PDA

Zobacz pełną wersję : 20D NAAA POOOMOC !!!



amotax
28-10-2004, 21:09
-mam sprzedawce, ktory twierdzi, ze w "jego"hurtowni są dostępne...

- cena 65000...

-brać czy poczekać jeszcze chwilkę

---doradzcie PLEEEEASE...

filip71
28-10-2004, 21:12
Za 65 tys zł :!: :!: :!:

- zdecydowanie odradzam :D

Tytus
28-10-2004, 21:13
-mam sprzedawce, ktory twierdzi, ze w "jego"hurtowni są dostępne...

- cena 65000...

-brać czy poczekać jeszcze chwilkę

---doradzcie PLEEEEASE...

a generalnie to aparaty kolekcjonujesz czy zdjęcia robisz?
bo 20D lepszych nie zrobi...

amotax
28-10-2004, 21:18
noooo nie...
jusz mi sie zera mnoza...

6500 oczywiscie-no i bez jaj--trzyseta juz sprzedana-zaraz sie poprawie :)

Chrismela
28-10-2004, 21:37
czego ci brakowało w 300 że musisz mieć 20d ? nie lepiej było powiększyć lub odnowić zestaw szkiełek :?:

amotax
28-10-2004, 21:46
-zadnej w tej sprzedazy nie bylo wielkiej filozofii...
-baaardzo dobry kupiec sie znalazl i tyle.

Tytus
29-10-2004, 09:55
-zadnej w tej sprzedazy nie bylo wielkiej filozofii...
-baaardzo dobry kupiec sie znalazl i tyle.

za ile frajer go kupił? :wink:

Cichy
29-10-2004, 12:54
Co to za odradzanie zmiany 300d na 20d ?

Ja sprzedałem 300d właśnie z takim zamiarem (jeszcze w dobrej cenie, za 3500 ;))) ) a skłoniło mnie do tego:

- częste pomyłki AF
- brak ciągłego AF
- woooooolny (start, zgrywanie na kartę, z karty,wolne przeglądanie zdjęć)

... bo jak już zrobił zdjęcie dobrze, to do jakości doczepić się nie wolno, 20 d faktycznie lepiej by nie zrobił.

No ale z braku laku dobry KIT (d70 kit oczywiście - jestem w trakcie zmiany systemu)

lec
29-10-2004, 19:04
eee tam wolny.... za jakis czas wyjdzie kolejny model i wtedy 20D bedzie wolny... ten proces nie ma konca. Rozumiem, ze jakis nowszy model jest szybszy, ale to nie znaczy ze ten starszy jest wolny, jest po prostu wolniejszy :D

Kubaman
29-10-2004, 19:17
o ile dobrze pamiętam, to Cichy ma w swoim "sklepiku" 20D po 5700PLN. To chyba bym raczej tutaj sprawdził.

cholerka, ale ten aparat jest w Polsce drogi :roll:

co do pytań, w stylu "a co ci się w 300D nie podaba?" to skomentuje tylko - a po co właściwie mieć 300D? :wink: a w ogóle to po co mieć aparat? kurczę tyle wina można by kupić :D

myślałem, że to forum fanów fotografii :|

Janusz Body
29-10-2004, 20:35
Mnie sie też wiele nie podobało w 300D i też dokonałem zamiany na 20D. Zalet duuuużo choć wady też są (np. główny wyłącznik w 300D był wygodniej umieszczony). Body można kupić za 5700-5900 na Allegro - to nie jest wcale taka najgorsza cena w odniesieniu do tych z USA. 6500 za samo body to zdecydowanie za dużo, z kitowym obiektywem... hmmmm mniej wiecej OK.

Janusz

PS. Zupełnie nie rozumiem pytań w stylu "a w czym jest lepszy" albo "po co ci to". Uważam je za zwyczajnie niegrzeczne - taki przejaw internetowego chamstwa - nie mam nic do powiedzenia to się powymądrzam i podokuczam innym. Padło konkretne pytanie i wystarczyłaby konkretna odpowiedz.

Tytus
29-10-2004, 21:23
Mnie sie też wiele nie podobało w 300D i też dokonałem zamiany na 20D. Zalet duuuużo choć wady też są (np. główny wyłącznik w 300D był wygodniej umieszczony). Body można kupić za 5700-5900 na Allegro - to nie jest wcale taka najgorsza cena w odniesieniu do tych z USA. 6500 za samo body to zdecydowanie za dużo, z kitowym obiektywem... hmmmm mniej wiecej OK.

