PDA

Zobacz pełną wersję : Trzaski w DVD Picture Show 2



satriani
29-10-2004, 09:15
Czy ktoś z Was uzywa programu Ulead DVD Picture Show 2,
mam problem z podkladem muzy pod slideshow, kiedy się kończy slideshow, muzyka zamiast cichnać urywa się, ale nie to jest najgorsze , najgorze ze jest wyraźnie słyszalny trzask.
W rezultacie trzeba przycinać muzę na czas w innym programie a to bardzo wkurzające.
czy ktos z was poradził sobie może z tym problemem?

krecio
31-10-2004, 11:34
Uzywam go od ponad roku. Zrobilem nim kilkadziesiat prezentacji i jedynym problemem bylo restartowanie systemu gdy w plikach muzycznych byly bledy. Co do muzyki to jesli masz poprzednia wersje to niestety musisz sobie recznie radzic i samemu znalezc miejsce konca utworu. W nowszej wersji jest juz pokazany czas trwania wiec jest roche latwiej. Natomiast te trzaski jakie masz musza wynikac z przyczyn pozaprogramowych. Chyba, ze ten, ktory zainstalowales jest scrackowany... To byc moze jest ta przyczyna. Ja sobie ten programik bardzo chwale. Zwlaszcza, ze ta nowa wersja obsluguje juz "dual"...
pozdr.
krecio :shock:

[ Dodano: 31-10-2004 ]
Aha, u mnie nawet jesli muza nie wybrzmi do konca to we wszystkich wersjach ladnie sie wycisza przed nastepnym kawalkiem.

satriani
31-10-2004, 11:55
a zauważyłeś że na przykład podłożona pod prezentację slajdów mp3-jka zawiera błędy kiedy jest kodowana do MPEG2? Przy wavach nie ma problemu tylko z tymi mp3

krecio
31-10-2004, 13:55
Dokladnie tak. W mp3 sa bledy a w WAV nie. Nie wiem dlaczego ale i u mnie tak bylo. I zeby bylo smieszniej wilekosc projektu nie ulega zmianie czy dajesz mp3 czy wav.
pozdr.
krecio :shock:

satriani
31-10-2004, 20:01
pewnie problem tkwi przy kodowaniu i zmianie formatu mp3 a więc już skompresowanego formatu na inny skompresowany format. Chociaż w innym programie o podobnych możliwościach podkład z mp3 był ok.

Mam jeszcze problem z wstawianiem niektórych polskich czcionek do zdjęć do slajdshowa, niby w czcionkach jest ustawione na europę środkową itd ale się polskie znaki nie wstawiają. Też tak masz czy to może jakiś problem z windowsem albo z katalogiem czcionek? Nie uporałem sie jeszcze ztym problemem.

krecio
01-11-2004, 14:21
Z czcionkami mialem identycznie w poprzedniej wersji. Od miesiaca mam nowa ale jeszcze nic na niej nie robilem to i nie wiem jak jest teraz. Mimo to uwazam, ze sam programik jest najlepszy ze wszystkich jakie do tej pory widzialem. zreszta zaraz sprawdze te czcionki i dam znac.
pozdr.
krecio :shock:

[ Dodano: 01-11-2004 ]
Ten nowy CD & DVD Picture Show 3 reaguje bardzo pozytywnie na polskie czcionki. Właśnie sprawdzilem i wszystko pieknie dziala.

satriani
01-11-2004, 23:25
ciekawe jak w DVD Movie Factory 3, w skład którego też wchodzi Picture Show, ale może też nie ma problemu.

krecio
02-11-2004, 08:43
Trzymaj sie z daleka od tych skladanek. Ta wersja w Movie Factory jest bardzo okaleczona i niewiele ma wspolnego z oryginalem. Ja proponowalbym Ci wejsc na www.ulead.com i pobrac trialke CD & DVD Picture show 3. Potestuj sobie ja i zwerfikujesz problem - czy to wina software czy moze cos z Twoim kompem nie tak.
pozdr.
krecio :shock:

satriani
02-11-2004, 13:36
ok. ściagnę go sobie ale nie przez neostrade bo przy mojeje prędkości i tym serwerze to 3 godziny z hakiem :wink:
A używasz że tak powiem jakiś dodatków do Uleada autorstwa iejakiego Bidjana? :wink:
Bo jesli tak to może byś mi przesłał ten dodatek do Picture Show 3?

krecio
02-11-2004, 13:48
Ten mam zakupiony i nawet nie wiem czy zostal juz "opracowany". Natomiast z cala pewnoscia wiem, ze poprzednia wersja czyli "2" po takiej przerobce dokonanej przez ww. osobnika, nie miala pelnej wersji. Ale to nie jesta az tak droga sprawa i nawet przysylaja kopie na CD.
pozdr.
krecio :shock:

satriani
02-11-2004, 19:10
krecio! widzę że jesteś na bierząco :D

krecio
02-11-2004, 19:27
A jak... Lubie te zabawki...
pozdr.
krecio :shock:

satriani
02-11-2004, 23:18
a w tej oryginalnej wersji masz więcej tapet, menu ,guzików, ramek itp?
Bo jak ściągnełem triala DVD Movie factory 3 i dodatki do niego to niestety ale dodatki rozpoznają że to trial i nie chcą się wgrać. Wiele z nich jest kompatybilna miedzy sobą, wgrywałem te dodatki między poszczególnymi programami uleada ale głównie te tapet i menu.

krecio
03-11-2004, 08:39
No przeciez Ci mowie - te Movie Factory zaznacz i wcisnij klawisz "delete". To nie są te same programy co wystepujace oddzielnie. Taka zabawka bardzo ograniczona. Jak sciagniesz trialke i pocrackujesz ja bidjanem czy innym to niestety uruchomi ci to co masz ale na dodatki nie masz co liczyc. Tak samo jest z DVD Picture Show 2 i 3. Niby mozna sobie z nimi poradzic ale sa okrojone i nie daja sie upgrade'owac. Ja mysle, ze $40 to nie majatek akurat za taki oryginal. I nie masz problemow, a do tego zawsze masz do kogo wyskoczyc z morda, ze cos nie dziala.
pozdr.
krecio