PDA

Zobacz pełną wersję : Trójmiasto i okolice - propozycje miejsc na foto: krajobraz i przyroda.



sensitive
03-07-2006, 11:44
Witam,

wybieram się na dniach na urlop w okolice Trójmiasta – moja pytanie do mieszkających w tych rejonach: co polecacie / jakie miejsca do odwiedzenia? Jestem zmotoryzowany więc odległości nie są aż takim problemem.

Interesuje mnie typowy krajobraz/ pejzarz (w tym bardzo wschód i zachód słońca) i/lub ciekawa przyroda. Innymi też nie pogardzę. Wyspa Sobieszewska jest jeszcze takim miejscem gdzie można pochodzić i spotkać ciekawe ptactwo? Może coś innego, miejsca na Kaszubach, itp. ?


Pozdrawiam, sensitive

akustyk
03-07-2006, 11:53
Klif w Gdyni-Orlowie - na rano i wieczor
Dlugi Targ w Gdansku noca (nie do konca krajobraz, ale warto) - na wieczor
Hel (proponuje wycieczke katamaranem z Gdynii) - na srodek dnia

sensitive
03-07-2006, 12:03
Klif w Gdyni-Orlowie - na rano i wieczor
W Klifie zawsze zakupy robię jak jestem w Sopocie ale nigdy (:roll: ) nie pomyślałem, żeby sprawdzić gdzie jest słońce? Dzięki. Pytanie pomocnicze czy rano o świcie mam się bać chętnych na statyw i moją torbę ze sprzętem?


Dlugi Targ w Gdansku noca (nie do konca krajobraz, ale warto) - na wieczorNie mam niestety 5D i chyba nie powalczę ze swoim 350D, ostatnie próby zakończyły się tylko kładzącymi się kammiennicami. Co prawda zawsze za dnia więc może tym razem pierwszy raz w nocy.


Hel (proponuje wycieczke katamaranem z Gdynii) - na srodek dniaOK, może się skuszę.

Co z ewentualnymi wycieczkami w jakieś zielone miejsca?

EDIT: akustyk - dopiero teraz zauważyłem (Dolny Śląsk ;) ), a może ktoś z okolic


Wielkie dzięki i pzdr.,

dazz
03-07-2006, 12:06
Witam,
wybieram się na dniach na urlop w okolice Trójmiasta – moja pytanie do mieszkających w tych rejonach: co polecacie / jakie miejsca do odwiedzenia? Jestem zmotoryzowany więc odległości nie są aż takim problemem.
Interesuje mnie typowy krajobraz/ pejzarz (w tym bardzo wschód i zachód słońca) i/lub ciekawa przyroda. Innymi też nie pogardzę. Wyspa Sobieszewska jest jeszcze takim miejscem gdzie można pochodzić i spotkać ciekawe ptactwo? Może coś innego, miejsca na Kaszubach, itp. ?
Pozdrawiam, sensitive

Wschód/zachód - oczywiście może być oklepane Orłowo, ale tutaj to raczej wschód bo słońce zachodzi z przeciwnej strony. Jeśli zachód to okolice Władysławowa i półwysep. W samym trójmieście - np. Dolina Radości, Trójmiejski Partk Krajobrazowy itd. Ciekawe mogą być też pobliskie miejscowości Rewa, Jastrzębia Góra itp.
Ptaki - oczywiście wyspa sobieszewska (raczej Ujście Wisły (po obu stronach) niż Ptasi Raj), chociaż te tereny ciekawsze są zimą niż teraz. Latem polecam rezerwaty nad Zatoką Pucką (Beka itd). Możesz wybrać się też do rezerwatu kormoranów w Kątach Rybackich.

