PDA

Zobacz pełną wersję : G5 - Aparat+Komp. (potrzebna pomoc)



jens
30-10-2004, 16:58
mam taki problem...

zawsze gdy podlaczalem aparat pod komputer nie mialem zadnych klopotow... mam win xp i zainstalowalem programy z CD i ladnie zgrywalem zdjecia...

wczoraj aparat dorwala mama i "cos jej sie nacisnelo" - niestety nie wiem co...

od tego czynu kiedy podlaczam wylączony aparat pod komputer aparat włącza sie ale komputer na to nie reaguje (tzn reaguje dzwiekiem takim "bim bim" :) ) a na wysietlaczu aparatu (wyswietlacz od gory ktory pokazuje ilosc zdjec itp) pisze "Pb"... nie wiem czemu tak sie dzieje... wczesniej tak sie nie dzialo - z kablem nic nie robilem, z komputerem tez nic!

pomocy ;(

Mac
07-11-2004, 13:28
Cześć, jeśli mam cokolwiek Tobie radzić, to raczej ściąganie zdjęć z karty bezposrednio bez aparatu. Wkadasz CFekę do adaptera i dalej do portu USB. Takie rozwiązanie jest szybsze i chyba bezpieczniejsze. Ja tego rowiązania uzywam od lat.
Pozdr, Mac

Vitez
07-11-2004, 14:34
Podpisze sie pod powyzsza rada od razu dajac polecane zrodlo dobrego czytnika CF na USB 2.0 : http://sklep.tsenger.pl/cgibin/shop?info=ADUSC2CF&sid=75dcffb0

pająk
23-11-2004, 16:16
Przestaw w menu Communication z PTP na NORMAL.

Mac
28-11-2004, 12:57
Pająk,
tego rozwiązania nie znaem, ale fakt faktem, że zrzut z G do komputera jest wolniejszy niż wówczas, gdy używasz czytnika kart.
Pozdrawiam,
Maciej