PDA

Zobacz pełną wersję : 5D - problem z bagnetem



Cichy
03-07-2006, 11:52
Nie chciałem poruszać wątku, dopóki nie upewniłem się że mam rację.

Bolce w bagnecie w 5d są KRÓTSZE niż w reszcie puszek. Konsekwencją tego było kilkukrotne wypięcie się szkła (70-200 lub z TC - czyli cięższego). Szczęście że w porę wyczułem ruch obiektywu i zawsze zdążyłem w porę złapać i spiąć z powrotem.

Bolec ów jest ok 0.5 - 1 mm krótszy niż np w 350d. Wciśnięcie lekkie przycisku do zwalniania bagnetu już powoduje możliwość odpięcia szkla. W 20d czy 350d trzeba wcisnąć prawie do końca, żeby odpiąć szkło.

Wada konstrukcyjna ? Sprawdzone na 2 puszkach 5d.

Dzwoniłem na żytnią. Rozłożyli ręce, powiedzieli, że mogą wymienić na inny, ale nie będzie dłuższy.

Cholera, nie chciałbym słyszeć trzasku eLki o beton... :|

gietrzy
03-07-2006, 12:02
Bolec ów jest ok 0.5 - 1 mm krótszy niż np w 350d. Wciśnięcie lekkie przycisku do zwalniania bagnetu już powoduje możliwość odpięcia szkla. W 20d czy 350d trzeba wcisnąć prawie do końca, żeby odpiąć szkło.
Wada konstrukcyjna ? Sprawdzone na 2 puszkach 5d.
Na N-Marku jest tak samo. Cza sie pilnować. O dziwo przed chwilą oglądałem twoją aukcje 5D w kicie i to samo zauważyłem :mrgreen:

BTW: problemu nie ma. Gdyby był na dpreview by wrzało. Poprostu tą część biorą z 1Dynek.

Janusz Body
03-07-2006, 12:06
Ciekawe :-) u mnie lekkie wcisnięcie nie powoduje wypinania. Trzeba wcisnąć dość głęboko ale nie "do końca" - słychać lekkie kliknięcie.

Ale dzięki za ostrzeżenie - trza uważać :-)

Janusz

Cichy
03-07-2006, 12:17
Problemu nie ma, bo może to jest jakaś ekstremalna sytuacja. Ja noszę tak wisące szkło z aparatem na pasku na ramieniu, a że zestaw ciężki, może jakoś tam się obija i powoduje wciśnięcie tego przycisku (które notabene też jest za duży). Fakt jest taki, że szkło mi się wypięło. W egzemplarzu Miłosza jest ociupinkę lepiej, ale równie niebezpiecznie.

gietrzy
03-07-2006, 12:22
Ja noszę tak wisące szkło z aparatem na pasku na ramieniu, a że zestaw ciężki, może jakoś tam się obija i powoduje wciśnięcie tego przycisku
Nawet 300/2.8 na szyi nic niepokojącego nie zauważyłem. Może rzeczywiście powinieneś wymienić ten przycisk.

Cichy
03-07-2006, 12:30
No to chyba jasne, że nie każdemu może się to wydarzyć. Jakby masowo wypinały się obiektywy to by była dopiero afera..

gietrzy
03-07-2006, 12:32
No to chyba jasne, że nie każdemu może się to wydarzyć. Jakby masowo wypinały się obiektywy to by była dopiero afera..
Nje nerwujsa wsjo budjet/jest charaszo :)

nikczemnik
03-07-2006, 13:54
Można albo spiłować przycisk, albo nadspawać bagnet;-)
A tak serio trochę licho skoro aparat za taką kasę gubi obiektywy:-)

gwozdzt
03-07-2006, 13:59
...A tak serio trochę licho skoro aparat za taką kasę gubi obiektywy:-)
a tak mniej serio: to lepiej gdy gubi 5D niż miałby gubić Trabant ;-)
Bo posiadacz 5D raczej na pewno będzie miał "zasoby" na nowy obiektyw, z czym przeciętny użyszkodnik Trabanta mógłby mieć większy problem ;-)

Ja to oczywiście napisałem z punktu widzenia posiadacza Trabanta i zdaję sobie sprawę, że posiadacze 5D będą mieli zgoła odmienne zdanie na ten temat:mrgreen:

