PDA

Zobacz pełną wersję : mikroryski na szkielku przed matryca :(



marcin216
22-06-2006, 15:09
Witajcie, mam duzy problem.

Czyszczac matryce (350d) pendzelkiem (powietrze nie dalo rady) na szkielku chroniacym matryce powstaly chyba mikro ryski. Niestety widac je na zdjeciach i to potwornie! Co moge poczac? :(((( Zalamka!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3ee778624e5270b7.html

Jac
22-06-2006, 15:11
to nie sa ryski tylko brud, trzeba wyczyscic matryce, jesli jestes z w-wy to polecam Zytnia- robia to za free i od reki

marcin216
22-06-2006, 15:13
to sa mikroryski, poniewaz widze je na matrycy/ na tym szkielku co jest przed nia. Widac po prostu ryski! Przed czyszczeniem mialem po prostu 3 kropki, a po czyszczeniu mam ryski! Robilem to delikatnie, a mimo to takie cos...

gietrzy
22-06-2006, 15:16
to sa mikroryski, poniewaz widze je na matrycy/ na tym szkielku co jest przed nia. Widac po prostu ryski! Przed czyszczeniem mialem po prostu 3 kropki, a po czyszczeniu mam ryski! Robilem to delikatnie, a mimo to takie cos...
Tak czy siak idź na Żytnią. Tam ci powiedza co i jak.
BTW. Jeśli to ryski to z czego był ten pendzelek :shock:

Jac
22-06-2006, 15:16
rozmazales brud po matrycy...dlatego taki efekt (nie bede sie upieral) ale jesli delikatnie czysciles matryce to jej nie zarysowales

marcin216
22-06-2006, 15:18
nie jestem z wawy niestety. Bede chyba musial wyslac aparat :(( Boje sie kosztow, nie stac mnie na jakas zaawansowana naprawe, a co jak to szkielko przed matryca jest zadrasniete? Wiecie ile takie cos kosztuje?

Encor
22-06-2006, 15:18
no bo jeśli nie czyściłeś delikatnie, to pozostanie ci np. sprawdzenie maksymalnej wysokości, z jakiej wytrzyma upadek Twój aparat.
Ewentualnie wizyta u psychologa - wszystko po wystawieniu przez serwis rachunku:twisted:

gietrzy
22-06-2006, 15:20
nie jestem z wawy niestety.
Wiecie ile takie cos kosztuje?
Zadzwoń 022-8624138; 39 i zapytaj ile kosztuje wymiana filtra AA przed matrycą w 350D

Zielony
22-06-2006, 15:25
Takie pytanie na marginesie. Na Żytniej to 'na mokro' to czyszczą czy jak? Czy jakieś specjalne dmuchanie?
I czy serwisant daje gratis resztę z tej 50'tki Żytniej co odlał do kieliszka w celu czyszczenia? :mrgreen:

Driver
22-06-2006, 15:30
Nie oddawaj aparatu do serwisu mówiąć "zrobiłem rysy na filtrze AA i prosze to wymienic/ sprawdzić" bo ci ją po prostu ... wymienią. nawet jak będzie dobra

oddaj go do czyszczenia i już.

też uwazam że to brud. Przecierz ten filtr jest ze szkła. spróbuj zarysować coś szklanego tym pędzelkiem

KuchateK
22-06-2006, 17:45
Nie rysy tylko syf z pedzla. Bylo poczytac najpierw na necie, to bys wiedzial ze pedzel trzeba wyczyscic dobrze w wodzie z detergentem z klejow i innych tluszczy, nie dotykac do skory i takie tam...

Idz do apteki, kup najdrozsze (te sa zwykle najlepsze) i koniecznie miekkie (najlepiej takie dla niemowlat) patyczki do uszu na papierowych (te lepsze zwykle sa) patyczkach i dwoma/trzema powinienes to wyczyscic bez problemu. Czysc najlepiej w jedna strone, poradzisz sobie pewnie. Klaki ktore sie ciagna i zostaja nie sa duzym problemem. Sa dlugie, latwo widoczne i wyciagalne peseta czy nawet paluchem :mrgreen:, po drugie dwa/trzy ruchy grucha i czysciutko :)

Serio... Ja jade patyczkami po szkle rowno bez oporow i to stosunkowo mocno (no tak zeby sie nie lamaly, ale bez obawy :mrgreen:). Na nascie razy juz ani sladu uszczerbku... A jak zasyfilem w 300D puche w srodku powietrzem z puszki, to wlasnie patyczkami wszystko zeszlo bez sladu. Szklo na matrycy nie jest z masla :) Az tak latwo nie jest zarysowac.

Aha. Na sucho.

towersivy
22-06-2006, 18:34
To na bank nie sa rysy tylko rozmazany syf. Na innym forum skrobnełem kilka słow jak nalezy to robic itp.

Pozdro

Vitez
22-06-2006, 19:37
Zadzwoń 022-8624138; 39 i zapytaj ile kosztuje wymiana filtra AA przed matrycą w 350D

A odpowiedz bedzie "prosze przyslac aparat do nas. Wycena jest darmowa" :p .

kociu
26-06-2006, 09:45
Ja juz kilka razy wyciagałem filtr AA. To na bank nie sa rysy tylko rozmazany syf. Na innym forum skrobnełem kilka słow jak nalezy to robic itp.

Pozdro

A mozesz podac linka do miejsca gdzie to opisywales?

dns
26-06-2006, 12:04
to na bank brud z pędzla, wczoraj przytrafiło mi się przejechać plastykową końcówką gruszki jak robiłem "lewatywe" w 300d na szczęście delikatnie i nie ma rys (co nie znaczy że syf nie został) a doczyścić filtr ir doczyściłem mikrofibrą którą na codzień czyszczę szkła od okularów :) także bez stresu zresztą sprzęt jest dla nas a nie my dla niego więc różnie może się zdarzyć... takie życie.

mattnick
26-06-2006, 12:22
no. ja sobie matówkę porysowałem...ile kosztuje nowa bo na gwarancji mi tego nie zrobią raczej nie ??

inz.mamon
01-07-2006, 07:35
Takie pytanie na marginesie. Na Żytniej to 'na mokro' to czyszczą czy jak? Czy jakieś specjalne dmuchanie?
I czy serwisant daje gratis resztę z tej 50'tki Żytniej co odlał do kieliszka w celu czyszczenia? :mrgreen:

Czyszczą sprężonym powietrzem. Nie używają innych środków.

Zielony
01-07-2006, 15:46
Czyszczą sprężonym powietrzem. Nie używają innych środków.


Heh, więc jaki sens noszenia sprzętu na Żytnią skoro to można zrobić w domu :roll:
Chyba, że używają powietrza z kompresora a nie ze sprayu. Wtedy ryzyko naplucia na matrycę jest zmniejszone. Chyba, że przez kompresor zaplącze się jakiś piasek ;) :D

Cichy
01-07-2006, 23:23
Porysować matrycę czyszczeniem można całkiem bez specjalnej trudności w każdym Nikonie. W canonie można szorować i ciężko zrobić jakąkolwiek rysę, chyba, że szczotką ryżową..

PaQ
26-08-2006, 08:05
no. ja sobie matówkę porysowałem...ile kosztuje nowa bo na gwarancji mi tego nie zrobią raczej nie ??

Ja kiedyś zniszczyłem matówkę czyszcząc ją na mokro czymś nie przeznaczonym do plastyku. Jeśli to kogoś jeszcze interesuje to nowa do 300d kosztuje w okolicach 100 zł (na Żytniej pomylili się i dostałem w torebeczce dwie :D za tą cenę).