Poza tym do dyspozcyji cała linia wybrzeża, Trójmiejski Park Krajobrazowy i przede wszystkim jeziora, lasy i parki krajobrazowe na Kaszubach (Zawiaty itd).

sensitive
03-07-2006, 12:09
Wschód/zachód - oczywiście może być oklepane Orłowo, ale tutaj to raczej wschód bo słońce zachodzi z przeciwnej strony. Jeśli zachód to okolice Władysławowa i półwysep. W samym trójmieście - np. Dolina Radości, Trójmiejski Partk Krajobrazowy itd. Ciekawe mogą być też pobliskie miejscowości Rewa, Jastrzębia Góra itp.
Ptaki - oczywiście wyspa sobieszewska (raczej Ujście Wisły (po obu stronach) niż Ptasi Raj), chociaż te tereny ciekawsze są zimą niż teraz. Latem polecam rezerwaty nad Zatoką Pucką (Beka itd). Możesz wybrać się też do rezerwatu kormoranów w Kątach Rybackich.

Poza tym do dyspozcyji cała linia wybrzeża, Trójmiejski Park Krajobrazowy i przede wszystkim jeziora, lasy i parki krajobrazowe na Kaszubach (Zawiaty itd).A co Ty polecasz na Kaszubach?


Dziękuję i pozdrawiam,

dazz
03-07-2006, 12:15
A co Ty polecasz na Kaszubach?
Dziękuję i pozdrawiam,

Kaszuby znam raczej słabo, spróbuj wspomniane Zawiaty, tam był ostani plener FP.
Jakby co możemy skontaktować się prywatnie, podpowiem coś więcej.

sensitive
03-07-2006, 12:29
Kaszuby znam raczej słabo, spróbuj wspomniane Zawiaty, tam był ostani plener FP.
Jakby co możemy skontaktować się prywatnie, podpowiem coś więcej.OK, wyślę Ci na PW mój telefon z prośbą o przesłanie zwrotnie namiarów na Ciebie (do ewentualnego wykorzystania podczas urlopu). Co do Zawiatów - można gdzieś zobaczyć efekty tego pleneru?


Pozdrawiam, sensitive

januszP.
03-07-2006, 12:33
Koniecznie musisz wejść na wieżę ratusza Głównomiejskiego (Długa/ Długi Targ) a ponadto musisz! pojechać na Kaszuby moim zdaniem na trasie
Wieżyca -Ostrzyce- Chmielno znajdziesz to czego szukasz. No i Koniecznie Jar Raduni z Babich Dołów do Żukowa lub Borowa!! Krajobrazy niepowtarzalnie piękne. Życzę udanego pobytu i focenia!

sensitive
03-07-2006, 12:44
Koniecznie musisz wejść na wieżę ratusza Głównomiejskiego (Długa/ Długi Targ) a ponadto musisz! pojechać na Kaszuby moim zdaniem na trasie
Wieżyca -Ostrzyce- Chmielno znajdziesz to czego szukasz. No i Koniecznie Jar Raduni z Babich Dołów do Żukowa lub Borowa!! Krajobrazy niepowtarzalnie piękne. Życzę udanego pobytu i focenia!Wielki dzięki. O to mi chodziło. Poczytam o wszystkim powyżej w necie aby lepiej przygotować.

Oczywiście, dalsze propozycje mile widziane.


Pozdrawiam, sensitive

Mac
03-07-2006, 12:54
Mógłbym Tobie polecić jeszcze kilka innych miejsc, mniej znanych ale też ciekawych. Wybierz się w okolce Portu Północnego, zobaczysz zdewastowany przez Siarkopol krajobraz, przejedziesz przez most wantowy coś ale Świętokrzyski. Obejdź Westerplatte, często tam robiłem zdjęcia, zachody słońca są ciekawe. Polecam też lasy w Oliwie, szkoda, że Pachołek jest zamknięty (chyba, że znów jest czynny ale dawno nie bylem więc nie wiem na 100%), stmtąd wychodziły dobre Panoramy. Poza tym wejdź na forty nad stacją kolejową Gdańsk Główny (na szczycie duży krzyż) z tego miejsca możesz mieć fajne panoramy i na stare miasto i na stocznie. Są jeszcze inne miejsca ale nie wiem czy będę w stanie dobrze je opisać.
Poza tym pomyśl o Kaszubach tak jak pisali koledzy, naprawdę warto. Możesz też wybrać się w okolice Kiezmarka i poznać dolinę Wisły.

