PDA

Zobacz pełną wersję : Pixmantec zostal kupiony przez Adobe



mark_solo
27-06-2006, 23:38
Wczoraj podano do wiadomosci na www.pixmantec.com, ze technologia RSP zostanie zastosowana w Lightroom. RSP zakonczyl swoj krotki kilkumiesieczny zywot. RSE bedzie dostepny do czasu ukonczenia Lightroom beta. Jako uzytkownik RSP czuje sie nabity w butelke. Nie tylko ja. Na forum pixmanteca doslownie wrze. Niektore wypowiedzi sa naprawde ostre.

popmart
29-06-2006, 11:55
jeszcze sie nie przyzwyczaiłeś że często powstają firmy i produkty TYLKO po to aby je po sukcesie rynkowym sprzedać gigantom z gigantycznym zyskiem ....

mark_solo
29-06-2006, 12:39
Nie wierze w gigantyczne zyski. Grono obiorcow na tego typu oprogramowanie nie jest duze. Pixmantec na pewno nie sprzedal zbyt wielu kopii. Na forum Pixmanteca jest zarejestrownych okolo 5000 osob. Jezeli zalozymy, ze druga polowa sie nie zarejstrowala, to bedzie okolo 10000. 10000*100USD=1000000 USD przychodu. To nie jest zbyt wielka kwota pieniedzy jak na prawie rok dzialalnosci. Po odliczeniu podatkow i kosztow dzialalnosci firmy nie zostanie zbyt wiele. Problem polega moim zdaniem na tym, ze firma nie byla zbyt duza i nie miala wystarczajacej gotowki, aby produkt dalej rozwijac, tak aby byc konkurencyjnym na rynku. Mozna bylo to wywnioskowac z niektorych wypowiedzi M. Tapesa na forum. Co do przejmowania firm, to moge Cie zapewwnic, ze jestem tego faktu jak najbardziej swiadomy. Natomiast moja irytacja jest spowodowana tym, ze prawopodobnie Adobe nie zapewni wsparcia dla RSP do czasu wypuszczenia na rynek LR, co moze nastapic w tym lub co bardziej prawdopodobne w przyszlym roku. Czyli prowdopodobnie potraktuje obecnych uzytkownikow z tzw. buta.

popmart
29-06-2006, 12:46
no wlaśnie to dokładnie potwierdza to co powiedziałem - duże zyski nie ze sprzedarzy samego oprogramowania userom a ze sprzedarzy technologi gigantowi w tym przypadku ADOBE (ajak nie duże zyski to ratowanie inwestycji), jak w wielu wcześniejszych przypadkach bo sądze że firma znala szacunki ilosci potencjalnych klientów ... tylko forsa się liczy mnie ma co sie łudzić jeśli postanowili że im sie to opłaca to napewno nie mieli wątpliwosci i uwagi na klientów ..... zapewne rozpoczną nowy projekt z inną nazwa i sprzedadzą go znowu po wsttępnej fazie rozwoju i istnienia rynkowego to znana metoda w świecie IT

mark_solo
29-06-2006, 13:01
Wszystko bardzo ladnie wylozyles, tylko nie wiadomo po co Adobe kupilo technologie. LR dla MAC jest w fazie beta, wiec technologie juz maja. Co do uzytkownikow, to Bibble juz zaoferowalo obecnym uzytkownikom RSP upust przy kupnie Bibble. Tak wiec Adobe moze stracic obecnych uzytkownikow RSP.
A dla mnie i dla innych szkoda, że już nie bedzie tak dobrego i taniego (darmowego) produktu jak RSP(E). I to jest najwazniejsze. Dla mnie nie jest istotna wielka polityka gigantow rynku IT. Jako zwykly uzytkownik kupujac program nie moge brac pod uwage jak dlugo firma bedzie na rynku. W ten sposob nic bym nie kupil, tylko rozwazal czy mi sie to oplaca.

popmart
29-06-2006, 13:07
Dlatego masz kupować pewniaki jak ADOBE i to jest cala polityka jak zwykle . małe jest piękne ale duży może więcej.

mark_solo
29-06-2006, 13:16
Dobrze zastosuje sie do tej sugestii jak bede mial duzo duzo kasy. Adobe nie tylko dla mnie jest za drogi.

Poza tym idac tokiem Twojego rozumowania na swiecie nie ma miejsca dla malych i srednich firm. Bardzo przykre. Jak nie bedzie konkurencji nie bedzie rozwoju. Jak mala firma ma sie sprzedac duzej, gdy nikt na poczatku nie kupi jej produktow?

popmart
29-06-2006, 13:19
eee to nie moja sugestia tylko 10-letnie obserwacje rynku IT , mnie też nie stać ....

