PDA

Zobacz pełną wersję : 350D + Hot pixele



Tomasz Urbanowicz
28-06-2006, 08:33
Witam

Zauważyłem u siebie na zdjęciach kilka hot pixeli. Czy jest jakaś norma mówiąca o możliwej liczbie hot/martwych pixeli w matrycy? Mam jeszcze aparat na gwarancji i czy podlega to gwarancji?

leiho
28-06-2006, 08:54
ja mam 2 dead pix ale nie ma co grzać koni - nie wiem czy to podlega wymianie czy nie, na zdjeciach tego nie widać, wiec nie przejmuję się. Pewnie miłoby było mieć idealną matryce, ale czy takie w ogóle są? :)))

McKane
28-06-2006, 09:13
Witam

Zauważyłem u siebie na zdjęciach kilka hot pixeli. Czy jest jakaś norma mówiąca o możliwej liczbie hot/martwych pixeli w matrycy? Mam jeszcze aparat na gwarancji i czy podlega to gwarancji?

Ponad 600 postow na forum a nadal brak umiejetnosci skorzystania z wyszukiwarki.

Oddajesz do serwisu, mapuja na gwarancji, oddaja i czekasz na pojawienie sie kolejnych. Wez pod uwage ze jest goraco i jesli piksele pojawily sie wlasnie ostatnim czasem to moze byc wina temperatury.

Tomasz Urbanowicz
28-06-2006, 09:22
Ponad 600 postow na forum a nadal brak umiejetnosci skorzystania z wyszukiwarki.

Ano właśnie - temat gorący, jest gorąco, wyszło mi z głowy :)

McKane
28-06-2006, 09:30
Spoko tak sobie tylko marudze ;)

W kazdym razie napisz czy pojawily sie w zwiazku z tymi nienormalnymi temperaturami bo to ciekawe. Moze wloz go do jakiejs piwniczki zeby sie schlodzil i zrob potem zdjecie i zobacz czy nadal sa. Bo jesli nie to szkoda go oddawac na Zytnia.

Tomasz Urbanowicz
28-06-2006, 09:34
Robiłem wieczorem burze - nie było gorąco. Wcześniej nie zwróciłem na nie uwagi - świecą na zielono. Zobaczę w domu, w chłodnym miejscu - pstryknę ciemność :)

leiho
28-06-2006, 09:36
pstryknij dekielek tak na 30 sekund na 1600 iso, ... załamiesz sie :mrgreen:

Tomasz Urbanowicz
28-06-2006, 09:37
:) A u Was jak się sprawy mają z Hot pixelami? Ile ich macie?

McKane
28-06-2006, 09:47
Eee no to po co zawracasz glowe ;) Miales pewnie czasy po kilkadziesiat sekund i to norma ze pojawiaja sie rozne artefakty. U mnie to samo ... przy ekspozycji 50 sec kilkanascie z tego co pamietam.

Vitez
29-06-2006, 01:25
:) A u Was jak się sprawy mają z Hot pixelami? Ile ich macie?

Na zdjeciach robionych na co dzien, w przeroznych warunkach, nawet przy bardzo wysokim iso - zero zauwazalnych hot/dead pikseli.
Choc pewnie gdybym walnal 30 sek dekielka na iso3200 albo zapuscil jakis hot/dead pixel test to bym sie przerazil.
Ale skoro nie widac na zdjeciach na komputerze, to tym bardziej nie bedzie widac na odbitkach to... po co sie przejmowac?

Aaaa wiem po co! No bo przeciez sprzet za tyle ciezko zarobionych tysiaczkow MUSI byc idealny ;) .

Zielony
30-06-2006, 08:36
:) A u Was jak się sprawy mają z Hot pixelami? Ile ich macie?