akustyk
03-07-2006, 13:29
piszac "Klif" mialem na mysli to co to oznacza slownikowo, tj. taki klif nad morzem :)

ze o wschodzie fajniejszy to sie zgadzam. ale i o zachodzie udalo mi sie tam cyknac znosne zdjecie:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://akustyk.magma-net.pl/photos/full-156.jpg)

sensitive
03-07-2006, 13:55
piszac "Klif" mialem na mysli to co to oznacza slownikowo, tj. taki klif nad morzem :)
ze o wschodzie fajniejszy to sie zgadzam. ale i o zachodzie udalo mi sie tam cyknac znosne zdjecie:... musiałem odczekac chwile aż mi przejdzie - tak się z siebie uhahałem. Ufff, nieźle. :mrgreen:
Ale ... dobrze, że teraz a nie o 4.30 na parkingu przez samem. :lol:

A propos poniższego wątku (tej interesującej mnie części), jakie z filtrów winienem nabyć do zachodów i wschodów – jestem zdecydowany na mocowanie Cokin P + filtry. Wiem, że dojdę do tego sam po jakimś czasie ze względu na swoje upodobania do efektów ale te filtry co „trzeba mieć” to chyba można polecić, czy się mylę? Up to know myślałem o Cokin P121 G2 (ND8 ) ale po tym co napisałeś niżej …

...
Cokin to gowno. drogie i nedznej jakosci. szare polowki mam Hitecha, kolorowe PPL. Cokina oryginalnego mam niebieska polowke ale troche dla mnie za kwasna i rzadko uzywam. wole szara w takiej sytuacji, bo przynajmniej nie traci sztucznoscia
w uzyciu (prawdopodobnie) byly:
E05 - szara z twarda gradacja (2 dzialki)
E09 - szara z twarda gradacja + lekki fiolet
E21 - szara z twarda gradacja (2 dzialki pewnikiem)
E23 - szara z twarda gradacja (3 dzialki) + lekka rozowa
E27 - szara z twarda gradacja (3 dzialki)
E32 - nie wiem czy byla. jesli juz to szara :-)
E50 - szara z miekka gradacja (2 dzialki)... chyba zmienię zdanie - możesz coś polecić na "sztywno"?

Plus dodatkowo parametry:

bezwzglednie statyw przy szerokim kacie. wtedy ISO 100 i czasy jakie bozia karze. do 30s
przy teleobiektywach (1.8/50 i 3.5/135) raczej reka i ISO miedzy 100 a 400 - w zaleznosci od potrzeby

centralny. na oko, tzn. tak jak mi wychodzi z odgadywania strefy. potem sprawdzam histogram i w razie czego koryguje, zeby nie bylo za mocnych niedoswietlen

a skad... szkoda mi na takie bzdury czasu. filtry polowkowe zalatwiaja kwestie naswietlenia

RAW. z reguly na swiatlo sloneczne, bo i tak potem koryguje przy wywolaniu ... czy coś się zmieniło od tej pory?


Pozdrawiam, „klifowiec” ;)

akustyk
03-07-2006, 14:11
A propos poniższego wątku (tej interesującej mnie części), jakie z filtrów winienem nabyć do zachodów i wschodów – jestem zdecydowany na mocowanie Cokin P + filtry. Wiem, że dojdę do tego sam po jakimś czasie ze względu na swoje upodobania do efektów ale te filtry co „trzeba mieć” to chyba można polecić, czy się mylę?
(...)
... chyba zmienię zdanie - możesz coś polecić na "sztywno"?

jesli chodzi o producenta to zdecydowanie polecam Hitecha. rozsadny cenowo (110zl w Raysfoto.pl), a neutralnosc duzo lepsza niz Cokina. poza tym, gradacje mi duzo bardziej odpowiadaja

nad morze zdecydowanie polecam polowki z twardym przejsciem. konkretnie polecalbym filtry Hitech 85 ND Grad 0.6 Hard i ew. Hitech 85 ND Grad 0.9 Hard. ten pierwszy tlumi dwie dzialki, drugi - trzy. sklanialbym sie raczej do tych 3 dzialek, bo nad naszym morzem (mala przejrzystosc wody, a wiec relatywnie ciemne morze na zdjeciach) to wbrew pozorom wcale nie tak duzo.

