem problemu BF/FF ... Ostrość zdecydowanie na korzyść Tamrona w porównaniu z kitem (który nota bene ostrzy całkiem ładnie).

muflon
04-11-2004, 11:25
Jesli robiles fotki bez nakreconego filtr UV na obiektyw to problem FF/BF calkiem mozliwy. I pamietaj ze FF/BF to wina body a nie obiektywu wiec nie psioczyc mi tu na Tamrona :P
Ja w końcu odebrałem wszystkie moje zabawki z serwisu i chyba jest gorzej niż było.. ale faktycznie, testuję z nakręconym UV (Hoya HMC) - może spróbuję bez zanim opieprzę serwisantów...

Kubaman
04-11-2004, 17:17
Jesli robiles fotki bez nakreconego filtr UV na obiektyw to problem FF/BF calkiem mozliwy. I pamietaj ze FF/BF to wina body a nie obiektywu wiec nie psioczyc mi tu na Tamrona :P

:roll: a co to ma do rzeczy ?
robiełm w domu, a nie w górach :wink:

zastanawiam sie, co jest nie tak. Gdybym miał FF/BF w aparacie, to by mi kitowiec nie ostrzył tak ładnie :roll:
Może jednak coś z obiektywem :?:

muflon
04-11-2004, 17:21
Jesli robiles fotki bez nakreconego filtr UV na obiektyw to problem FF/BF calkiem mozliwy.
E, zara moment, bo nie zauważyłem :) Vitez, miałeś oczywiście na myśli testy FF/BF z nakręconym UV (podłym)?

Paweł
04-11-2004, 23:26
witam,
kupiłem ostatnio tamrona 28-75/2.8 i bardzo sie z tego faktu ciszyłem. Zdjęcia mi sie podobały, ale coś mnie pokusiło... :evil:

spróbowałem strzelić mały teścik w domu porównując tamrona i kitowca 18-55. Robie, robię - przeglądam i :shock: Tamron zupełne mydło, kitowiec żyleta :!: Już się przygotowywałem, aby pokazać Wam rezultat szokujący bądź co bądź, ale jeszcze wpadłem na pomysł spróbowania AF vs MF. Patrzę, z AF mydło, z MF żyleta, i to po prostu maksymalna różnica :shock: Ustawiłem statyw na drugi motyw i jeszcze zrobiłem drugie porównanie w lepszych warunkach. Efekt już nie tak porażający ale wciąż przy AF widoczna utrata ostrości.
Sprawa wyczuwalna do F5.6 dalej robi się nice.

Czy to jest problem FF/BF ??? Czy może wadliwy obiektyw nabyłem :?: Kitowiec ostrzy zawsze i wszędzie ( i musze powiedzieć szczerze, że mój egzemplaż jest zaje*** po prostu wymiata :mrgreen: )

Proszę o pomoc, bo się stresować zaczynam... :cry:Mam dokładnie to samo.Tzn.na MF nie próbowałem ale na AF kitowiec bije tamrona i to mocno.Stwierdziłem,że mam walnięty egzemplaż-ale widzę że nie jestem odosobniony.Jak by ktoś chciał mogę pokazać zdjęcia.Jutro nie będę miał czasu ale w sobotę zobaczę jak jest na MF.
Co do kitowca ,to mam takie samo zdanie co TY-Wymiata że az miło!Czasami zastanawiam sie czy mi sie trafił tak dobry egzemplaż?(tylu narzekających w sieci jest że....)

Pozdrawiam

Kubaman
05-11-2004, 00:01
czy jest na forum może ktoś z Krakowa? chciałbym zobaczyć, czy mój obiektyw daje takie same wyniki na innym body :roll: Może by się dało umówić na sobotę na mały test?

Jakieś dziewczyny .... :D