PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie Makro??



arianik
03-07-2006, 00:29
Posiadam t70 i AE-1 program i chce tym zrobic fajne makro...
jakie szkla byscie polecili i co jeszcze zeby wszystko wyszlo poprawnie ( np jaka lampke do tego...).
Dzieki za odpowiedz...

szwayko
03-07-2006, 08:03
Poszukaj Tamrona MF 90/2.5 macro z adaptallem Canopn FD. Przyslona bedzie dzialac na automacie, a szklo bardzo dobre. Nie za dlugie i nie za krotkie.
Z Canonow ciezko cos trafic, najtanszy jest 50/3.5 macro, ale raczej do warunkow domowych i nieozywionej przyrody. Tamron jest tez bardzo jasny, co tez nie jest bez znaczenia przy ostrzeniu i obserwacji kadru, szczegolnie ze zwiekszanie skali jeszcze sciemnia obraz w wizjerze.

Obiektyw jest do skali 1:2, ale teraz niedrogo mozna kupic oryginalne adaptery do skali 1:1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120001179460

andrew64
24-07-2006, 00:04
Polecam obiektyw Tokina AT-X 2,5/90 Macro. Sam go używam z takimi samymi korpusami jak Ty. Jestem bardzo zadowolony, bo jakość zdjęć jest po prostu rewelacyjna. W znalezionych w internecie testach obiektyw ten ma oceny od 4,6 do 4,9 na 5 możliwych.
Obiektyw daje skalę do 1:2, ale można dokupić ekstender Tokiny do 1:1. Ale jakość takiego zestawu nie jest już tak dobra, jak samego obiektywu. Ja od pewnego czasu zacząłem używać pierścieni pośrednich i jakość wydaje się być lepsza.
Z lampą pracuję raczej rzadko. Używam Canona Speedlite 177A. Nie jest to może najlepsze rozwiązanie, ale da się pracować.