PDA

Zobacz pełną wersję : DXO - niesamowity soft



mirhon
27-06-2006, 23:00
Wszechstronna korekta + wywoływanie z RAW.
Ściągnąłem do zabawy i muszę przyznać że efekty są niesamowite, zwłaszcza jeśli chodzi o korekty optyczne. Im gorsze szkło tym efekt jest bardziej niesamowity... :-)

http://www.dxo.com/en/photo/dxo_optics_pro/overview_introduction.php

mattnick
28-06-2006, 01:12
to może pokażesz coś...na stronie to zawsze będą zachwalać

MMM
29-06-2006, 00:05
Program jest ciekawy ale przeraźliwie wolny. Beznadziejnie rozwiązana sprawa miniaturek przy wyborze zdjęć i zooma w trakcie ustawiania parametrów zdjęcia.

snowboarder
29-06-2006, 06:49
Ja nie do konca rozumiem do czego on sluzy...
Korekcja perspektywy obiektywow?
To nie prosciej kupic obiektywy, ktore nie wymagaja
korekcji? Poza tym jest drogi, jak na one trick pony...

Vitez
29-06-2006, 18:24
Ja nie do konca rozumiem do czego on sluzy...
Korekcja perspektywy obiektywow?

"optics, noise and lighting corrections"


To nie prosciej kupic obiektywy, ktore nie wymagaja
korekcji? Poza tym jest drogi, jak na one trick pony...

Ale jest nadal tanszy niz porzadne obiektywy.

mirhon
29-06-2006, 19:03
to może pokażesz coś...na stronie to zawsze będą zachwalać

Poczytaj sobie recenzje innych np tutaj:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/software/optics-pro-raw.shtml
gdzie napisali "Optics Pro does a truly excellent job of analyzing and correcting a range of optical defects in digital camera and lenses systems" i to akurat mogę potwierdzić, efekty są naprawdę super. Zresztą sprawdź samemu jest dostępny trial pod konkretne body i szkła.
Te rekomendacje nie dostali chyba za nic :-) ...
http://www.dxo.com/en/photo/press_awards/default.php

karolbe
29-06-2006, 19:48
Program jest ciekawy ale przeraźliwie wolny. Beznadziejnie rozwiązana sprawa miniaturek przy wyborze zdjęć i zooma w trakcie ustawiania parametrów zdjęcia.

czekalem jakies 40 sekund na powiekszenie fragmentu zdjecia na 1.7GHz Centrino, to zdecydowane przegiecie...

mirhon
07-07-2006, 13:16
czekalem jakies 40 sekund na powiekszenie fragmentu zdjecia na 1.7GHz Centrino, to zdecydowane przegiecie...

Wolny, to fakt ale ponoć ma bardzo zaawansowane algorytmy :-) oparte o badania poszczególnych kombinacji body+obiektyw
Dość ciekawa recencja tego softu jest tutaj:
http://www.earthboundlight.com/phototips/dxo-optics-pro.html

Anvers
15-07-2006, 22:43
Sprawdzilem i bardzo mi sie spodobal. Mam delikatne wrazenie, ze wielu z niego korzysta :wink:

betonn
04-08-2006, 22:09
Używam DXO od jakiegoś czasu. Rzeczywiście program znakomicie niweluje niedoskonałości zarówno aparatów jak i optyki, szczególnie właśnie optyki. Program faktycznie bardzo powolny, ale obliczenie tak skmplikowanych algorytmów musi trwać. Należy nadmienić że program jest całkowicie zautomatyzowany, oczywiście z opcją pełnego manuala. Niebawem wersja 4.0, być może będzie szybsza.

Veene2
06-08-2006, 23:14
A jakiedys mialem i wyrzucilem w cholere bo wkurzalo mnie ze nie mozna wylaczyc jakiegos DxO lightning engine - chcialem zeby tylko likwidowalo dystorsje, ale wlaczyc samej tej opcji jakos mi sie nie udalo... Wiec wyladowal w koszu:mrgreen:

jadeit
14-08-2006, 22:08
nie mozna wylaczyc jakiegos DxO lightning engine

no ja tam widze checkbox przy zakładce sugerujący wyłaczenie procesingu tego silnika
u mnie na HT chodzi faktycznie nie super szybko ale koszmarnie wolno też nie jest :)
testuje sobie testuje .... koncertowe i kontrastowe i zwalone przez optyke ;)

pozdrawiam

mirhon
14-08-2006, 23:36
Wersja 4.0 beta jest naprawdę niezła. Zwłaszcza podobają mi się kolory w wersji neutral. Bardzo ładnie wyciaga też detale z cieni. Tylko ta prędkość nadal nie jest zachęcająca. Jak bym miał wszystkie fotki obrabiać tym softem to bym się chyba powiesił...ale może w wersji finalnej to poprawią.
Ciekawe jak będzie działał ten plugin do szopa. Generalnie jest to bardzo interesujący soft i polecam sprawdzić go na trudnych fotkach.

ags
15-08-2006, 00:11
Klik, klik, czas na kawę, klik, herbatę, klik i ciastka. Ale z efektów jestem zadowolony.

