PDA

Zobacz pełną wersję : Nie łączy USB :(



Pietia46
01-11-2004, 19:12
Witam.
Jest to mój pierwszy post na tym forum więc chciałem się przywitać ze wszystkimi.
Mam Canon`a A60 i następujący problem- nie łączy mi kabel USB w aparacie, musze go "ciągnąć" w strone obiektywu dopiero wtedy łączy. Niby zdjęcia da się zgrywać ale jest to nieco uciązliwe. Czy ktoś już takie coś miał u siebie??

Kuba C.
01-11-2004, 20:08
Podejżewam że jest uszkodzone gniazdo w aparacie. Ew. może kabel. Polecam kupić zwykły czytnik CF do kompa i po problemie. Chyba że aparat jest na gwarancji, wtedy kierunek serwis! :)

Pozdrawiam Kuba

satriani
01-11-2004, 23:03
wszystko jest możliwe , ale zanim kupisz nowy czytnik czy coś podobnego to jeszcze raz sprawdź połączenie w kompie i aparacie, ewentualnie najpierw kup 2 przewód usb lub sprawdź u kogoś znajomego lub w jakimś zaprzyjaźnionym fotolabie a dopiero na końcu kupuj czytnik usb.
Niestety czasami zdarza się że to może być gniazdo w aparacie ale osobiście bardzo w to wątpię.
Jak to przewód to daj znać ;-)

Pietia46
01-11-2004, 23:58
wszystko jest możliwe , ale zanim kupisz nowy czytnik czy coś podobnego to jeszcze raz sprawdź połączenie w kompie i aparacie, ewentualnie najpierw kup 2 przewód usb lub sprawdź u kogoś znajomego lub w jakimś zaprzyjaźnionym fotolabie a dopiero na końcu kupuj czytnik usb.
Niestety czasami zdarza się że to może być gniazdo w aparacie ale osobiście bardzo w to wątpię.
Jak to przewód to daj znać ;-)
Jeszcze przed chwilą łudziłem się ze to kabel. Niestety na innym kablu to samo. Mam zamiar rozmontować aparat i sprawdzić czy moze jakiś kabelek się nie ogłączył ale ten aparat z zewnątrz wygląda tak... nierozmontowywalnie :(

Vitez
02-11-2004, 09:32
ale ten aparat z zewnątrz wygląda tak... nierozmontowywalnie :(

Wez wiekszy mlotek ;)

satriani
02-11-2004, 13:29
Może link od niejakiego Bunia Ci pomoże:

http://bunio000.webpark.pl/canon_power_shot_a60_a70_service.pdf

ale jak masz gwarancję to lepiej nie eksperymentuj, chyba że jesteś przygotowany na ewentualna porażkę przy majstrowaniu, alo dobrze sie na tym znasz.

Pietia46
02-11-2004, 23:18
Może link od niejakiego Bunia Ci pomoże:

http://bunio000.webpark.pl/canon_power_shot_a60_a70_service.pdf

ale jak masz gwarancję to lepiej nie eksperymentuj, chyba że jesteś przygotowany na ewentualna porażkę przy majstrowaniu, alo dobrze sie na tym znasz.

Wielkie dzieki za ten schemacik... coś z nim pokombinuje :twisted:

satriani
02-11-2004, 23:21
podziękuj Buniowi ciekawe skąd on to przytargał :mrgreen: