PDA

Zobacz pełną wersję : Canon A70 białe paski na LCD



Pinio
25-06-2006, 14:16
Ostatnio na LCD pojawiły mi się białe paski (coś jak zakłocenia w telewizorze).
Nie ma to wpływu na zdjęcia. Czym może być to spowodowane i czy mogę się spodziewać, że za chwilę padnie mi LCD zupełnie?

_kuba
30-06-2006, 22:30
rowniez mam ten problem, kupilem mojego caniego a allegro i z czasem zauwazylem ze ekranik zaczyna "sniezyc"

i pytanie tak jak u kolegi czy nalezy sier tego bac ? drogi jest lcd do tego modelu ?

zauwazylem ze gdy robie zdjęcia np. wieczorem nie przy swietle dziennym to najbardziej widac te paski a i im dluzej chodzi włączony to bardziej sie to nasila przy swietle dziennym jest lepiej czasem wcale tego nie ma ale jak aparat troche popracuje to zaczynają sie takie wlasnie zaklucenia robic

Hubert01
11-07-2006, 10:45
W moim Canonie a75 również pojawiły się paski jakieś 2 lata temu. Paski pojawiają się przy słabym Oświetleniu, i jest to częsta przypadłość w Canonach z serii A ale jeszcze nikt nie pisał że z tego powodu padł mu wyświetlacz, więc chyba nie ma co sie martwić :) Pzdr

Darius
29-07-2006, 11:31
Ja zauwarzyłem owe snieżenie w zalezności od naładowania akku. Jeśli akku są świeżo po ładowaniu zawsze mi sie pokazują, kiedy je troszkę wyczerpię (np: w samochodziku R/C) i wsadze do aparatu wszystko gra.

AceHigh
21-02-2011, 20:57
Też miałem ten problem - okazuje się, że to wada produkcyjna i wystarczy na własny koszt wysłać aparat do serwisu Canona na Żytniej w Warszawie, oni wymieniają matrycę na nową, niewadliwą, z resztą nieco mniej szumiącą (chyba z g5), a potem za darmo odsyłają aparat do właściciela. Warto wcześniej napisać do nich maila, opisać problem i spytać, czy w tym przypadku ta procedura zadziała - w moim przypadku od razu się zgodzili (pasy wychodziły też na zdjęciach od czasu do czasu - wysłałem im sample). A tak w ogóle to na początku pomagało lekkie uderzanie w aparat, potem nawet to przestało pomagać, został serwis. Ale się opłaciło, bo za koszt przesyłki, czyli jakieś 30 zł mam nową matrycę. Całość tyczy się zwłaszcza A70, ale A60, 95 i inne Axx też mogą pod to podpadać - wystarczy spytać na Żytniej w serwisie.

stachumuszel
08-03-2011, 14:52
Też miałem ten problem - okazuje się, że to wada produkcyjna i wystarczy na własny koszt wysłać aparat do serwisu Canona na Żytniej w Warszawie, oni wymieniają matrycę na nową, niewadliwą, z resztą nieco mniej szumiącą (chyba z g5), a potem za darmo odsyłają aparat do właściciela. Warto wcześniej napisać do nich maila, opisać problem i spytać, czy w tym przypadku ta procedura zadziała - w moim przypadku od razu się zgodzili (pasy wychodziły też na zdjęciach od czasu do czasu - wysłałem im sample). A tak w ogóle to na początku pomagało lekkie uderzanie w aparat, potem nawet to przestało pomagać, został serwis. Ale się opłaciło, bo za koszt przesyłki, czyli jakieś 30 zł mam nową matrycę. Całość tyczy się zwłaszcza A70, ale A60, 95 i inne Axx też mogą pod to podpadać - wystarczy spytać na Żytniej w serwisie.

Ja tak miałem z A80. Wysłałem na Żytnią, naprawili za free. Ale widziałem gdzieś listę modeli objętych gwarancją Canon-a i wszystkie wymienione przez Was były na tej liście.
A tak wogóle to witam, to mój pierwszy wpis na forum. Przybywam z drugiej strony mocy :-D
Pozdrawiam.

misiek0813
21-03-2011, 15:19
Jeśli chodzi o A70 i "uszkodzony przetwornik" (poziome paski na LCD, brak możliwosci wykonania zdjęcia, po walnięciu, czasem pomaga) to promocyjne/darmowe wymiany "przetwornika" skończyły się z końcem lutego 2011.

:|