PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przeglądaniem forum



maku
01-11-2004, 00:09
Powiedzcie mi proszę co jest nie tak z moim systemem że strony z dłuższymi wątkami nie chcą mi się ładować w całości i dopiero po odświeżeniu wchodzą całe. A może to jest normalne? :?:

Tomasz Golinski
01-11-2004, 00:14
moze sprobuj inna przegladarke?

Jurek Plieth
01-11-2004, 10:28
...A może to jest normalne? :?:
Nie, to nie jest normalne. U mnie działa jak burza. Może masz bardzo wolne łącze i daje to taki objaw?

Chrismela
01-11-2004, 12:29
spróbuj na Operze (szybciej chodzi ale nie nie można w niej cytować postów) to będziesz miał porównanie

Vitez
01-11-2004, 12:44
U mnie smiga niezaleznie od wielkosci watku.
Sys: Win ME
Browser: MSIE 6.0
Hardware: Athlon 1700+, 512MB SDRAM
Conn: Neostrada ADSL 640

satriani
01-11-2004, 13:20
ja też mama neostradę ismiga jak burza, ale faktycznie jak używałem modemu to strony w ogóle ładowały sie bardzo wolno.

muflon
01-11-2004, 14:06
A ja z innej beczki - czy kogoś jeszcze wkurzają te dhtml-owe okienka pojawiające się pod kursorem np. przy wyborze wątku z listy? Strasznie mi to spowalnia mozillę i ogólnie jest denerwujące...

(Już na to kiedyś narzekałem i odpowiedź była, że "się nie da" - także Hazan, nie traktuj tego jak ponowne zawracanie d..., ale raczej takie sobie brzęczenie ;-))

Vitez
01-11-2004, 14:12
A ja z innej beczki - czy kogoś jeszcze wkurzają te dhtml-owe okienka pojawiające się pod kursorem np. przy wyborze wątku z listy? Strasznie mi to spowalnia mozillę i ogólnie jest denerwujące...


Az musialem poszukac... mi to nic nie spowalnia, w ogole prawie omijam je wzrokiem i mnie nijak nie wkurzaja :P

Tomasz Golinski
01-11-2004, 14:47
A ja z innej beczki - czy kogoś jeszcze wkurzają te dhtml-owe okienka pojawiające się pod kursorem np. przy wyborze wątku z listy? Strasznie mi to spowalnia mozillę i ogólnie jest denerwujące...

Mnie czasem denerwują, ale rzadko. Czasem tylko potrafią się na stałe przykleić i trudno je zlikwidować.

maku
01-11-2004, 16:31
Łącze mam szybciutkie (neostrada 512) więc to nie to. Problem musi być chyba gdzieś w ustawieniach.

Ciekawostka: przed chwilą sprawdziłem jak to działa gdy przeglądam forum jako niezalogowany i okazało się że wtedy ten problem nie występuje.

Sprawdzałem dalej.
Wtedy gdy problem występuje Explorer oznajmia taki błąd

Znak: 1
Błąd: Brak uprawnień
Kod: 0
Adres URL:http://canon.hasan.ys.pl/viewtopic.php?= itd.

Itd - jakieś tam jeszcze cyferki


Klikanie na „kliknij tu jeśli strona nie chce się załadować” nic nie daje.
:?:

Vitez
01-11-2004, 22:38
Strzelam: cos z firewallem/cookies ?

maku
01-11-2004, 22:54
Sam zbyt mało się na tym znam by stwierdzić. :oops:
Ale wygląda to na możliwą przyczynę.
Chyba będę się musiał zacząć poznawać.
:(

satriani
01-11-2004, 23:05
Łącze mam szybciutkie (neostrada 512)



Ty burżuju :mrgreen:

hazan
01-11-2004, 23:07
Sam zbyt mało się na tym znam by stwierdzić. :oops:
Ale wygląda to na możliwą przyczynę.
Chyba będę się musiał zacząć poznawać.
:(

Masz FW ? - ustawienia ciasteczek w przeglądarce sprawdziłeś ? (potestuj równiż z bezpieczeństwem w przeglądarce)

Niestety nie mam i nie spotkalem się z takimi objawiami więc to raczej problem po twojej stronie.

maku
02-11-2004, 01:06
Niestety nie mam i nie spotkalem się z takimi objawiami więc to raczej problem po twojej stronie.