Janusz

PS. Zupełnie nie rozumiem pytań w stylu "a w czym jest lepszy" albo "po co ci to". Uważam je za zwyczajnie niegrzeczne - taki przejaw internetowego chamstwa - nie mam nic do powiedzenia to się powymądrzam i podokuczam innym. Padło konkretne pytanie i wystarczyłaby konkretna odpowiedz.

wiesz, pytanie autora postu sugeruje raczej kogoś, kto lubi nowinki niż kogoś kto robi przede wszystkim zdjęcia, bardziej kojarzy mi się z fanem najnowszej komórki niż z fanem fotografii

jakie pytanie, taka odpowiedź :mrgreen:

Arkan
29-10-2004, 21:27
co do pytań, w stylu "a co ci się w 300D nie podaba?" to skomentuje tylko - a po co właściwie mieć 300D? a w ogóle to po co mieć aparat? kurczę tyle wina można by kupić

myślałem, że to forum fanów fotografii
Żeby być zupełnie dokładnym to pytanie brzmiało "czego ci brakowało" a "co ci się nie podoba". Chrismela był ciekaw motywów takiej decyzji, tym bardziej, że odpowiedź co jest lepsze do robienia dobrej jakości zdjęć, czy 20D + 18-55, czy 300D +soft by wasia + 17-40L jest dość oczywista.

PS. Zupełnie nie rozumiem pytań w stylu "a w czym jest lepszy" albo "po co ci to". Uważam je za zwyczajnie niegrzeczne - taki przejaw internetowego chamstwa - nie mam nic do powiedzenia to się powymądrzam i podokuczam innym. Padło konkretne pytanie i wystarczyłaby konkretna odpowiedz.
Wybacz, ale Twój komentarz wydaje mi sie o wiele bardziej ofensywny od cytowanych przez Ciebie pytań, i w odróżnieniu od nich nie wiąże się w żaden sposób z fotografią.

Arkan

Tytus
29-10-2004, 21:32
co do pytań, w stylu "a co ci się w 300D nie podaba?" to skomentuje tylko - a po co właściwie mieć 300D? a w ogóle to po co mieć aparat? kurczę tyle wina można by kupić

myślałem, że to forum fanów fotografii
Żeby być zupełnie dokładnym to pytanie brzmiało "czego ci brakowało" a "co ci się nie podoba". Chrismela był ciekaw motywów takiej decyzji, tym bardziej, że odpowiedź co jest lepsze do robienia dobrej jakości zdjęć, czy 20D + 18-55, czy 300D +soft by wasia + 17-40L jest dość oczywista.

PS. Zupełnie nie rozumiem pytań w stylu "a w czym jest lepszy" albo "po co ci to". Uważam je za zwyczajnie niegrzeczne - taki przejaw internetowego chamstwa - nie mam nic do powiedzenia to się powymądrzam i podokuczam innym. Padło konkretne pytanie i wystarczyłaby konkretna odpowiedz.
Wybacz, ale Twój komentarz wydaje mi sie o wiele bardziej ofensywny od cytowanych przez Ciebie pytań, i w odróżnieniu od nich nie wiąże się w żaden sposób z fotografią.

Arkan

grunt to najnowsza Nokia na smyczy :mrgreen:

Arkan
29-10-2004, 21:50
grunt to najnowsza Nokia na smyczy
Ale smycz z nadrukiem Canon ma się rozumieć :mrgreen:

Tytus
29-10-2004, 21:59
grunt to najnowsza Nokia na smyczy
Ale smycz z nadrukiem Canon ma się rozumieć :mrgreen:

Canon Digital ma się rozumieć :mrgreen:

Kubaman
29-10-2004, 22:21
Arkan,
nikt nie mówił przecież, że zastanawiamy się nad porównaniem konfiguracji 20D+kit i 300D+100-400L :wink:

mowa była o komentarzach w stylu "czemu się czepiasz 300D i faworyzujesz 20D". Ja nic do 300D nie mam, fajny sprzęt 8) ale jeśli ktoś chce kupić lepszy bo ma kaskę i ochotę, to przecież nic złego. Po co na niego naskakiwać.

Wydaje mi się, że powszechna jest tu postawa znana mi z forów linuksowych i programistycznych - zacznij pisać programy w C++ w notatniku, to zostaniesz prawdziwym programistą. Jeśli można się uczyć fotografii cyfrowej z 300D, to tym bardziej z 20D, a jeszcze bardziej z 1Ds - to tylko kwestia zasobności portfela kupującego. Co więcej, ta zasobność nie dyskwalifikuje przecież fotografa, co można nieraz wywnioskować z komentarzy.

