PDA

Zobacz pełną wersję : Zacinanie się 350D



swaligora
21-06-2006, 13:02
Witam,
Z taką anomalią na forum się jeszcze nie zetknąłem, więc opiszę, może ktoś się z tym spotkał już:
Zestaw:
- Canon Rebel XT + grip Delta + baterie: oryginał + 2000mAh China
Problem:
- zacinanie się sprzętu
Objawy:
- nastawy na wyświetlaczu są (nawet się zmieniają)
- aparat daje potwierdzenie ostrości (choć AF ani drgnie)
- brak reakcji na naciśnięcie spustu migawki do końca
- brak reakcji na wyłączenie aparatu
Rozwiązanie:
- wyjęcie baterii

Po wyjęciu baterii problem ustaje, ale powtórzyło mi się to już kilka razy :( czy ktoś może spotkał się z podobnymi objawami. Uprzedzając odwołania do "Search" powiem, że podczas zacięcia nie działają również przyciski na gripie jak to było opisane w innym wątku tegoż podforum.

bundy
21-06-2006, 13:03
Czy te same objawy masz przy pracy bez gripa?

swaligora
21-06-2006, 13:14
Powiem szczerze, że bez gripa to mi to maleństwo z łąp wylata więc go nieodpinam odkąd go założyłem. Czyżby to była modyfikacja tej usterki ??? (http://canon-board.info/showthread.php?t=11860&highlight=350D)

bundy
21-06-2006, 13:16
Powiem szczerze, że bez gripa to mi to maleństwo z łąp wylata więc go nieodpinam odkąd go założyłem. Czyżby to była modyfikacja tej usterki ??? (http://canon-board.info/showthread.php?t=11860&highlight=350D)

Być może. Ja bym spróbował trochę poużywać bez gripa - przeżyjesz to jakoś ;-) Może problem tkwi w gripie albo niepewnej komunikacji grip<->body (sprawdź styki)

swaligora
21-06-2006, 13:23
Będzie to nielada wyzwanie, ale się postaram. Styki wyglądają jak nowiutkie - grip nie był w zasadzie ściągany od momentu założenia - więc w tej materii chyba "wsio all right". Czyżby jednk zakup Delty był złym pomysłem , heh ? :|

Semtex
21-06-2006, 14:35
Jaki masz firmware ?

aptur
21-06-2006, 14:51
Z oryginałem też mi się to zdarzało. Pomogało wyjęcie baterii.

agnelita
21-06-2006, 15:30
Mi to sie zdarzylo chyba ze 3 razy!!! Identycznie jak opisujesz. Tez pomoglo wyjecie bateri. Nie mam gripa, wiec u mnie to wina aparatu :( ale nie wiem co mam z tym zrobic:( Narazie czekam czy sie bedzie czesciej powtarzac.

swaligora
21-06-2006, 20:34
Firmware 1.0.3 update robiłem z 1.0.1 bo taki był oryginalnie w aparacie.

No właśnie wyjęcie baterji pomaga ale czy to jest jakaś stała usterka czy po prostu jakis jinx sprzętowy.

_invictus
22-06-2006, 14:20
czy próbowaliście działać aparatem na innym komplecie ogniw? Może to wina wady akumulatorów (zły proces formatowania? wada fabr.?)

swaligora
22-06-2006, 15:53
Hmm, no nie sądze, ale na samym początku był używany jedynie z oryginalną baterią (bez gripa) i wtedy nic się nie działo lecz ten czas był krótszy niż średni czas pomiędzy awariami więc nie jest to miarodajne.

