PDA

Zobacz pełną wersję : Co o tym sądzicie-crop z 20d+Tamron 28-80?



lokowaty
08-07-2006, 01:34
Witam!

Pragnę przedstawić oryginalnego cropa z aparatu 20d+Tamron 28-80:
fotka (http://www.icpnet.pl/~wojciech_malak/IMG_1143.JPG)
Gdzie ostrość była łapana na pierwszej baterii, odległość od obiektu ok 1m.
iso:100 t:1/125 f:5,6
Jak dla mnie to coś mocno nie gra, ostrość na pierwszą baterie, a okazuje się że ostry jest ostatni obiekt...
Czyżby za stary obiektyw?

Pzdr!

Cichy
08-07-2006, 01:45
Za stary i nie nadanża :lol:

lokowaty
08-07-2006, 10:46
Witam!

Czy możliwe jest że obiektyw nie współpracuje z cyfrą?
Jest potwierdzenie ostrości.
Hm...

Pzdr!

Richie
08-07-2006, 11:03
Polecam zakup Tamrona 28-75 f2,8 u Cichego,napewno bedzie nadanżał :lol:

amperior
08-07-2006, 11:17
ustaw recznie ostrosc i zrob zdjecie i porownaj
jak bedziesz mial to samo to poczytaj o BF/FF w archiwum

zdrowka!

lokowaty
08-07-2006, 12:44
Hej!

Zrobiłem to samo ale na MF, ostrość na pierwszą bat.
foto MF (http://www.icpnet.pl/~wojciech_malak/IMG_1157.JPG)
Zauważyłem że po ustawieniu ostrości w MF i póżniejszym przełączeniu na AF z próbą ostrzenia to po zasygnalizacji wyostrzenia pierwsza bateria robi sie lekko nie ostra i jest tak jak na foto w pierwszym poście.
Co ciekawe fotki z tego obiektywu z dalszej odległości np: fotka ulicy z okna, jest ostra tam gdzie powinna...

Pzdr!

Janusz Body
08-07-2006, 13:35
W szukaj wpisz "BF/FF" - jest ze 100 wątków na ten temat :-)

Masz BF (Back Focus)

Janusz

lokowaty
08-07-2006, 14:42
Witam!

Bzdura, tak jak napisał amperior, jeśli sytuacja by się powtórzyła ostrząc w MF to można podejrzewać o FF a nie jak sugerujesz BF, bo na fotce 1 ostro jest za obiektem.W MF jest ostro tam gdzie powinno, po przełączeniu w AF następuje korekta moich ustawien w raz z potwierdzeniem z tym że pomiar jest błędny.
Myślę że coś jest z obiektywem, jest to obiektyw od lustra analogowego, dość wiekowy, może się nie dogadują w AF.

Dla porównania wrzucę fotke z KIT'a, focus na pierwszą bat, odległość 30 cm
foto KIT (http://www.icpnet.pl/~wojciech_malak/IMG_1164.JPG)

Pzdr!

Richie
08-07-2006, 15:42
Generalnie można stwierdzić ze z body jest wszystko w porządku.Wina leży po stronie Tamrona, ktory wykazuje Back Focus,stwierdził to wcześniej Janusz Body.Jeśli nie miałeś z tym tamronem problemów na analogu to podejrzewam tu winę kiepskiej komunikacji z cyfrowym body.

Janusz Body
08-07-2006, 16:00
Witam!

Bzdura,


Skoro wiesz, że to co napisałem to bzdura to po kiego diabła zadajesz pytania? :mrgreen: Nie sądzisz, że conajmniej nieeleganckie jest zadawanie pytań a potem komentarz, że odpowiedzi to bzdury...



tak jak napisał amperior, jeśli sytuacja by się powtórzyła ostrząc w MF to można podejrzewać o FF a nie jak sugerujesz BF, bo na fotce 1 ostro jest za obiektem....

Odwdzięczę sie :mrgreen: - BZDURA - back focus to "skrót myślowy" od pełniejszego "image is sharper in back of the focus". To Twój przypadek i nie widzę sensu dalszych dyskusji. Ty i tak wiesz, ze ja piszę bzdury :mrgreen:

Aaaa... i jeszcze jedno - jak zamieszczasz zdjęcia to oszczędzaj innych. Zamieszczanie zdjęc o rozmiarach 3500 x 2300 liczących po 2 Mb jest niczym nie uzasadnione. W pierwszym poscie napisałeś, że to crop a dałeś pełną klatkę 2 Mb. To samo widać na 800x 600. Jak masz duże zdjęcie to daj tylko link z ostrzeżeniem o wielkości pliku.

Dla mnie EOT.

Janusz.