PDA

Zobacz pełną wersję : czy sa chętni na lot słynnym samolotem nad Warszawą ?



Broncobilly
10-07-2006, 18:00
jak by sie zebrało 10 chętnych to moze uda sie zorganizować lot z Góraszki wzdłuż Wisły - można mosty fofotografować ;-) i kto wie może lot się i zwróci Strego Miasta. Czas lotu około 30 min przewidywany koszt ok. 100 zł od osoby a jak zapłacimy wiecej to może i dłużej latać.

Planowany termin to najblizsza środa lub czwartek ok godz 17-18 (ale mogą sie dostosować do naszych upodobań - głownie chodzi o słońce nad Starym miastem)

Jeśli chetnych bedzie wiecej to mozliwy dłuższy lot i lądowanie na Babicach tam zmiana ekipy i lot z nową podobną trasą do Góraszki. Lub ew start i ladowanie z lotniska aeroklubowego na Babicach (ale wtedy juz zapewne bez towarzyszącego samolotu) - to nie LOT czy Wizz wiec jest możliwość dostosowania sie do racjinalnych życzeń pasażerów

Dla uatrakcyjnienia Antkowi bedzie towarzyszył inny samolot historyczny i jego też bedzie można sfotografować w locie.

Będzie niepowtarzalna okazje przelecieć sie dokładnie tym samolotem którym Walemar Miszkurka w 1997 r obleciał cały świat dookoła - można go zobaczyć tutaj http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=44760&size=2 a więcej o samym historycznym locie można przeczytać tutaj http://www.mt.com.pl/num/2_98/an2.htm

Ponieważ impreza jest okazjonalna - zbieramy środki na przywrócenie samolotowi wygladu z czasu historycznego przelotu - ten pierwszy lot jest w zasadzie jedynie po kosztach paliwa - chodzi głównie by zrobić mu jakieś ciekawe zdjęcie na plakat czy pocztówkę wspomagąjącą akcję. Osoby chętne na lot (nie gwarantuje ze na 100% dojdzie do skutku) i posiadające wolny czas w środe lub czwartek prosze są o pozostawienie do siebie jakiegoś kontaktu na PM (najlepiej nr komórki lub gg)

Pewnie mile widziane by były jakieś osoby towarzyszące bo 10 fotografów w jednym samolocie to może być koszmar :rolleyes:

Jac
10-07-2006, 18:31
Pewnie mile widziane by były jakieś osoby towarzyszące bo 10 fotografów w jednym samolocie to może być koszmar
hehe niwatpliwie :-)

Ja chetnie bym sie przelecial ale po 19.07 bo w czwartek robimy sobie z muflonem airtattoo ;-)

stratus
10-07-2006, 21:03
An-2 aż łezka w oku sie kręci :) Jakieś 12 lat temu miałem okazję trochę tym polatać jako przyuczający sie nawigator. Robić z pokładu An-2 zdjęcia - nie będzie łatwo, turbulencje, małe okienka i to chyba nawet z czegoś co przypomina pleksę tak więc jakość fotek spadnie ale to tylko moje przypuszczenia.
Zapisałbym sie na ten lot nawet dla samej przyjemności lotu ale niestety nie będę mógł w tym tygodniu - w następnym bardzo chętnie

Broncobilly
10-07-2006, 21:13
niestety samolot na stałe bazuje w Rzeszowie a u nas występuje goscinnie, wiec tak okazja może sie więcej niepowtórzyć - a w kazdym razie nieprędko

Jac
10-07-2006, 21:27
szkoda, bo dawno nie lecialem antkiem, ostatni raz w chrcynnie tym avatarowym ;-) ze 4 lata temu ... no ale w tym tygodniu nie dam rady :-(

Jak by byly inne terminy to chetnie ;-)

Broncobilly
10-07-2006, 21:47
zwykłym góraszkowym antkiem to wystarczy zorganizować grupe 12 osób i możemy lecieć w dowolny powakacyjne weekend (teraz orze nad morzem)

Broncobilly
10-07-2006, 21:53
Robić z pokładu An-2 zdjęcia - nie będzie łatwo, turbulencje, małe okienka i to chyba nawet z czegoś co przypomina pleksę tak więc jakość fotek spadnie ale to tylko moje przypuszczenia.

