PDA

Zobacz pełną wersję : 'Długi' EF + konwerter Kenko



Jurek Plieth
29-10-2004, 11:08
Tak, wiem, że oryginalne telekonwertery Canona są optymalizowane do współpracy z kilkoma szkłami tej samej firmy :wink: Spotykam się jednak w sieci już po raz kolejny z opiniami, że ze szkłami Canona fantastycznie współpracują telekonwertery Kenko, które są circa 2x tańsze! Czy ktoś potrafi zweryfikować te opinie?

Czacha
31-10-2004, 21:04
kiedys ogladalem sample na dpreview.. ale ciezko jest mi cos powiedziec wiecej na ten temat gdyz nie przygladalem mu sie zbyt uwaznie

Jurek Plieth
31-10-2004, 21:52
kiedys ogladalem sample na dpreview.. ale ciezko jest mi cos powiedziec wiecej na ten temat gdyz nie przygladalem mu sie zbyt uwaznie
Czyli dalej muszę żyć w niepewności :cry:

Czacha
31-10-2004, 22:58
a moze po prostu wpisz na forum dpreview "kenko" do szukania ?

Jurek Plieth
31-10-2004, 23:55
a moze po prostu wpisz na forum dpreview "kenko" do szukania ?
Zrobiłem tak :D i szukam

maku
01-11-2004, 00:33
A ja polecam
http://search.pbase.com/search?q=kenko&c=sp

Po przejżeniu kilku pierwszych lepszych sampli potwierdza się moja opinia na ten temat. Jeżeli już konwerter to tylko ze stałką. I to najlepiej 1.4 . Mniej istotne jest czy to będzie Canon czy Kenko.

Jurek Plieth
01-11-2004, 11:20
A ja polecam
http://search.pbase.com/search?q=kenko&c=sp
Dobry link!

Jeżeli już konwerter to tylko ze stałką. I to najlepiej 1.4 . Mniej istotne jest czy to będzie Canon czy Kenko.
Faktycznie z TC Kenko ten zoom canonowski nie najlepiej wypadł :cry: Jednak sampli ze stalką tam nie znajduję. Czyżbym źle szukał?

maku
01-11-2004, 22:28
Przyznaję że nie sprawdzałem czy są tam sample ze stałką. Wniosek taki wysnułem na podstawie literatury fotograficznej gdzie często pojawia się takie stwierdzenie oraz na porównaniu ilości udanych zdjęć układów TC+Zoom i TC+stałka na photosig. Pewnie że zdjęcia tam umieszczone są zwykle dobrze obrobione. Jednak porównując ilości tych udanych można dojść do takiego wniosku. Sam mam TC+Zoom i jestem z tego zestawu delikatnie mówiąc niezbyt zadowolony.

Jurek Plieth
01-11-2004, 22:37
Sam mam TC+Zoom i jestem z tego zestawu delikatnie mówiąc niezbyt zadowolony.
A TC masz canonowski, czy Kenko (lub jeszcze inny)?

maku
01-11-2004, 22:51
Canonowski.

Czacha
02-11-2004, 00:33
tylko ze 70-200IS jest mniej ostry niz wersja bez IS.. a co mowic 80-200... pytanie o ile gorsze, o ile wogle, sa tc kenko

Jurek Plieth
02-11-2004, 00:51
tylko ze 70-200IS jest mniej ostry niz wersja bez IS.. a co mowic 80-200... pytanie o ile gorsze, o ile wogle, sa tc kenko
Wiesz, kupiłbym sobie może i ten telekonwerter Kenko, tym bardziej, że jest czarny :D i bardziej pasuje mi do obiektywu niż jakieś białe badziewstwo :wink: Jak się jednak okaże, że to funta kłaków warte, to kto mi je odkupi?

Czacha
02-11-2004, 11:06
nie mam pojecia :) ja wcale cie nie namawiam, bo moze tak to wygladalo ;-) mam i tak duze zainteresowanie obiektywem zeby kogos namawiac jeszcze ;-)

easyrider
02-11-2004, 15:39
Mam konwerter Soligora - wygląda identycznie z tym Kenko... pewnie z jednej fabryki wychodzą.
Współpracuje z EF70-200/4 doskonale, ostrzy szybko.
Jakość ? No cóż, pogorszenie jakości jest oczywiste, ale nie jest tak źle... kontrast spada minimalnie (nie na każdym zdjęciu to widać)
ostrość też spada (bo musi - taki jest urok telekonwerterów)
ale generalnie efekt jest DUŻO lepszy, niż powiększanie zdjęcia w Photoshopie, lub wydruk jako 150 dpi zamiast 300...
No i ta cena... dałem na Allegro 300 zł... :D - na słoneczne plenery jak znalazł...

Trzeba pamiętać że niefirmowych konwerterów aparat nie "widzi" - nie uwzględnia w exifie itp.

Jurek Plieth
02-11-2004, 17:38
Trzeba pamiętać że niefirmowych konwerterów aparat nie "widzi" - nie uwzględnia w exifie itp.
Tamrona też? Pytam, bo wszyscy wogół gadają, że tylko Tamron ma podpisaną umowę z Canonem na korzystanie z wszystkich firmowych patentów.

sv
27-11-2004, 11:53
czasem używam Kenko 1,4 z 300/f4 is. działa bez zarzutu. Ktoś wyżej napisał, że konwerter Kenko jest czarny; mój jest biały, co oznacza, że prawdopodobnie istniejż dwie wersje (nie chce mi się szukać w sieci).