Shadow
07-03-2007, 16:46
Pojawiła się wersja 4.1. Przetestuję to wam powiem czy jest wolna. Interfejs jest podobny do Lightroom'a.

jaś
07-03-2007, 19:35
Soft jest bardzo dobry - używałem 3.5, używałem 4.0. Baza obiektywów jest naprawdę spora. Na photozone.de można przeczytać porównanie oprogramowania do obróbki RAWów, między innymi DXO - zwracają uwagę na słabszą (w porównaniu z innymi programami) rozdzielczość plików otrzymywnych z RAWów obrabianych DXO, czy może ktoś robił jakieś własne testy?
Co do prędkości to chyba sporą rolę gra wielkość RAMu - czytaj bez 1GB do 4.0 nie podchodzić.

mrek
07-03-2007, 22:13
Wolny, to fakt ale ponoć ma bardzo zaawansowane algorytmy :-) oparte o badania poszczególnych kombinacji body+obiektyw

A ja go sprawdze na moich prostych skanach z labu. Innych nie mam bo ja analogowy jestem.

Shadow
08-03-2007, 09:30
Nie jest tak źle. Więcej RAM-u załatwia sprawę. Niemniej jednak wolę AP Lightroom. Jego możliwości związane z obróbką RAW są naprawdę imponujące a wszystko podane w niezwykle przystępny sposób. W DXO kontrola ekspozycji jest mizerna.

Tytusdezoo
12-03-2007, 00:16
Czesc!
Zainstalowalem sobie demo i faktycznie bardzo fajny program.Powoli go rozgryzam tylko z jednym mam problem.Jak chce zapisac fote i daje mu polecenie save as to jedynym mozliwym formatem zapisu jest dxp.Zmiany ustawien w programie tak jak podaje to instrukcja nic nie wnosza.Nie moge ustawic formatu pliku do zapisu jako JPG.Moze ktos z Was cos na ten temat wie.Prosze o jakies wskazowki.Chyba ze w wersji demo tylko taka opcja jest.
Pozdr.

Magpie Man
15-03-2007, 20:23
Przetstowałem go ostatnio, bo jest dołączony do ostatniego numeru Foto-Video. Rzeczywiście, korekcja obiektywu jest dość przekonująca. Ale to samo, albo i lepiej mozna osiągnąć w PS2, a już z pewnościa za pomoca róznych pluginów do PS. Natomiast DXO jest BARDZO słaby jesli chodzi o rozdzielczość zdjęcia. Porównywałem go z wiekszością dostęnych na rynku RAW konwerterów i DXO jest w tej dziedznie beznadziejny, np. w porównaniu z liderem w tel dziedzinie tj. Capture One. Po prostu to co widać w innych konwertach, np. drobny rysunek żyłek na liściach drzewa, w DXO jest smutną zieloną masą. Fakt ten został zresztą zauważony w szeregu reviews w Internecie.

Pozdrawiam

mirhon
03-10-2007, 11:57
Zapowiadają wersję 5.
http://www.dxo.com/intl/photo/dxo_optics_pro/overview/version_5_coming_soon
Z ciekawostek zapowiadają całkowicie odmmienne podejście do "demosaicing engine" - ciekawe z jakim skutkiem...
Intryguje mnie również nowe podejście do odszumiania - robione przed konwersją.
Jestem bardzo ciekaw co im teraz wyjdzie i czy będą faktycznie konkurencją w jakości konwersji RAW (do ACR i C1).

jaś
03-10-2007, 12:04
Natomiast DXO jest BARDZO słaby jesli chodzi o rozdzielczość zdjęcia. Porównywałem go z wiekszością dostęnych na rynku RAW konwerterów i DXO jest w tej dziedznie beznadziejny, np. w porównaniu z liderem w tel dziedzinie tj. Capture One. Po prostu to co widać w innych konwertach, np. drobny rysunek żyłek na liściach drzewa, w DXO jest smutną zieloną masą. Fakt ten został zresztą zauważony w szeregu reviews w Internecie.

Pozdrawiam
Potwierdzam, ale w 4.5 chyba przesadzili w drugą stronę muszę wylączać wszystkie wyostrzania a i tak wydaje się przeostrzone :(, może poczytali opinie na sieci

mirhon
22-11-2007, 08:52
Jest już wersja 5.0 można testować :-)

http://www.dxo.com/intl/photo

Zapowiedzieli duże zmiany w konwerterze RAW:
"Among others, new features include:
A new generation RAW converter
A new noise removal technology for RAW images
A dust removal tool
A new User Interface
More speed, more cameras"

jestem ciekaw jak to teraz działa...