Vitez
30-06-2006, 01:54
Nie wierze w gigantyczne zyski. Grono obiorcow na tego typu oprogramowanie nie jest duze. Pixmantec na pewno nie sprzedal zbyt wielu kopii. Na forum Pixmanteca jest zarejestrownych okolo 5000 osob. Jezeli zalozymy, ze druga polowa sie nie zarejstrowala, to bedzie okolo 10000. 10000*100USD=1000000 USD przychodu. To nie jest zbyt wielka kwota pieniedzy jak na prawie rok dzialalnosci.


Bardzo kiepskie zaokraglenia.
Podam inny przyklad - na naszym forum jest cos ponad 6000 uzytkownikow. Ale jednoczesnie na wszelkich roznych wiekszych i mniejszych imprezach osob z forum jest 2-3, max 10.... a Canonierow to ja widze czesto dziesiatki i setki (nawet odliczajac co najprostsze kompakty).
Wg mnie rozsadniejsze zalozenie, jesli chcesz sie opierac o ilosc uzytkownikow danego sprzetu/software na (mniej lub bardziej) oficjalnym forum producenta - to 100* wiecej a nie 2* wiecej :roll: .
Dlaczego? Bo ogromna wiekszosc uzytkownikow i konsumentow po prostu kupuje soft/sprzet i nie ma potrzeby pakowania sie i marnowania czasu na jakies tam fora internetowe, wiekszosc swoich kontaktow ze sprzedawca ograniczajac do rejestracji/aktywacji i tyle...

RafalK
30-06-2006, 05:47
A poza tym kupowanie produktu zanim kupi go konkurencja to popularna metoda walki na tym rynku. Np. MS kupił ostatnio iView - bo takiego produktu nie miał. Pewnie w Adobe trochę plują sobie w brodę, że wcześniej tego iView sami nie przejęli i nie zabili, ops, nie "wykorzystali jego technologii we własnych produktach"...

mark_solo
30-06-2006, 10:06
Bardzo kiepskie zaokraglenia.
Wg mnie rozsadniejsze zalozenie, jesli chcesz sie opierac o ilosc uzytkownikow danego sprzetu/software na (mniej lub bardziej) oficjalnym forum producenta - to 100* wiecej a nie 2* wiecej :roll: .
Dlaczego? Bo ogromna wiekszosc uzytkownikow i konsumentow po prostu kupuje soft/sprzet i nie ma potrzeby pakowania sie i marnowania czasu na jakies tam fora internetowe, wiekszosc swoich kontaktow ze sprzedawca ograniczajac do rejestracji/aktywacji i tyle...

Byc moze masz racje. Mnie chodzi o wersje platna. Na pewno duzo wiecej jest uzytkownikow darmowej wersji. Jezeli byloby 100x wiecej, to Pixmantec sprzedalby 500000 licencji. W/g danych http://www.openraw.org/2006rawsurvey/chapter3 5% profesjonalistów używa PIXMANTECA, co dawałoby 10 000 000 profesjonalistów korzystających z RAW. Byc moze te liczby sa prawdopodobne. Nie twierdze, ze moje szacunkowe obliczenia sa prawdziwe, ale Twoje sa rowniez wziete z powietrza i nie poparte zadnymi danymi.

Janusz Body
13-07-2006, 13:04
Z ostatnich niusów:

- Currently in public beta format for the Macintosh platform Adobe Lightroom will be released as public beta for Windows this summer.

- [Adobe will]...Offer a free download version of Lightroom 1.0 for customers who bought RawShooter | premium prior to July 12th 2006, 12 noon European Standard Time. Given that Lightroom 1.0 will serve a much broader range of functionality and will be priced at a higher price point than RawShooter | premium, we believe this represents a great value for our customers.

Janusz

EDIT: To pośrednio mówi o cenie Lightroom'a :-) powyżej 50 USD

Tomasz Golinski
13-07-2006, 13:06
No i jeszcze:

We will deliver support for Canon EOS 30D In RawShooter | essentials this summer.

czyli jest mała nadzieja, że RSE od czasu do czasu drgnie jeszcze.

gietrzy
13-07-2006, 13:14
- [Adobe will]...Offer a free download version of Lightroom 1.0 for customers who bought RawShooter | premium prior to July 12th 2006, 12 noon European Standard Time.
Pachnie (stosunkowo) szybkim upgradem 1.5.