PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka umowa?



Hiv
24-06-2006, 13:09
Kilka moich fotek do swojej publikacji chce ode mnie kupić pewna firma poligraficzna. Maja to byc jednak fotki sprzedawane na wyłączność - czyli zrzekam się do nich wszystkich praw.
Jak sformułować umowę z nimi aby było dokładnie wiadomo o które z moich zdjęć chodzi?

adamek
24-06-2006, 13:22
Może po prostu..
niech ta umowa dotyczy zdjęć które przekażesz im na cd. :)
I wtedyprzekazujesz tylko te. :D

Hiv
24-06-2006, 14:15
To wiem. Chodzi o cos innego. O dokładne sprecyzowanie jakie to zdjęcia. A jeśli podpiszę taką umowę a oni poźniej stwierdzą, że chodziło o inne fotki? Nie chcę aby ta umowa była "uniwersalna". Ma być dokładnie wiadomo o co chodzi.
Zdjęcia nistety nie mają np. numerów seryjnych tak jak powiedzmy samochody ;)

adamek
24-06-2006, 14:31
yy??
A masz już te fotki, czy zrobisz dopiero?

Jac
24-06-2006, 14:32
wydrukuj sobie na drukarce zalacznik do umowy z fotkami i je ponumeruj

Uciech
24-06-2006, 14:43
nie zapomnij o nie zbywalnych prawach autorskich,

pomysl z zalacznikami jest bardzo dobry..

Hiv
24-06-2006, 14:59
Fotki już są. Myśle, że taki załącznik będzie dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że to wystarczy. O jakich niezbywalnych prawach mówisz Jac?

Uciech
24-06-2006, 15:54
Fotki już są. Myśle, że taki załącznik będzie dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieję, że to wystarczy. O jakich niezbywalnych prawach mówisz Jac?
Witam ponownie...
Mam nadzieje ze te strony/artykuly rozwiaza sprawe 'niezbywalnych praw autorskich'
lub na tej
http://www.strykowski.net/encyklopedia/prawaautorskie.php
'wyniki wyszukania w googlach'
pozdrawiam

LFB
30-06-2006, 13:52
Hiv chodzi o to że jak sprzedasz fotki to nie masz prawa już nimi dysponować zarobkowo, nie wolno ci ich publikować itd. ale kupujący nie może twierdzić że to on jest autorem tych zdjeć. Zawsze muszą podawać ciebie jako autora.