okienka sa raczej sporawe, wysokość lotu na życzenie publiczności ale raczej ja preferuja niski przelot, załoge już załatwiłem - doświadczona i znajaca teren jak własną kieszeń - najprawdopodobniej da się wyjąć okno awaryjne w tyle samolotu (w każdym razie właściciel samolotu na taka opcję nie oponował)

gawryl
10-07-2006, 21:56
czy sa chetni? popros chlopakow z Al-kaidy ;)

Zielony
10-07-2006, 23:20
http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=44760&size=2

Dokładnie takiego samego sklejałem kiedyś;
heh bodajże to był pierwszy mój model :roll: :D
Super by było (choćby nawet bez focenia) ale kurde nie wykrzesam teraz 200zł.
Łóżko małżeńskie muszę kupić :-?
BTW, może ktoś pomóc z transportem z (raczej) IKEA Targówek na Ochotę? Info na PW.

guest1
11-07-2006, 00:16
Unas dokładnie taki sam kiedys spadł
koszmar :( niepolecam :)

ale nieodradzam :)

Broncobilly
11-07-2006, 01:10
to może lepiej polecimy wysoko - jak spadnie żeby sie nie męczyć ;-)

Vitez
11-07-2006, 03:46
Hmmmm.... ja wstepnie bylbym zaitneresowany bo koszta/czas lotu kuszace ze o atrakcyjnosci samego egzemplarza nie wspomne 8)



BTW, może ktoś pomóc z transportem z (raczej) IKEA Targówek na Ochotę? Info na PW.

http://www.ikea.com/ms/pl_PL/ikea_near_you/shipping_information_307.html

Broncobilly
11-07-2006, 04:17
Hmmmm.... ja wstepnie bylbym zaitneresowany bo koszta/czas lotu kuszace ze o atrakcyjnosci samego egzemplarza nie wspomne 8)


twoj telefon mam - jak bedzie wiadomo ze dojdzie do skutku (potrzeba jeszcze z 6-8 osób bo trzeba beczke paliwa zalać ) to zadzwonie byles byl w czwartek dostepny ok 16-17 - jak nie masz czy dojechac do Goraszki to mozesz podjechac do mnie do Wesolej dalej pojedziemy moją bryczką

Broncobilly
11-07-2006, 04:25
Vitez jako że sie zgłosił pierwszy dostanie w antku miejsce przy tym oknie z wyjmowana szybą - mam nadzieje że przelot ustawimy wg jakiejś ciekawej trasy by trochę miasta obejrzeć z góry - proponuje przelot nowobudowanym odcinkiem Trasy Siekierkowskiej od Marsa do mostu tam małe kóleczko i przelot wzdłuż Wisły do Mostu Gdańskiego (jak nie będzie lądowania na Babicach to lepiej zrobić kółko nad Starym Miastem). Wizyta w kabinie pilotów w czasie lotu obowiązkowa więc szerokie szkło mile widziane

Vitez
11-07-2006, 06:18
Vitez jako że sie zgłosił pierwszy dostanie w antku miejsce przy tym oknie z wyjmowana szybą

A ze jednoczesnie zglosil sie jako pierwszy, ostatni i jedyny to placi calosc :twisted: ;) .


Wizyta w kabinie pilotów w czasie lotu obowiązkowa więc szerokie szkło mile widziane

Zenitar 16mm na Revueflexie 5005 moze byc? :mrgreen: (bo 17-40 na 20D nie poszaleje :roll: ).

Broncobilly
11-07-2006, 13:45
A ze jednoczesnie zglosil sie jako pierwszy, ostatni i jedyny to placi calosc :twisted: ;) .

jak bedziesz tylko jeden to pewnie nici z tego bo naciagać ich na 170 litrów wachy troche byłoby mi głupio - najwyżej sobie strzelą coś na miejscu.