Diego
03-07-2006, 14:06
Ja to oczywiście napisałem z punktu widzenia posiadacza Trabanta i zdaję sobie sprawę, że posiadacze 5D będą mieli zgoła odmienne zdanie na ten temat:mrgreen:

a już Cie miałem kursorem trzepnąć :mrgreen:8-)

nikczemnik
03-07-2006, 14:12
Zaiste. To posiadacz 5D powinien kupować obiektywy po 2,lub 3 sztuki naraz, tak na wszelki wypadek:-)

gietrzy
03-07-2006, 14:32
Można albo spiłować przycisk, albo nadspawać bagnet;-)
A tak serio trochę licho skoro aparat za taką kasę gubi obiektywy:-)

Zaiste. To posiadacz 5D powinien kupować obiektywy po 2,lub 3 sztuki naraz, tak na wszelki wypadek:-)
Człowieku, tak właśnie rodzą się mity. Ten przycisk jest inny dla serii 350D/30D i inny dla seri 5D/1Dxx.
Przeczytaj jeszcze raz post #6

towersivy
03-07-2006, 15:36
Hmmm własnie wziełem do reki swoja 5tke i faktycznie wystarczy lekko dodtknac przycisk i blokada sie zwalnia(wpiete 24-70L), wczesniej nawet nie zwrociłem na to uwagi, choc mysle ze to udogodnienie do fotoreporterow aby byłyskawicznie przepinac szkła mi to nie przeszkadza :smile:

Cichy
03-07-2006, 15:42
Hmmm własnie wziełem do reki swoja 5tke i faktycznie wystarczy lekko dodtknac przycisk i blokada sie zwalnia(wpiete 24-70L), wczesniej nawet nie zwrociłem na to uwagi, choc mysle ze to udogodnienie do fotoreporterow aby byłyskawicznie przepinac szkła mi to nie przeszkadza :smile:

Mnie do czasu też nie przeszkadzało..

muflon
03-07-2006, 15:47
Ja od ladnych paru miesiecy "dyndam" na szyi 1D z 70-200IS albo 100-400 i poki co takich objawow nie zauwazylem :-D ale bede sie mial na bacznosci ;-)

towersivy
03-07-2006, 15:50
Mnie do czasu też nie przeszkadzało..

Napedziłes mi niezłego stracha! serio! przepiełem teraz 24-70 na 300tke i poruszałem szkłem przy bagnecie czy aby dobrze siedzi :smile: , ale imho znajac moja szybkosc reacji w podobnym zdazeniu jak twoje szkło byłby na glebie......i kto wtedy by za to odpowiadał?? skoro taki problem nie istnieje :confused:

sensitive
03-07-2006, 15:54
Ja od ladnych paru miesiecy "dyndam" na szyi 1D z 70-200IS albo 100-400 i poki co takich objawow nie zauwazylem :-D ale bede sie mial na bacznosci ;-)Sorry za OT ale muszę Ci pogratulować karku (bez urazy :lol: ). Ja po wczorajszych próbach/testach w parku 100-400 mam trochę miekki biceps. O szyi już nie wspominam. :roll: Ale co mi tam się porównywać ... :sad: Może jak ponoszę trochę to będzie inaczej. ;) Kiedyś mój znajomy powiedział mi (gdy zanosiłem w baniaku do auta 25 litrów osmozy do podmiany wody w akwa), że akwarystyka to nie takie "lekkie" hobby ... z fotografią chyba jest tak samo. :mrgreen:

Coby nie było całkiem OT, na szczęście (a może nie) nie mam 5D ani 1D ...


pozdrawiam, sensitive

Cichy
03-07-2006, 16:07
Prosze bardzo: 5d i 350d. Dzyndzel wystający z 5d o dobry milimetr krótszy. Nie wspomnę już o dostępie do przycisku zwalniającego :|


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img111.imageshack.us/my.php?image=bagnety3ul.jpg)

LFB
03-07-2006, 16:29
Uff na szczęście mam 350D ;)

MMM
03-07-2006, 16:48
Uff na szczęście mam 350D ;)
No bo kurcze co by to było gdyby wypadł ci ten EF-S 18-55 II? ;)

piast9
03-07-2006, 17:55
No bo kurcze co by to było gdyby wypadł ci ten EF-S 18-55 II? ;)
Stopę może zmiażdżyć. 8-)

