PDA

Zobacz pełną wersję : 430 EX, czy Metz 54 AF-1 ?



Pirx
04-07-2006, 17:17
Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum, choć od dłuższego czasu korzystam biernie z tej kopalni wiedzy.

Chciałbym usłyszeć Wasze zdanie, bo mam z tym spory dylemat. Potrzebuję kompaktowej (budżetowo też) lampy do 10D z opcją na nowszą puszkę docelowo.
Rozważam własnie te dwa modele, czyli 430EX (900-950 zł) i Metz 54 AF-1C(V2) (800 zł). Wnikliwie zapoznałem się z instrukcjami obsługi obu lamp i wnioski moje są następujące :
- Metz ma sporo więcej mocy, ale mniej funkcjonalnych bajerów typu : obracana głowica, nasadka rozpraszająca oraz "na oko" gorszą ergonomię obsługi (tylko dwa guziki do grzebania w funkcjach),
- Canon to Canon - do tej pory, poza jedną pomyłką z obiektywem Sigmy starałem się używać canonowskiego osprzętu (wcześniej EOS 500, EOS 5, 430 EZ i parę szkieł bez L, również Canona).

Prawie wszystko przemawia za Canonem poza mocą - również jestem zdania, że tej nigdy za wiele i stąd mój dylemat.
Czy zatem Waszym zdaniem, na szali wad i zalet obu lamp większa moc "waży" więcej niż wymienione wyżej zalety słabszego Canona ? Ja mam spory problem z wyborem.

TomS
04-07-2006, 17:59
Ja bym się skusił na 430EX wg mnie lepsza

szycho
04-07-2006, 18:25
...Ja mam spory problem z wyborem.
Miałem podobny dylemat: Canon czy Metz; 430EX czy 580EX. Po lekturze forum (jest tego trochę;) zdecydowałem się na 430EX i już prawie uzbierałem kasiorkę. Wiem, mocy mniej ale... Jak dla mnie 430EX wystarczy.
Pewnie zaraz ktoś Cię Pirx zapyta do czego ci ta lampa, w sensie jakie foty pstrykasz. Moc mocą, ale po co?;)

Mac
04-07-2006, 18:38
Zdecydowanie lepiej jest brać canonowskie akcesoria, mam 430EX od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowlony. Też myślałem kiedyś o Metz'u ale co Canon to Canon. Zadaj sobie pytanie czy faktycznie potrzebujesz tyle mocy, wydaje mi się, że nie.

merger
04-07-2006, 20:27
zawsze jest jeszcze sigma w cenie 430ex, a mocniejsza + ma fotocele + obraca glowka jak 430ex - jest cholernie duza - glosna. u mnie suma sumarum wyszlo na 430, a poszedlem do sklepu kupic sigme :P

Pirx
04-07-2006, 21:58
Dzięki za wszystkie głosy. Tak mię cosik przekonujecie do Canona, że chyba jutro go zamówię.