PDA

Zobacz pełną wersję : Soft na Pocket PC do sterowania aparatem i nie tylko.



Reason
06-07-2006, 16:15
Witam,

W internecie widziałem wiele programów na pc-ta które umozliwiają sterowanie aparatem za pomocą kabla mini usb.

Fajne rozwiązanie, któe czasami zastępuje wężyk spustowy, czy jak w przypadku DSLR Remote Pro mozna ustawiac długie sekwencje zdjęć do HDR-a.

Ale taszczenie laptopa ze sobą wszędzie jest niewygodne :(

Czy ktoś z was spotkał się z jakimkolwiek oprogramowaniem na PocketPC ?

Czy wogóle spotkaliście się z jakimkolwiek oprogramowaniem przydatnym przy robieniu zdjęć? Nie tylko programy sterujące.

mirhon
06-07-2006, 21:43
Np. fajny DOF Calculator
http://198.78.130.210:8888/DOFCalculator/
też próbowałem znaleźć jakiś soft dla pocketpc do wyzwalania migawki przez port IR. Niestety znalazłem takie ale tylko do palma :-(

Reason
07-07-2006, 15:43
A masz gdzies link?
Palm też się znajdzie :-)

mirhon
07-07-2006, 16:03
A masz gdzies link?
Palm też się znajdzie :-)

To było dość dawno, nie pamiętam. Sprawdź w google.

bundy
07-07-2006, 19:04
Zarówno na Palmy jak i pockety z Windows Mobile są softy o funkcjonalności uniwersalnych pilotów. Mając oryginalnego pilota do dowolnego sprzętu można "nauczyć" palma/pocketa jego funkcji. Pytanie tylko czy to co transmituje pilot Canona jest zgodne ze standardami transmisji IR dla urządzeń RTV. Ja na swoim pockecie "czytałem" już różne piloty ale wyzwalacza od aparatu jeszcze nie próbowałem :-)
(prawdę mówiąc okres podniety funkcją uniwersalnego pilota w pockecie mam dawno za sobą, bo zanim się programik odpali i wyjmie rysik itd., to już 10 razy bym w tym czasie podszedł do tv i ręcznie wszystko włączył ;-) ) Szukajcie na www.pdaclub.pl