PDA

Zobacz pełną wersję : [BATTLE] snow vs Tomasz1972



snow
02-07-2006, 02:02
W związku z ustaleniem tematu bitwa odbędzie się na zdjęcia ptaków. Termin nadsyłania zdjęć do 9.07 - jak zdjęcia będą gotowe wcześniej to zaczniemy głosowanie przed tym terminem. :)

Tomasz1972
07-07-2006, 14:48
foty opublikowane (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=12433) zapraszamy do głosowania i komentowania :)

snow
07-07-2006, 14:49
Właśnie, prosimy komentować, bo potem każdy się w swoich bitwach domaga komentarzy a sam zazwyczaj nie komentuje innych bitw ;)

kami74
07-07-2006, 15:20
O przepraszam ja staram sie komentować ;) No dobra nie wiem na którą zagłosować bo obie takie hmm... takie sobie. Pierwsza - Jakośc kuleje, ptak nie ostry i coś dziwnego sie na drzewach na lewo od ptaka w tle porobiło. po zatym kadr taki "prosty" w sensie że chyba ptak zbyt rownoległy do krawędzi. Druga - Jakośc lepsza ptak ostry i kadr nie rownoległy, tyle, że po za tym nic na fotce nie ma tylko niebieskie i niebieskie. Chyba jednak 2-ka. pozdr

Robert P.
07-07-2006, 15:33
Jednak 2, bo 1 jest nie ostra ale tak jak mówi kami74 - zdjecia nie powalają..:roll:

snowboarder
07-07-2006, 16:26
Zdjecia faktycznie dosc przypadkowe.
Mam pytanie: jak to jest, do tej pory wszyscy tu narzekali, ze
za chiny nie mozna podejsc czapli w Polsce itd, a tu prosze
pierwsze zdjecie - czapla siwa z dosc bliska, autor chyba nie
dysponuje 600 f4L...
Ze wzgeldu na trudnosc zaglosowalem na czaple wlasnie.
Albo byl to jakis super fart, albo narzekania do tej pory
to gruba przesada....

MMM
07-07-2006, 18:39
1 trochę nieostra, ale nie jest tak źle. IMO ciekawszy kadr i tło, ogólne wrażenie na jedynce lepsze :cool:

Cichy
08-07-2006, 11:44
Zdjęcia kiepskie. Czapla siwa - można się pochwalić, że się ustrzeliło, ale żeby pokazać zdjęcie czapli musi ono być troszkę lepsze :) To drugie, mewa, czy rybitwa - no cóż.. takie sobie również. Ale że kompozycja lepsza oddałem na nią głos.

snow
14-07-2006, 17:49
Zdjecia faktycznie dosc przypadkowe.
Mam pytanie: jak to jest, do tej pory wszyscy tu narzekali, ze
za chiny nie mozna podejsc czapli w Polsce itd, a tu prosze
pierwsze zdjecie - czapla siwa z dosc bliska, autor chyba nie
dysponuje 600 f4L...
Ze wzgeldu na trudnosc zaglosowalem na czaple wlasnie.
Albo byl to jakis super fart, albo narzekania do tej pory
to gruba przesada....


Nooo, 600 L to ja chciałbym mieć, ale aż tak dobrze to nie ma :D

Zdjęcie było robione 300mm @f/5.6. Zobaczyłem czaple na brzegu, położyłem się w pontonie i zaczałem do niej podpływać. W pewnym momencie (jakieś 15m - 20m odemnie) zauważyła mnie i wystartowała. Przelelatywała niedaleko mnie, więc ja serią zacząłem pstrykać i się złapała. Zdjęcie to jakieś 80% oryginału. :wink:

Tomasz1972
14-07-2006, 17:55
Moja fotka ustrzelona 70-200/4 . Niestety nie mam 600 mm . Zdjęcia nie powalają to fakt , ale każdy focący ptaki przyzna się że bez wprawy w tego typu foceniu i bez długich szkieł , trudno zrobić ciekawą i nieszablonową fotkę ptaka w ciągu jednego tygodnia .