PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr antyfliker w Nero



satriani
29-10-2004, 09:20
Mam Nero 5 w którym czasami wypalam plytkę SVCD ze zdjęciami.
Jest tylko jeden problem często przy wiekszych szczegółach obraz doslownie się rusza i drży w niektórych partiach zdjęcia.
Nie mogę znaleźć żadnego filtru typu antyfliker a nie chcę stosować jakichś rozmyć itp.
Czy winą może być rozdzielczość wejściowa zdjęcia , chociaż fotka jest chyba przerabiana na format TV, czy to moze wina formatu SVCD? W innych programach po zastosowaniu właśnie takiich filtrów problemu nie ma ale w Nero nie mogę się tego pozbyć.
Moze ktoś rozwiązał juz taki problemik?

Tomasz Golinski
29-10-2004, 09:32
Zauważyłem podobny efekt po podłączeniu komputera do telewizora. Jednak w ustawieniach k.graf. dało się podkręcić ustawienia, że drzenie się zmniejszało. Zgaduje, że problem nie jest na poziomie nagrywania, a na poziomie komunikacji odtwarzacza i telewizora.

satriani
29-10-2004, 09:38
Nie nie, problem jest na pewno na poziomie kodowania zdjecia do danego formatu video. faktycznie nagrywanie nie ma nic do tego. Podejrzewam że oprócz filtrów wina może lezeć w kodeku SVCD zastosowanym w Nero. Na razie dałem sobie spokój z roieniem płyt SVCD z fotkami w Nero , ale może ktoś właśnie rozwiazał ten problem