Tytus - zgoda co do jakości pytania, ale każdy może zadać takie pytanie, kiedy nie spi po nocach myśląc o nowej zabawce - znam to :wink:

Arkan
29-10-2004, 23:07
ale jeśli ktoś chce kupić lepszy bo ma kaskę i ochotę, to przecież nic złego. Po co na niego naskakiwać.
Jasna sprawa, to wolny kraj. Chodzi mi tylko o to, że może ktoś kto pyta, po zapoznaniu się z opiniami kolegów z forum (także, a może przede wszystkim negatywnymi) zrewiduje swoje podejście do tematu. Przymusu nie ma, decyzja zawsze na końcu należy do pytającego - ale poznanie różnych stanowisk przed jej podjeciem na pewno nie zaszkodzi.
Forma wyrażania tych opinii to juz zupełnie inne zagadnienie i zależy tylko i wyłącznie od kultury osobistej uczestnika dyskusji (rzeczywiście czasem jest naganna).

Arkan

Chrismela
29-10-2004, 23:32
zapytałem dlatego że mój znajomy miał podobną sytuację a w końcu dokupił lepszy obiektyw i jest zadowolony.
nie pytam ze złości ,(moje intencje zrozumiał tylko Arkan) bo dlaczego ma mnie złościć to że amotax chce wydać pieniądze ? jak kolega chce to niech wydaje .

[ Dodano: 29-10-2004 ]
ps. to nie smycz tylko fałdy na swetrze....ze starości...swetra :mrgreen:

Kubaman
30-10-2004, 08:32
OK rozumiem,
ale nie wyjaśniłeś tego dokładnie w pierwszym poście. Dobrej rady nigdy mało :)

natomiast podtrzymam uwagę (ogólną), że często komentarze są mało zachęcające. Gdyby ktoś wypalił nagle: ludzie chcę kupic 1DsMK2 !!! to wątpię, żeby ktoś mu poradził gdzie i za ile, wszyscy by się zastanawiali po co mu toto. A przecież to jest fenomenalna okazja do wzbogacenia wiedzy tego forum :!:

do autora wątku - spróbuj pogadać z Cichym, nie ma teraz sprzętu, ale ma 20D w "katalogu" :wink:

amotax
30-10-2004, 11:50
ufff....goraco bylo ale sie skonczylo...

-a dlugie to byly przemysliwania - moja roczna trzysetka poszla bo byl kupiec
--im dluzej bym zwlekal tym gorsze pieniazki za nia bym dostal
--20D ma byc na dluzszy okres czasu
--szkielko kolejne bedzie na wiosne (o ile mnie kobieta nie zlinczuje :?)

-a smycz to ostatnio wycyganilem w benettonie i fajna jest...

-nie chce mi sie pisac dlaczego i co mi brakowalo i dlaczego MUSZE bo zmeczony jestem z NIEWYSPANIA

-a fotki robie ok 25 lat...ami66,3zenithy z practikarami,1practika,eos3000,eos50,g3,i sprzedana trzysetka..i kazdy z nich uczyl czegos nowego i tak lubie i tak mnie kreci do dzisiaj

-LUBIE ROBIC ZDJECIA I LUBIE MIEC COS NOWEGO aa i uczyc czegos nowego tez sie lubie

---TO KURDE BRAC CZY CZEKAC JESZCZE TROCHE ???

Tytus
30-10-2004, 12:08
ufff....goraco bylo ale sie skonczylo...

-a dlugie to byly przemysliwania - moja roczna trzysetka poszla bo byl kupiec
--im dluzej bym zwlekal tym gorsze pieniazki za nia bym dostal
--20D ma byc na dluzszy okres czasu
--szkielko kolejne bedzie na wiosne (o ile mnie kobieta nie zlinczuje :?)

-a smycz to ostatnio wycyganilem w benettonie i fajna jest...

-nie chce mi sie pisac dlaczego i co mi brakowalo i dlaczego MUSZE bo zmeczony jestem z NIEWYSPANIA

-a fotki robie ok 25 lat...ami66,3zenithy z practikarami,1practika,eos3000,eos50,g3,i sprzedana trzysetka..i kazdy z nich uczyl czegos nowego i tak lubie i tak mnie kreci do dzisiaj

-LUBIE ROBIC ZDJECIA I LUBIE MIEC COS NOWEGO aa i uczyc czegos nowego tez sie lubie

---TO KURDE BRAC CZY CZEKAC JESZCZE TROCHE ???

jak lubisz robić zdjęcia i nie możesz bez tego żyć, to Twoje pytanie jest bez sensu, z tego powodu ja za 300D dałem 4500 zł a nie czekalem do września aż cena spadnie o 1200zł.

jak lubisz mieć coś nowego to także pytanie jest bez sensu, bo jak cena 20D spadnie, tzn że jest coś nowego na rynku, 300D zaczął tanieć na wieść o pojawieniu się 20D, bo i cena 10D wtedy spadła...logiczne, nie?

nie sądzę, by cena 20D spadła znacząco w najbliższym czasie, obserwacja ceny 300D i 10D na to wskazuje