Tasma
03-07-2006, 18:59
taa nie mowiac o dziurze w betonie :D

snow
03-07-2006, 19:04
Widzisz Cichy, wyszło że masz za krótkiego........ bolca :wink: I z czym do ludzi - ja wiedziałem że ten fulfrejm to tak do czasu jest dobry - cala siła w cropach :mrgreen:

Zielony
03-07-2006, 19:06
taa nie mowiac o dziurze w betonie :D

komuś już spadł :lol:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.teberia.pl/zdjecia/3700/3675.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.teberia.pl/zdjecia/3700/3676.jpg)

Il fuoco
03-07-2006, 19:11
to musiał być kit:)

Vitez
03-07-2006, 20:56
Sorry za OT ale muszę Ci pogratulować karku (bez urazy :lol: ). Ja po wczorajszych próbach/testach w parku 100-400 mam trochę miekki biceps. O szyi już nie wspominam. :roll: Ale co mi tam się porównywać ... :sad: Może jak ponoszę trochę to będzie inaczej. ;)


Tyle juz komentarzy na ten temat widzialem ze az sie dziwie... czy tylko ja i muflon nie mamy problemu a nawet lubimy tego typu zestawy?
Ja od razu po podpieciu 70-200 2.8 IS L albo 100-400 z przyjemnoscia i bez problemow nimi po kilka godzina macham w powietrzu... a ludzie narzekaja ze niby ciezkie :roll: .

Tasma
03-07-2006, 20:58
komuś już spadł :lol:


O w pizdu.... i wyladowal :mrgreen:

sensitive
03-07-2006, 22:14
Tyle juz komentarzy na ten temat widzialem ze az sie dziwie... czy tylko ja i muflon nie mamy problemu a nawet lubimy tego typu zestawy?
Ja od razu po podpieciu 70-200 2.8 IS L albo 100-400 z przyjemnoscia i bez problemow nimi po kilka godzina macham w powietrzu... a ludzie narzekaja ze niby ciezkie :roll: .Nie mam żadnych problemów Vitez - gdzie się podziała Twoja elokwencja w czytaniu emotikonów. :wink: Czy to byla drwina z ust (klawiatury) moderatora? :twisted:

Ale oczywiście gratuluję krzepy. :shock:


Pozdrawiam, sensitive

adam_k
03-07-2006, 23:57
u mnie w 5D nie ma tego problemu 70-200IS sie nie wypina na szczęcie. Ale miłem kiedys taki dziwny troche podobny problem z nikonem d2x tam jest jeszcze wiekszy guzik do odpinania obiektywu i chodzi lekko, bardzo łatwo go lekko nacisnąc i wtedy AF nie działał. Troszkę zdjęc przez to zmarnowałem na forum nikona oczywiscie wyszło ze zdjęc nie umię robić i tyle a serwis powiedział ze jestem pierwszą osobą która ma taki problem więc luzik

iczek
04-07-2006, 08:02
Co za mity :) Bosz. Mailem jedynek jak psów, dwie piątki i przez cale swoje zycie nie zdarzy;lo mi sie aby nacisna przez przypadek "zwalniacz" bagnetu :) Ale teraz to chyba go na stale zablokuje :) Tylko jakie szklo zablokowac...? A moze pomoże Kropelka? bo co Kropelka sklei, żaden canoniarz nie odklei...:):)

Vitez
04-07-2006, 09:38
Nie mam żadnych problemów Vitez - gdzie się podziała Twoja elokwencja w czytaniu emotikonów. :wink:

A jak mozna odczytac emotikony: :roll: , :( w kontekscie : "miekki biceps; o karku nie wspominam; nie ma co sie porownywac" ?

A poza tym co ma wspolnego elokwencja (sztuka wyslawiania sie) z czytaniem?

sensitive
04-07-2006, 10:05
A jak mozna odczytac emotikony: :roll: , :( w kontekscie : "miekki biceps; o karku nie wspominam; nie ma co sie porownywac" ?

A poza tym co ma wspolnego elokwencja (sztuka wyslawiania sie) z czytaniem?Jaaasne! Jesteś górą - złapałeś mnie! Mam nadzieję, że się lepiej czujesz?
Nie odpowiadaj (retoryka). Szkoda czasu Vitez - to nie insomnia ... EOT

Przepraszam autora za OT.


Pozdrawiam, sens...