jesli masz drugie 110zl wolne to polecam uzupelnic zestaw o Hitech 85 ND Grad 0.6 Soft - dwie dzialki z miekkim przejsciem. czesciej stosowalne niz twarde przejscie, odpowiednio mocne by poprawic zdjecia i nie zepsuc nadmiarem efektu przyciemnienia nieba

akurat taki zestaw daje niezle mozliwosci i duza swobode focenia.

tyle z neutralnych polowek. z kolorowych... jesli musisz to raczej jakis fiolet, ew. rozne cieple odcienie (koral, brzoskwinia, braz, ...). tanio i znosnie robi to PPL (tez do kupienia w Raysfoto). cokinowski tabak (P124/P125) tez ma fajny kolor, ale 120zl za filtr efektowy mnie by bylo szkoda.


co do konkretnych metod focenia - statyw, odpowiednio wczesnie wstac, strzelic jakis jogurt i kawe... pooddychac jodem, zrelaksowac sie, pofocic. sprawdzaj podglady i histogramy i rob jak Ci sie podoba :) byle byla radocha
aha! koniecznie jakis suchy prowiant ze soba wez. po 2 godzinkach rannego focenia potrafi tak glod przypilic, ze w biegu do auta (lub spozywczego) mozna rozwinac predkosci kenijskich biegaczy. sprawdzone eksperymentalnie - nie polecam :-?

sensitive
03-07-2006, 14:17
Wielki dzieki, wybiorę się dzisiaj do mojego sklepu zobaczyć co mają ewentualnie zadzwonię do Raysfoto. A teraz wracam na Twoją stronę na plfoto.

Przepraszam moderatorów za OT. I aby nie było całkiem OT ...

Jeżeli koledzy i koleżanki mają jeszcze jakieś propozycje to w dalszym ciągu mam miejsce aby je zapisać. :smile:


pozdrawiam, sensitive

bartekkaszub
03-07-2006, 14:35
wspominali o Wieżycy - jest tam wieża widokowa - polecam
wygooglalem http://fotobank.pl/index16.html

sensitive
03-07-2006, 14:42
wspominali o Wieżycy - jest tam wieża widokowa - polecam
wygooglalem http://fotobank.pl/index16.htmlPolecali, polecali ale dzięki za chęci pomocy i zużyty czas na google. :-) Już zanotowane.


Pozdrawiam, sens...

dazz
03-07-2006, 14:49
Skoro mowa o wieżach widokowych - polecam tą na Dąbrowie w Gdyni

sail0r
03-07-2006, 19:18
hmm ta na dąbrowie jest widokowa? musze sie wybrac.... akustyk tez zachod to na pewno orlowo? cos dziwnie wyglada... slonce zachodz od strony ladu tam i raczej ciezko zeby taki efekt dawalo

akustyk
03-07-2006, 19:23
hmm ta na dąbrowie jest widokowa? musze sie wybrac.... akustyk tez zachud to na pewno orlowo? cos dziwnie wyglada... slonce zachodz od strony ladu tam i raczej ciezko zeby taki efekt dawalo
ta kuleczka to ksiezyc :)
a kolory to magentowa polowka. plus jakas szara polowka, plus polar :)

iczek
04-07-2006, 08:57
Jesli na wschodzie chcesz miec lodzie rybackie to oczywiscie Sopot kolo Baru Przystań. Wschodu naprawde fajne. Poza tym proponuje wspomnaina juz wyspe sobieszewska i ujscie Wisly, ale tej wlasciwej, nie Przekopu. Czyli kierunek Świbno. Wspaniale rejony na fotki, ale trz4eba isc piechota tak z pol godziny ze Świbna wiec załóż to sobie a planach. Ja zazwyczaj nocuje na plazy (to zakazna z namiotem) i mam wschod od ręki :) Potem mozesz si eprzejsc plazą az do Sobieszewa, dobre 3 godziny marszu. Widoki rewelacja. Przy silnym wietrze po prostu najwspanialsze miejsce w Trojmiescie. Jak juz bedziesz w Pucku to zachacz o Kose Rewska czyli Rewa - raj dla serfowcow, kejciarzy i innej masci wodnych zawodnikow. Niemniej ujscie rzeki stwarza wspaniale rejony dla ptactwa, choc o tej porze to raczej martwy sezon. W poblizu masz rezerwat Beka juz tutaj wspomniany.
Blizej centrum Gdańska warto zobaczyc rafinerie w nocy i wbrew obiegowej opiini most wantowy prezentuje sie dosc okazale, polecam fotografowanie go o swicie z drugiego mostu kolejowego lezacego powyzej (mowie o nurcie rzeki).