Ja miałem ostatnio półtora hot piksela. Dzisiaj jeden doszedł i mam 2 i pół :D
RATUJCIE!! :twisted: ;)

A tak naprawdę to jeszcze tego testu deklowego nie robiłem - co ze mnie za masturbator? :lol:

gietrzy
30-06-2006, 08:52
Witam
Zauważyłem u siebie na zdjęciach kilka hot pixeli. Czy jest jakaś norma mówiąca o możliwej liczbie hot/martwych pixeli w matrycy? Mam jeszcze aparat na gwarancji i czy podlega to gwarancji?
20D po pół roku zauważyłem jeden punkt świecący na niebiesko na ISO 3200 z czasami rzędu 1/30-1/80.
Tomek trzaskaj zdjęcia. Możesz pojechać do serwisu to ci zamapują. Jest sens? Przy jakim ISO/czasie to u ciebie wystepuje?

Zielony
30-06-2006, 09:01
BTW, na czym polega mapowanie?

gietrzy
30-06-2006, 09:06
BTW, na czym polega mapowanie?
"Pixel Mapping - specyficzna dla Olympus funkcja, której istotą jest testowanie przetwornika CCD i wykrywanie wadliwych pikseli. O ile CCD posiada taki piksel, w dalszym procesie przetwarzania obrazu, brakująca informacja jest uzupełniana poprzez interpolacje z sąsiadujących pikseli".
http://cyberfoto.pl/aparaty_cyfrowe/t-38554.html

Tomasz Urbanowicz
30-06-2006, 09:06
20D po pół roku zauważyłem jeden punkt świecący na niebiesko na ISO 3200 z czasami rzędu 1/30-1/80.
Tomek trzaskaj zdjęcia. Możesz pojechać do serwisu to ci zamapują. Jest sens? Przy jakim ISO/czasie to u ciebie wystepuje?
Tak naprawdę to się tym tak nie przejmuje - spytałem tylko, bo podczas wywoływania RAW'ów burzy, którą robiłem za czasem 25s to zjawisko zobaczyłem, a na mapowaniu mi nie zależy, bo w zasadzie nie naprawia to matrycy, a tylko "oszukuje".
Dzięki za odpowiedź.

gietrzy
30-06-2006, 09:08
podczas wywoływania RAW'ów
ACR z marszu mapuje hot/dead pixele.

Tomasz Urbanowicz
30-06-2006, 09:09
Ja używam RawShooter'a - jakoś przypadł mi do gustu. Ma on coś takiego do mapowania?

gietrzy
30-06-2006, 09:22
Ja używam RawShooter'a - jakoś przypadł mi do gustu. Ma on coś takiego do mapowania?
RSE/P to już raczej RIP :(
Niewiem wciśnij F1 i poczytaj. Szukaj pixel mapping Micheal słynie z dobrych manuali.

Tomasz Urbanowicz
30-06-2006, 09:31
RSE/P to już raczej RIP :(

Czemu?

gietrzy
30-06-2006, 09:34
Czemu?
http://forum.fotosite.pl/forum11/adobe_pixmantec-dla-janka-muzykanta-szczegolnie-vt2099.htm

Vitez
30-06-2006, 15:12
http://forum.fotosite.pl/forum11/adobe_pixmantec-dla-janka-muzykanta-szczegolnie-vt2099.htm

Cudze chwalicie, swego nie znacie?
http://canon-board.info/showthread.php?t=12192

Janusz Body
30-06-2006, 16:42
RSE/P to już raczej RIP :(


Nie jest tak źle, nie sądzę żeby mój egzemplarz przestał działać :-) Nie będzie supportu do kolejnych aparatów i produkt zostanie całkowicie wycofany z rynku z momentem ukazania się Lightroom'a. Obiecują specjalne zniżki dla posiadaczy RSP. Zoooooobaczymy. Adobe lubi być drogi - wspierają tym samym piractwo - trochę przewrotna teza ale prawdziwa. Kupili technologię - algorytm właściwie - do konwersji RAW-ów.

Kenneth Tang Laerke i Michel Jonsson najpierw zrobili C1, potem odeszli zrobili RSP/E - pewnie za jakiś czas wymyślą kolejny algorytm obróbki RAW-u i bedzie nastepna kometa...

Pozdrawiam
Janusz