PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sie zapatrujecie na ...



Giraff
10-07-2006, 22:08
... stosowanie filtrów barwnych, ale nie tylko, kiedy używacie swoich cyfraków? Czy posprzedawaliscie swoje COKINy i inne kolorowe szkiełka, kupiliście licencję na PS ;) i wzbogacacie swoje fotografie już tylko cyfrowo w domowym zaciszu, czy też może walczycie w terenie z dużą ilością pałętających się filtrów barwnych, szarych, połówek podczas wypadu w jakiś plenerek ?

Inaczej mówiąc : czy PS wyprze filtry barwne czy też nie ?

Jak myślicie ?

Jac
10-07-2006, 22:11
Inaczej mówiąc : czy PS wyprze filtry barwne czy też nie ?

nie ma takiej mozliwosci, przynjamniej nie przy tych rozpietosciach tonalnych matryc... moze za kilkanasie lat tak ale dzis - nie

p_lar
10-07-2006, 22:58
No jak coś przejarasz na zdjęciu albo wyjdzie za ciemno to czasem z raw-a ciężko uratować. Z jpg to już wogóle masakra. Ja chcę spróbować filtrów ale stopniowo, zaczynając od szarych, o czym to już napomknąłem w innym (http://canon-board.info/showthread.php?t=12435) wątku :)

Giraff
11-07-2006, 14:42
nie ma takiej mozliwosci, przynjamniej nie przy tych rozpietosciach tonalnych matryc... moze za kilkanasie lat tak ale dzis - nie

tzn. ?

Jac
11-07-2006, 16:06
tzn dokladnie to co napisalem, uzywajac np szarych polowek(badz kolorowych) "przygasza" sie niektore partie zdjecia jesli matryce mialy by wieksza rozpietosc tonalna mozna by takie efekty symulowac - dzis sie nie da tego zrobic inaczej niz poprzez HDR'y ;-)... poza tym istnieje tez cos takiego jak wygoda ... zobacz galerie akustyka - szczegolnie landszafty ;-) - tam gdzie masz ruch na zdjeciu nie zrobisz HDR'a ;-)