Kreon
22-11-2007, 19:04
Ciekawe, z ta nowa wersja DxO mam taki sam problem jak swego czasu z Capture One 4. Nie uruchamia sie... wywalajac jakis blad... Pewnie cos skopali tak samo jak z CO4 na poczatku (po nast. wersji "beta"(?) wszystko bylo OKi).

2marekm
22-11-2007, 19:32
Bardzo wolno się ściąga. Zobaczymy, czy u mnie się uruchomi.

2marekm
22-11-2007, 20:37
Uruchomił się, ale strasznie wolno pracuje, i nie jest to wina kompa /procesor dwurdzeniowy, 2GB RAM/

mirhon
23-11-2007, 11:56
Uruchomił się, ale strasznie wolno pracuje, i nie jest to wina kompa /procesor dwurdzeniowy, 2GB RAM/

Potwierdzam, ten soft się czołga, jest wolniejszy niż starsza wersja. Chyba im się coś pomyliło i dali jakąś betę...
Jak by to tak miało działać to dla mnie porażka.
Pomęczyłem się z 1 fotką i nie widzę żeby te nowe algorytmy wywoływania RAW czy odszumiania dały jakiś super efekt. Niestety soft na samym początku zapowiadał się ciekawie, ale IMO dalej daje ciała w kolorystyce i kontrastach, zwłaszcza jak fotki są robione w gorszym świetle. Ta sama fotka robiona pod CS3/Lightroom to upełnie inna bajka - niestety a miało być tak pięknie :-) (przynajmniej marketing o tym mówił).

arra
27-11-2007, 13:00
Ten soft to jakaś kpina jest i jeszcze do tego ma czelność pretendować (przynajmniej nazwą) do softu profesjonalnego. Jak się czegoś nie potrafi robić to się nie powinno tego publikować oficjalnie. Strata czasu i pieniedzy (za łącze). Ten soft to nawet na freeware jest za słaby, bo freeware przynajmniej działa. Gorąco NIE polecam.

Oto co robi z cr2 z 40D:

https://canon-board.info/imgimported/2007/11/9787ff1fd1ece627-1.jpg
źródło (http://images31.fotosik.pl/59/9787ff1fd1ece627.jpg)

Kreon
27-11-2007, 13:59
arra U mnie nic takiego nie robi, u mnie on sie poprostu... nie uruchamia... wiec problem mam z glowy :mrgreen:

sal
18-07-2008, 22:37
Dawno nikt nic nie pisał o DxO :-)
Jeśli kogoś by to interesowało, właśnie się ukazała wersja 5.2, która w końcu daje się instalować na 64-bitowych systemach (chociaż ciągle ze strony producenta jest "not supported" :-)

2marekm
16-12-2008, 01:53
Dawno nikt nic nie pisał o DxO :-)
Jeśli kogoś by to interesowało, właśnie się ukazała wersja 5.2, która w końcu daje się instalować na 64-bitowych systemach (chociaż ciągle ze strony producenta jest "not supported" :-)

Jest już wersja DxO 5.3 i ta "chodzi" bardzo przyzwoicie.

Adso
19-12-2008, 15:00
posiadam go od wersji 5.0...czasem używam, szczególnie używałem przy obiektywie 17-85 gdzie przy ogniskowej 17 beczka była nieobadana. Nawet jeśli nie da się całkowicie skorygować zniekształceń to przynajmniej doprowadzić do takiego stanu, że można już na zdjęcie patrzeć bez obrzydzenia:)))) Nie wiem jak szybko działała wersja 4.0, ale 5.3 działa przyzwoicie szybko... jeśli o mnie chodzi to myślę, że program godny polecenia.

grzbiet
19-12-2008, 16:18
Trialuję właśnie wersję 5.3.1. Jak obracać w nim zdjęcia? Z góry dziękuje za podpowiedź.

dazz
19-12-2008, 17:17
a może ktoś pokazać jakieś ciekawe efekty zastosowania programu? fotki sprzed i po obróbce.

myslidar
22-03-2010, 10:25
Widzę temat zgasł jakiś czas temu. O ile do tej pory miałem wielką awersję do RAW to wczoraj po kilkugodzinnej zabawie z tym programem w nowej wersji jestem wstępnie zachwycony. Co prawda demonem szybkości nie jest, ale u mnie działa sprawnie.

Co mnie najbardziej cieszy to redukcja szumów, to co dostawałem z ACR było dla mnie nieakceptowalne już od 3200, tutaj spokojnie można wywołać 6400 i 12800, a dodatkowo podbić ekspozycję +2EV bez mega skoków w szumach. Dzisiaj jeszcze mam zamiar się pobawić i porównać co mi wyjdzie w porównaniu z ACR przy typowych zdjęciach, a nie pokojowym pstrykaniu..

Minus na początek:
- brak możliwości powiększenia zdjęcia przed dodaniem go do projektu

Ktoś używa? Może coś więcej napisać?