PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY 300D padł



damian.j.
03-07-2006, 21:53
witam
To mój pierwszy post na tym forum i od razu muszę prosić o pomoc ;-/
podłączyłem do 300D starą lampę błyskową ale miała nieco rozwalony cokolik i działa w taki sposób dosyć długo choć sie przewracała, aż do momentu jak wsuwałem ją na stopkę kiedy była naładowana no i aparata sie zrestartował ale wyświetlał sie napis EOS i nic dalej nie szło nacisnąłem przycisk play i włączył sie podgląd zdjęć a po naciśnięciu spustu włączył sie error 99, stało sie tak kilkakrotnie aż aparat w ogóle sie nie włączył i sie nie włącza... ;-/
chyba nastąpiłeo jakieś zwarcie...
może komuś już przytrafiło sie coś podobnego..
może ktoś wie jak to rozwiązać..
a może ktoś mi powie jak wygląda procedura oddawania tego sprzętu do SERWISU w warszawie.
pozdrawiam
damian

swiderski
03-07-2006, 21:57
Moim zdaniem spowodowałeś zwarcie - pozostaje wizyta na Żytniej. Powodzenia

Mac
03-07-2006, 22:02
Byłem dziś na Żytniej, obsługa miła i fachowa, więc spokojnie możesz tam wyruszyć acha pod koniec dnia robi się kolejka...

gwozdzt
03-07-2006, 22:04
...podłączyłem do 300D starą lampę błyskową ... po naciśnięciu spustu włączył sie error 99, ... aż aparat w ogóle sie nie włączył i sie nie włącza... ;-/ chyba nastąpiłeo jakieś zwarcie...
Ano niestety tak.
Wygląda na to, że stara lampa wykończyła EOSa.
To jest możliwe i prawdopodobne.


może ktoś wie jak to rozwiązać...
Na pewno nie tak, jak myslisz:evil: :


a może ktoś mi powie jak wygląda procedura oddawania tego sprzętu do komisu? w warszawie...
Chyba chciałeś powiedzieć: SERWISU!
Jeśli tak, to:
Centralny Serwis CANON Polska,
01-014 Warszawa, ul. Żytnia 15
(22) 862 41 38,
fax: 862 41 40,
info@fotovideo-csi.pl (info@fotovideo-csi.pl)
www.fotovideo-csi.pl (http://www.fotovideo-csi.pl)

PS. Przy takim podejściu, to reszta kolegów chyba juz wie, dlaczego nie należy kupować sprzętu w komisach.

Adam_Max
03-07-2006, 22:06
Przegiąłeś z zabawą,zrobiłeś zwarcie - na 100% poszedł główny bezpiecznik musisz podważyć ekran śrubokrętem i wymienić na nowy. Możesz zastosować jakiś mocniejszy, pasują bagnetowe z auta tylko pamiętaj nie większy jak 20A.




A teraz poważnie stary nie wszystko da się naprawić szukając odpowiedzi w internecie oddaj go do servisu a sam niczego nie ruszaj.

damian.j.
03-07-2006, 22:13
Dziękuję za pocieszenie..


Chyba chciałeś powiedzieć: SERWISU!

tak zdecydowanie się przejęzyczyłem oczywiście chodziło o serwis!

i takie małe pytanie do tych którzy już sie serwisowali: jakiej kwoty mogę sie spodziewać za przywrócenie aparatu do życia??

TOPOL
03-07-2006, 22:19
podłączyłem do 300D starą lampę błyskową ale miała nieco rozwalony cokolik i działa w taki sposób dosyć długo choć sie przewracała, aż do momentu jak wsuwałem ją na stopkę kiedy była naładowana no i aparata sie zrestartował damian

Jak już aparat wróci z Żytniej - nie podłączaj więcej starych lamp błyskowych. Mają to do siebie, że napięcie na sychro może dochodzić nawet do 200 V a 300D akceptuje nie więcej niż 5.5 V na stopce ...