A jak lubisz miejskie klimaty to dzielnica Letniewo, Orunia dadza Ci niezapomniane wrazenia łącznie z kradzieza sprzetu jak bedziesz mial pecha :)

A na powaznie to poswiec jeden dzien aby polazic po Sopocie, ale nie tym nadmorskim, plazowym, tylko tym miedzu kamieniczkami w dolnej czesci(ponizej torow kolejski SKM), a potem powyzej torów. Wspaniala architektura, niezapomniane zacienione zakamarki.
to samo tyczy sie Oliwy. To wspaniale rejony, takie miejsko-zapomniane. Zwlaszcza rejon kosciola dominikanow (ulice Polanki - kolo V LO, Kwiatowa, itp) . Cudowne ciche miejsca.

No i of course Wrzeszcz. Stare cześć. Ponizej torow kolejki. Rejony Guntera Grassa, blaszany bebenek itp... Kamienice, rudery, probój wchodzic na klatki schodowe, takich domow w Polsce zostalo niewiele. Wspaniale wnetrza i zapach kurzu. Swiatlo w kazdej porze dnia maluje wzory, które warto zapisac na matrycy.

Oczywiscie Gdanski wcale nie w nocy. Proponuje pore po 21:00.... abys zalapal troche swiatla, resztki slonca slizgaja sie po ul Mariackiej w gornych pietrach. Fajne kadry, tylko technicznie trudne do zlapania. Panorama Motławy najladniejsza z widokowej wiezy w Muzeum na koncu Mariackiej. Cholera zapomnialem jakie to Muzeum, ale cos z ziemią związane. Mariacki kościół to juz obligo, po prostu trzeba to zobaczc, a swiatlo i efekty na matrycy sa niesamowite to balans nieli dziala tam cuda. Uwielbiam focic Mariaci wlasnie z powodu kolorow, ktore sie zapisuja. No a jak chcesz miec ciemne klimaty to kosciol dominikanow w Gdanksu, Mikolaja, kolo hali Targowej. Wnetrze wprost barokowe , ale i duszące ciemnym drewnem.
Coz jeszcze... wiele miejsc, ale nie dasz rady na raz...:) powodzenia

sensitive
04-07-2006, 09:46
Nie jest tak, że nie znam Gdańska – spędziłem kiedyś cały tydzień w Gdańsku na zwiedzaniu kościołów i czytaniu o wszystkich uliczkach i kamienicach, podzielam Twoje opinie, że klimat tam panujący jest niesamowity. Jeśli jeszcze tym żyjesz tak ja wówczas to już tzw. „uduchowienie” murowane. Faktycznie najbardziej utkwił mi w głowie kościół Dominikanów i właśnie św. Mikołaja wraz z kościołem św. Katarzyny tuż przed klimatyzowaną „villą” księdza Jankowskiego (niestety już nie do nadrobienia jeśli chodzi o foto). Ale okolic tych nigdy nie zwiedzałem z aparatem i dlatego chciałem zapytać Was o Wasze propozycje.


Jesli na wschodzie chcesz miec lodzie rybackie to oczywiscie Sopot kolo Baru Przystań. Wschodu naprawde fajne.Spędzam tam większość czasu nad morzem ze względu na małe dziecko i właśnie łodzie rybackie – atrakcja dla dziecka jak rybacy wracają z połowów i unoszą się nad nimi całe „chmury” mew czekąjąc na jakieś smaczne kąski. W Barze zresztą zawsze mogłem podładować akumulatory. ;) Kiedyś nawet wraz z jakimś człowiekiem mocno uposażonym w 1D... + mnóstwo eLek próbowałem zrobić tam reportażyk ale ...