Zenitar 16mm na Revueflexie 5005 moze byc? :mrgreen: (bo 17-40 na 20D nie poszaleje :roll: ).
tym szkłem to pewnie z 300m cała Warszawe bedzie widać w tej kabinie pilotów ;-)
ja chyba wezmę też starego F90x z 85/1.8 bo swojej 50/1.4 jakoś tak nie do końca ufam

Broncobilly
11-07-2006, 22:50
lot najprawdopodobniej bedzie jednak w piatek po poludniu pilotowi dzisiaj zmienili dyżur w firmie i moze lecieć albo w czwartek do 11 rano albo w piatek o dowolnej porze - spraw sie lekko przejaśnia - zostały 4 wolne miejsca -

Zielony
11-07-2006, 22:56
Kurde, mój współlokator nie może przeżałować, że to w tym tygodniu. Był bardzo chętny...

No ale nic, mówi się trudno :?

Broncobilly
12-07-2006, 03:18
jeśli lot bedzie po południu to tylko 2 miejsca zostały a jak rano to pewnie trochę więcej - bo nie każdemu pasuje

popmart
12-07-2006, 07:28
Kurcze ja bym ze swoja polówką dziabnoł, ale lecimy do grecji 22.07 i kazdy grosz sie liczy (bardzo żałujemy)

Costus
12-07-2006, 10:44
Przeglądałem wątek i ... zazdroszczę pomysłu i możliwości. Moją piekniejszą połowę to nawet obietnica wizyty w bardzo dobrym butiku (czytaj: wyjście z pełnymi torbami zakupów:smile: ) nie skłoniłaby do wejścia na pokład tego samolotu :-P

Jac
20-07-2006, 21:38
no i jak bylo?, udalo sie? jakies widoki na inne loty?

Broncobilly
21-07-2006, 03:21
no i jak bylo?, udalo sie? jakies widoki na inne loty?

chcieli dobrze a wyszło jak zawsze :-( po tym jak sie Vitez wycofał to i ja sobie odpuściłem - załoga do Ana i towarzyszący mu Piper Cub były zorganizowane ale pasażerów sie troche wykruszyło no i mechanika do wypuszczenia samolotu trzeba było zorganizować we własnym zakresie
(bo w Góraszce w tym czasie żadnego nie było) czyli trzeba by było po niego jechać do Modlina (a przy tym to już finanse by padły na łeb) wiec dałem sobie spokój i pojechałem pooglądać wyścig sportowego Nissana 350Z ze śmigłowcem i Zlinem 50 (w Pruszczu Gdańskim) tam co prawda wiało 7 w skali Beauforta ale jakoś udało im sie troche pościgać .

Lot można niby było zrobić i we wtorek przy odlocie samolotu do Rzeszowa (pewnie musieli swojego mechanika przywieźć) ale już mi sie nie chciało wracać znad morza i od nowa organizować frekwencję.

tdfoto
21-07-2006, 08:12
jak by sie zebrało 10 chętnych to moze uda sie zorganizować lot z Góraszki wzdłuż Wisły - można mosty fofotografować ;-) i kto wie może lot się i zwróci Strego Miasta. Czas lotu około 30 min przewidywany koszt ok. 100 zł od osoby a jak zapłacimy wiecej to może i dłużej latać.

Planowany termin to najblizsza środa lub czwartek ok godz 17-18 (ale mogą sie dostosować do naszych upodobań - głownie chodzi o słońce nad Starym miastem)

Jeśli chetnych bedzie wiecej to mozliwy dłuższy lot i lądowanie na Babicach tam zmiana ekipy i lot z nową podobną trasą do Góraszki. Lub ew start i ladowanie z lotniska aeroklubowego na Babicach (ale wtedy juz zapewne bez towarzyszącego samolotu) - to nie LOT czy Wizz wiec jest możliwość dostosowania sie do racjinalnych życzeń pasażerów

Dla uatrakcyjnienia Antkowi bedzie towarzyszył inny samolot historyczny i jego też bedzie można sfotografować w locie.

