PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 30D - problem ?!



RHomek
24-06-2006, 01:11
Witam
Mam straszne problemy z tym aparatem, a mianowicie z kompiowaniem zdjec na kompa. Fotki nie chca sie kopiowac, kopiuje sie co drugie zdjęcie, albo żadne. Probowalem oprogramowaniem Canona, kreatorem Windowsa i poprostu przeciąganiem z dysku, na wszystkim te same bledy itd.

Bardzo prosze o pomoc...

MARANTZ
24-06-2006, 03:21
Kup czytnik i tak kopiuj fotki. Ja do dzisiaj nie potrafię skopiować zdjęć robionych w RAW-ie bezpośrednio z aparatu do kompa! :/

Vitez
24-06-2006, 03:48
Ja do dzisiaj nie potrafię skopiować zdjęć robionych w RAW-ie bezpośrednio z aparatu do kompa! :/

To ciekawe "ulatwienie" windowsow ktore nie lykaja nieznanych sobie formatow przy tym trybie kopiowania. Podobno doinstalowanie microsoftowego RAW convertera moze pomoc ale nie wiem bo nie mam XP.
Najprosciej tak jak pisesz - czytnik i zero problemow ze sterownikami czy oprogramowaniem Canona.

Fotograffik
27-06-2006, 20:53
Najprosciej tak jak pisesz - czytnik.

Zanim pójdziesz na zakupy: jeśli masz podłączone jakieś inne urządzenia usb, to je odłącz, i spróbuj ponownie skopiować zdjęcia.
U mnie problemy powoduje podpięty po usb modem ADSL. Jak jest podłączony do usb (nie jest ważne czy jestem w necie czy nie), to z aparatu kopiuje się tylko kilka zdjęć i transfer się zatrzymuje. Po odłączeniu modemu wszystko jest OK.
To nieco tańsza opcja niż kupowanie od razu czytnika...

Vitez
28-06-2006, 00:48
To nieco tańsza opcja niż kupowanie od razu czytnika...

Ale nadal wolniejsza i mniej wygodna.
A odnosnie modemow do ADSL na USB to mam tez porade - kup taki na karcie sieciowej. Szybkosc i stabilnosc polaczenia zdecydowanie wieksza. No i zadnych problemow z gryzieniem sie portow na USB.

TomekD
28-06-2006, 08:24
u mnie pomogla zmiana gniazda USB -poprzednio zgrywało mi się kilka zdjęć po czym cos sie zawieszało, teraz jest ok.
RAWy przez aparat musisz ściagać programem canona.
MOżesz jescze spróbowac przestawić sposób komunikcji w aparacie

Joshec
29-06-2006, 19:35
Miałem problemy ze zgrywaniem z 30D. Pomógł najnowszy soft Canona + upgrade. Jeszcze tego nie zrobiłem ale osobiście skłaniam sie do czytnika - koszt ok 40 zł (żaden w stosunku body ze słoikami) ;-)))

mkwiek
03-07-2006, 21:35
najlepiej kupić czytnik - to nie duży wydatek, na pewno wart niejednych nerwów! 50 złotych i masz najnowszy model Hama, który czyta każdy standard kart. po za tym, zawsze można czytniiem wgrać na kartę jakieś ważne pliki.

Mac
04-07-2006, 01:20
Zdecydowanie czytnik kart rozwiązuje problemy. Już kilka razy na forum był dyskutowany temat kopiowania zdjęć z aparatu do kompa. Swoją drogą straszne dziadostwo te Windowsy XP. Za czytnikiem przemawia wygoda i szybkość, nie znajduję natomiast zalet dla kopiowania z aparatu do PC.