Poza tym proponuje wspomnaina juz wyspe sobieszewska i ujscie Wisly, ale tej wlasciwej, nie Przekopu. Czyli kierunek Świbno. Wspaniale rejony na fotki, ale trz4eba isc piechota tak z pol godziny ze Świbna wiec załóż to sobie a planach. Ja zazwyczaj nocuje na plazy (to zakazna z namiotem) i mam wschod od ręki :) Potem mozesz si eprzejsc plazą az do Sobieszewa, dobre 3 godziny marszu. Widoki rewelacja. Przy silnym wietrze po prostu najwspanialsze miejsce w Trojmiescie.Niestety odpada – nie dam rady z dzieckiem ale może wezwę urlop na urlopie. ;)


Jak juz bedziesz w Pucku to zachacz o Kose Rewska czyli Rewa - raj dla serfowcow, kejciarzy i innej masci wodnych zawodnikow. Chętnie bym się tam pojawił sprawdzić swój nowy nabytem 100-400 i potwierdzić obawy o jego „ciemności”. ;)


No i of course Wrzeszcz. Stare cześć. Ponizej torow kolejki. Rejony Guntera Grassa, blaszany bebenek itp... Kamienice, rudery, probój wchodzic na klatki schodowe, takich domow w Polsce zostalo niewiele. Wspaniale wnetrza i zapach kurzu. Swiatlo w kazdej porze dnia maluje wzory, które warto zapisac na matrycy.Spędziłem jeden urlop w Hotelu we Wrzeszczu lub Brzeźnie – nie pamiętam teraz - chyba Hotel Lival i potwierdzam ale chyba tak jak piszesz nie dam rady obskoczyć wszystkiego a ja wolę krajobraz i pejzarze więc ...


powodzeniaBardzo Ci dziękuję za powyższe info, przed wyjazdem zabiorę Wasze propozycje ze sobą aby zrobić z nich użytek. Nie wiem czy podołam tylko z umiejętnościami ale dla samej frajdy robienia zdjęć - warto!


Pozdrawiam, Arek

Mac
04-07-2006, 19:22
Pomyślałem, że mógłbyś jeszcze pomyśleć o latarniach w Nowym Porcie, Sopocie a dalej na Helu i w Rozewiu. Cała przyjemność to poznawanie Trójmiasta. Kiedy dokładnie będziesz w Trójmieście.

sensitive
04-07-2006, 19:51
Począwszy od soboty.

Pozdrawiam, Arek

bartekkaszub
04-07-2006, 23:39
to jak się zdecydujesz na latarnie na Helu to odwiedz przy okazji fokarium :)

sensitive
07-07-2006, 11:43
Dziękuję wszystkim za pomoc. Jeśli zdąże to zreasumuję Wasze propozycje i wyedytuję końcówkę tej wypowiedzi dla ewentualnych przyszłych poszukiwaczy miejsc w tych okolicach.

No i cóż ... od jutra urlop. :-D

EDIT:

krajobrazy / pejzaże / widoki

klif w Gdyni-Orlowie - na rano i wieczór (raczej wschód bo słońce zachodzi z przeciwnej strony)
okolice Władysławowa i półwysep
lasy w Oliwie (szkoda, że Pachołek jest zamknięty - chyba, że znów jest czynny), stamtąd wychodziły dobre Panoramy
Westerplatte - zachody słońca są ciekawe
forty nad stacją kolejową Gdańsk Główny (na szczycie duży krzyż) - fajne panoramy i na stare miasto i na stocznie
wieża widokowa w Wieżycy
wieża widokowa - na Dąbrowie w Gdyni
wschody z łodziami rybackimi - Sopot Kolo „Baru Przystań”


przyroda

ptaki - oczywiście Wyspa Sobieszewska (raczej Ujście Wisły (po obu stronach) niż Ptasi Raj), chociaż te tereny ciekawsze są zimą (z innej podpowiedzi ale również wyspa: nie Przekop - kierunek Świbno)
latem rezerwaty nad Zatoką Pucką (np. Beka)
rezerwat kormoranów w Kątach Rybackich
Kosa Rewska czyli Rewa - ujście rzeki stwarza wspaniale rejony dla ptactwa