Pewnie niestety tak. :|
Ostatnio nie mogę też zainstalować Neat Image. Tzn. instaluje się tylko potem nie działa.
Coś mam chyba jednak nagrzebane. A cieszyłem się że mam legalne winwdows, wszystkie aktualizacje itd.
a tu i tak coś nie chodzi. :evil:

A co to jest "FW"?

Tomasz Golinski
02-11-2004, 01:19
firewall

maku
02-11-2004, 01:55
Nie mam.
Jedyne co mam to standardowa zapora która weszła razem serwispakiem.

sal
02-11-2004, 08:38
To ja mam inny problem. Przy przeglądaniu n-ej odpowiedzi w danym wątku (klikam z newposts) poprzednie mam czasami w trybie 'strona jest ładowana' i leci ten bar... I tak do usranej śmierci. Muszę dać jeden reload, aby zobaczyć wszystkie wypowiedzi. Dzieje się to niezależnie od przeglądarki i systemu operacyjnego :/

Vitez
02-11-2004, 09:52
Jedyne co mam to standardowa zapora która weszła razem serwispakiem.

HA! No to wszystko jasne. Service pack do XP? Znana sprawa. Wbudowany w nim firewall blokuje wieeeeleee aplikacji i mnostwo osob na niego narzeka. A narzekaja bo nie umieja skonfigurowac i wola przeinstalowac system i nie instalowac nowego service packa.
Wybor nalezy do ciebie:
a) grzebanie w systemie i skonfigurowanie tej zapory porzadnie, tak by ci i forum dobrze dzialalo i Neat i inne programy (hard way ;) )
b) reinstalka i bez upgrade do tego najnowszego service pack (easy way ;) )

muflon
02-11-2004, 09:58
To ja mam inny problem. Przy przeglądaniu n-ej odpowiedzi w danym wątku (klikam z newposts) poprzednie mam czasami w trybie 'strona jest ładowana' i leci ten bar... I tak do usranej śmierci. Muszę dać jeden reload, aby zobaczyć wszystkie wypowiedzi. Dzieje się to niezależnie od przeglądarki i systemu operacyjnego :/
Też to zauważyłem - ale tu akurat odpowiedź jest prosta :) Ten początkowy komunikat "strona jest ladowana" to osobny div umieszczony powyżej "właściwego" tekstu wątku i znikający po załadowaniu całości. Jeśli jesteś niecierpliwy (i masz wolny sprzęt) to widząc ten progressbar możesz przewinąć stronę nieco niżej i zobaczyć ładujące się posty :)

BTW. kolejny div (dobrze że chociaż nie przezroczysty :mrgreen:), kolejny bajer.. kolejna rzecz sprawiająca że otwarcie 10 postów w mojej Mozilli to kilkanaście sekund zamiast jednej :(

maku
02-11-2004, 12:23
Dzięki za rady.
Jak wrócę do domu będę walczył dalej. Przynajmniej wiem gdzie szukać.
Reinstalacja to raczej rozwiązanie ostateczne. Na razie będę usiłował to jakoś poustawiać.

Wygląda na to że „sal” ma ten sam problem co ja. Tylko różnie go opisaliśmy.

sal
02-11-2004, 15:16
Jeśli jesteś niecierpliwy (i masz wolny sprzęt) to widząc ten progressbar możesz przewinąć stronę nieco niżej i zobaczyć ładujące się posty :) Niestety u mnie się w ogóle nie ładują i muszę _zawsze_ robić reload (kiedy tylko pojawi mi się ten...'feature'). I generalnie nie ma to nic wspólnego z szybkością komputera/łącza/whatever :/

Vitez
02-11-2004, 15:29
Sal, podobno niezly z ciebie admin... jak naprawisz to daj znac jak 8)

sal
02-11-2004, 15:33
Sal, podobno niezly z ciebie admin... jak naprawisz to daj znac jak 8) No ja swoim Windowsem i Linuxem 'adminuję' chyba nieźle, ale nie przypominam sobie, abym był administratorem forum :> A do tego teraz jestem chory i wracam do łóżka :(

Pszczola
03-11-2004, 06:45
A co to jest "FW"?

= Fajny Winows :lol:

Chodzi zapewne o fire wall-a.