PDA

Zobacz pełną wersję : Jak w Panelu Podpisu korzystać z Html?



Jurek Plieth
01-11-2004, 17:34
Pytanie jak w tytule :cry: Ja mam w profilu opcję Html wyłączoną, a widzę, że kupa ludzi z tego korzysta...

Tomasz Golinski
01-11-2004, 21:11
Wydaje mi się, że z HTML nikomu nie wolno korzystać w podpisach, ale można używać BBcode, czyli praktycznie wszystko się da osiągnąć.

Jurek Plieth
01-11-2004, 21:43
Wydaje mi się, że z HTML nikomu nie wolno korzystać w podpisach, ale można używać BBcode, czyli praktycznie wszystko się da osiągnąć.
Pytanie lamerskie, proszę się nie śmiać. Czym się różni jedno od drugiego, znaczy BBcode od Html, jeśli jak widzę komendy są takie same?

---
No dobra, już poczytałem :wink:

Tomasz Golinski
01-11-2004, 22:05
BBCode jest wyspecjalizowany do takich for, ma komendy do cytowania itd., ciut inną składnie. Trudno wyczuć, czemu duplikuje niektóre funkcje HTML takie jak url, b, i... Może z jakichś względów programistycznych związanych z konstrukcją skryptu obsługującego to wszystko. Albo żeby nie mieszać uzytkownikom w głowach, tzn. żeby było jasne że komendy wstukujemy w nawiasach kwadratowych ;)

Jurek Plieth
01-11-2004, 22:08
...żeby było jasne że komendy wstukujemy w nawiasach kwadratowych ;)
I od tego trzeba było zacząć. Tak, czy inaczej dzięki za cierpliwość :?

muflon
02-11-2004, 10:09
Pytanie jak w tytule :cry: Ja mam w profilu opcję Html wyłączoną, a widzę, że kupa ludzi z tego korzysta...
Najprostsza odpowiedź: http://canon.hazan.ys.pl/faq.php?mode=bbcode
BTW. ten link jest tuż obok pola do wpisywania podpisu ;-)