godne uwagi miejsca

Długi Targ w Gdańsku nocą - na wieczór
w samym trójmieście - np. Dolina Radości, Trójmiejski Park Krajobrazowy
pobliskie miejscowości: Rewa, Jastrzębia Góra ...
wieża ratusza głównomiejskiego (Gdańsk - Długa/ Długi Targ)
okolice Portu Północnego, zdewastowany przez Siarkopol krajobraz, most wantowy coś ale Świętokrzyski (w-wa)
Westerplatte
Kosa Rewska czyli Rewa - raj dla serfowców, kejciarzy i innej maści wodnych zawodników
bliżej centrum Gdańska warto zobaczyć rafinerie w nocy i wbrew obiegowej opinii most wantowy - fotografowanie o świcie z drugiego mostu kolejowego leżącego powyżej (nurt rzeki)


wycieczki

Hel (wycieczka katamaranem z Gdynii) - na środek dnia
Kaszuby - na trasie Wieżyca – Ostrzyce – Chmielno + Jar Raduni z Babich Dołów do Żukowa lub Borowa + okolice Kiezmarka i dolina Wisły


ogólnie

cała linia wybrzeża, Trójmiejski Park Krajobrazowy i przede wszystkim jeziora, lasy i parki krajobrazowe na Kaszubach (np. Zawiaty)
miejskie klimaty: dzielnica Letniewo, Orunia, kamieniczki w dolnej części (poniżej torów kolejki SKM), a potem powyżej torów; wspaniała architektura, niezapomniane zacienione zakamarki; Oliwa; rejon Kościoła Dominikanów (ulice Polanki - Kolo V LO, Kwiatowa); Wrzeszcz - stara cześć: poniżej torów kolejki; rejony Guntera Grassa, „Blaszany bebenek” itp. ... kamienice, rudery, (klatki schodowe, takich domów w Polsce zostało niewiele - wspaniale wnętrza i zapach kurzu); światło w każdej porze dnia maluje wzory, które warto zapisać na matrycy
Gdańsk (po 21:00....) aby złapać trochę światła, resztki słońca ślizgają się po ul Mariackiej w górnych piętrach; fajne kadry, tylko technicznie trudne do złapania
Panorama Motławy najładniejsza z widokowej więzy w Muzeum na końcu Mariackiej
Kościół Mariacki - światło i efekty na matrycy są niesamowite to balans bieli działa tam cuda
Kościół Dominikanów w Gdańsku, Mikołaja obok hali Targowej - wnętrze wprost barokowe, ale i duszące ciemnym drewnem
latarnie w Nowym Porcie, Sopocie a dalej na Helu i w Rozewiu


Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem ale jeśli :-? to do poprawienia.
To na pewno nie zamknięta lista a tylko reasumcja tego co w tym watku było polecane.


Dziekuję i pozdrawiam,

Fotofil
14-07-2006, 20:42
Sensitive, ciekaw jestem Twojego spojrzenia na miejsca które ja znam od urodzenia. Pochwal sie po powrocie. Moje morze możesz obejrzeć na mojej stronce www. Pozdrawiam.

Nemo
15-07-2006, 12:10
Mieszkam niedaleko tej wieży na dąbrowie, jak ktos miałby problemy z trafieniem słuze pomocą ;-)

sensitive
23-07-2006, 20:56
Sensitive, ciekaw jestem Twojego spojrzenia na miejsca które ja znam od urodzenia. Pochwal sie po powrocie. Moje morze możesz obejrzeć na mojej stronce www. Pozdrawiam.Jeszcze nie zdążyłem zerknąć do Ciebie - mam sporo roboty z przebraniem i obóbką swoich zbiorów z urlopu ale pierwsze dwie fotki są tu (http://canon-board.info/showthread.php?p=195586#post195586) . Reszta musi poczekać. Dzisiaj kończyłem swój urlop całodziennym wypadem nad Zalew Zagrzyński testować swój teleobiektyw z polarem.


Pozdrawiam, sensitive