Będzie niepowtarzalna okazje przelecieć sie dokładnie tym samolotem którym Walemar Miszkurka w 1997 r obleciał cały świat dookoła - można go zobaczyć tutaj http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=44760&size=2 a więcej o samym historycznym locie można przeczytać tutaj http://www.mt.com.pl/num/2_98/an2.htm

Ponieważ impreza jest okazjonalna - zbieramy środki na przywrócenie samolotowi wygladu z czasu historycznego przelotu - ten pierwszy lot jest w zasadzie jedynie po kosztach paliwa - chodzi głównie by zrobić mu jakieś ciekawe zdjęcie na plakat czy pocztówkę wspomagąjącą akcję. Osoby chętne na lot (nie gwarantuje ze na 100% dojdzie do skutku) i posiadające wolny czas w środe lub czwartek prosze są o pozostawienie do siebie jakiegoś kontaktu na PM (najlepiej nr komórki lub gg)

Pewnie mile widziane by były jakieś osoby towarzyszące bo 10 fotografów w jednym samolocie to może być koszmar :rolleyes:

Mam pytanko....
A macie pozwolenie na fotografowanie ziemi z powietrza ...:???:

piast9
21-07-2006, 09:36
Będzie niepowtarzalna okazje przelecieć sie dokładnie tym samolotem którym Walemar Miszkurka w 1997 r obleciał cały świat dookoła
Eeeee...., myślałem że ten słynny samolot to będzie Enola Gay :twisted: :-D :wink:

Jac
21-07-2006, 09:55
u to szkoda ze nic nie wyszlo :-(...

Broncobili jak bys mial jakis ciekawe info o "atrakcjach lotniczych" to wrzucaj - ja chetnie bym sobie popatrzyl na samoloty ;-)

Zielony
21-07-2006, 13:04
Mam pytanko....
A macie pozwolenie na fotografowanie ziemi z powietrza ...:???:

Mówisz poważnie? Istnieje coś takiego?


...ja chetnie bym sobie popatrzyl na samoloty

Jeszcze nie masz dosyć? ;)

Jac
21-07-2006, 14:08
Jeszcze nie masz dosyć? ;)

no pewnie ze nie mam dosyc... to jak narkotyk ;-) nigdy go sie nie ma dosyc:mrgreen:

Zielony
21-07-2006, 14:17
no pewnie ze nie mam dosyc... to jak narkotyk ;-) nigdy go sie nie ma dosyc:mrgreen:

Chcesz powiedzieć, że muflona można by ćpunem* powoli nazwać? ;) ;) ;)

* ;)

Jac
21-07-2006, 14:29
muflon to jeszcze wyglada normalnie, dla porownanie jeden z lzejszych przypadkow ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://myphotosign.com/pictures/IMG_25261a.jpg)

muflon
21-07-2006, 14:45
muflon to jeszcze wyglada normalnie, dla porownanie jeden z lzejszych przypadkow ;-)
... i seriami, seriami :) A tak w ogole to co sie nie chwalisz ze zdjecia wystawiles?

Jac
21-07-2006, 17:05
hehe bo te co sa to bardziej sa dla onanistow lotniczych niz na forum sprzetowo-fotograficzne :mrgreen: ;-)... jak juz bedzie wszystko to pewnie sie pochwale w sygnaturce.... o ile bedzie czym ;-)

Vitez
21-07-2006, 17:12
chcieli dobrze a wyszło jak zawsze :-( po tym jak sie Vitez wycofał to i ja sobie odpuściłem

Ja sie nie wykruszylem :roll: . Caly czas potwierdzalem piatkowe popoludnie, ostatni update jaki mialem od ciebie to sms w piatek z rana, ze sa problemy z mechanikiem do odprawy i ze bedziesz dzwonil by potwierdzic. Tak wiec cosmy sie tu nie dogadalismy :? .

Broncobilly
23-07-2006, 20:01
Ja sie nie wykruszylem . wiem, pamiętam ze ponownie zgłosiłeś swój akces na piatkowe popołudnie alr tym mechanikiem trochę mnie dobili trzeba by go było znależć i opłacić samemu tych co ja znałem już nie mieli uprawnień na ten typ samolotu a biegać za obcymi i ich dowozić i odwozić już mi sie po prostu nie chciało (na szczęście chyba bo w niedzielę spotkałem w Jastani właśnie góraszkowego mechanika który mi powiedziała że zapewne mało kto zechciałby sie podpisywać z łapanki na papierach pod nieznanym sobie samolotem .

Ale jak bedą chętni to we wrześniu bez problemu moge zorganizować jakiś składkowy lot dla 10-12 osób (tylko weźcie zorganizujcie matki, żony lub kochanki bo dla samych fotografów miejsc przy oknach nie starczy ;-) )