PDA

Zobacz pełną wersję : Adobe Photoshop CS2 czy Photoshop Elements 4



sensitive
29-06-2006, 14:16
Witam,

zastanawiam się nad rozpoczęciem "prawdziwego" wywoływania RAWów. Czy zacząć od Adobe Photoshop Elements 4.0 (i z dużym prawdopodobieństwem za "czas jakiś" przejść na PS2) czy jest szansa, że mi elementy wystarczą "do końca". Mam zamiar kupić soft i biblię (rożnica w cenie dość znaczna). Jeśli zadacie mi pytanie "to zależy do czego będziesz wykorzystywał Adobe" - odpowiedź jest tylko do wywoływania RAWów do dobrej jakości zdjęć, kadrowania, ramek i zmniejszania (bez artu czy wyrafinowanych pluginów do specjalnych efektów).

Dajcie znać bo nie wiem co kupić. Dodam, że nie mam najlepszego komputera (właściwie to notebook) i obciążenie go jakimś "znacznym" softem raczej nie wchodzi w rachubę.

Pozdrawiam, Arek

Jac
29-06-2006, 15:58
Zciagnij sobie triale z adobe.com, jesli mial bym dzis inwestowac w soft to bral bym jednak CS2, nie lubiue wersji okrojonych, dzis nie potrzebna funkcja jutro moze sie okazac podstawowa ;-)

sensitive
29-06-2006, 16:03
Zciagnij sobie triale z adobe.com, jesli mial bym dzis inwestowac w soft to bral bym jednak CS2, nie lubiue wersji okrojonych, dzis nie potrzebna funkcja jutro moze sie okazac podstawowa ;-)Właśnie z tego powodu podejrzewam, że przy kupnie jedynie elementów za czas jakiś będę się przesiadał na PS2, z drugiej jednak strony nie powinienem obciążać notka ... Duża będzie różnica w obciążeniu notka - elementy ver. PS2?

EDIT: Albo jeszcze inaczej, z punktu widzenia praktyka: czego może mi brakować w elementach z PS2?


Pozdrawiam, sens...

gzak
29-06-2006, 16:15
Właśnie z tego powodu podejrzewam, że przy kupnie jedynie elementów za czas jakiś będę się przesiadał na PS2, z drugiej jednak strony nie powinienem obciążać notka ... Duża będzie różnica w obciążeniu notka - elementy ver. PS2?

O jakie obciążenie chodzi? Procka, RAMu, czy dysku twardego? IMHO procka będzie takie same, pamięci podobne - bo to pliki graficzne zajmują głównie pamięć, a dysku twardego - no cóż, czy ~100-150MB robi dzisiaj jakąś różnicę?
Poza tym wydaje mi się, ze jeśli Cię stać na taki niemały wydatek, jakim jest zakup Photoshopa CS2, to i powinno Cię stać na upgrade notebooka... :?