_invictus
22-06-2006, 15:58
oryginalne też mają prawo być walnięte (lub źle sformatowane) pożycz sobie od kogos inne aku

swiderski
22-06-2006, 16:18
Moim zdaniem małe szanse, żeby była to wina gipa lub baterii. Wiele ludzi z forum używa nieoryginalnych baterii, kilku tekże gripów delta (w tym ja :)) i problem nie występuje. Proponuje wysłać puszkę na Żytnią.

swaligora
22-06-2006, 16:54
Wsłanie puchy na Żytnią raczej nie wchodzi w gre, chyba ze na właśny rachunek,bo kupiona u TIPa :) i u niego jest gwarancja. A ostatnio jak mu odesłałem walniętą puszkę to całą wymienił bez problemu ale to trwało ponad 3 tygodnie, a tu człowiek na jakiś urlop by się wybrał :)

agnelita
22-06-2006, 22:59
Ja uzywam tylko z orginalna bateria, a dzis czwarty raz mi sie zacial :( I to wtedy gdy kaczka dawala rybke mlodym:( zanim wyciagnelam baterie to moglam sie pozegnac ze zdjeciami, bo kaczki odplnely dalej:(
A do tego w moim aparacie wystepuje jeszcze jeden problem , czesto przy zgrywaniu zdjec wychodzi mi ze jest zaslaba bateria i aparat wylaczyl sie i zeby sprobowac zgrac ponownie po naladowaniu!!! tylko ze bateria jest w 1/3 pelna!!! a aparat wcale nie wylancza sie:( Juz sama nie wiem co sie dzieje :( czasami pomaga wyjecie bateri i ponowne wlozenie a wtedy zdjecia sie zgrywaja. Czy komus sie to zdarzylo?

juhas444
22-06-2006, 23:46
Raczej winiłbym za taki stan akumulatory. Kiedyś sporo rzeczy przetestowałem w swoim olku c-720 aby w koncu stwierdzić, iż przyczyną zawieszania się aparatu jest jeden z kompletów baterii.
W 350D używam zawsze firmowego gripa, ale oprócz efektu opisanego przez agnelitę na pakiecie akumulatorów paluszkowych zdarza się, że przy pracy na af-servo zestaw ten bardzo szybko się rozładowuje i aparat się wyłącza. Zrobiłem pomiary i pakiet akumulatorków paluszkowych 6*2200 mAh ma wyższe napięcie niż pakiet dwóch tanich akumulatorków 2NB2L Premium gold z allegro. Sędzę, że problemem jest wielkość prądu jaki może oddać zestaw paluszków.

Rafb
23-06-2006, 09:52
zamien baterie miejscami moze? choc pewnie juz to robiles...albo wloz tylko ta chinska do gripa i wlacz aparat i zobacz co sie stanie..
pozdrawiam!

_invictus
23-06-2006, 10:49
Moim zdaniem małe szanse, żeby była to wina gipa lub baterii. Wiele ludzi z forum używa nieoryginalnych baterii, kilku tekże gripów delta (w tym ja :)) i problem nie występuje. Proponuje wysłać puszkę na Żytnią.
ja nie twierdzę, że to wina nieoryginalnych aku, tylko WOGÓLE akumulatora, którego używają osoby z zacięciami w 350D. Możliwe że większe szanse na fabryczną wadę mają nieoryg. akum., ale i w oryg. nie można wykluczyć fabrycznej wady, przez co np napięcie się waha i aparat zalicza zwis. Ja bym pożyczył inne aku (od osoby której nie zaliczył zwisu 350D) i wyszedł w plener

Sibil
23-06-2006, 11:02
A do tego w moim aparacie wystepuje jeszcze jeden problem , czesto przy zgrywaniu zdjec wychodzi mi ze jest zaslaba bateria i aparat wylaczyl sie i zeby sprobowac zgrac ponownie po naladowaniu!!! tylko ze bateria jest w 1/3 pelna!!! a aparat wcale nie wylancza sie:( Juz sama nie wiem co sie dzieje :( czasami pomaga wyjecie bateri i ponowne wlozenie a wtedy zdjecia sie zgrywaja. Czy komus sie to zdarzylo?

tak, polecam kupno czytnika kart i zrzucanie tak zdjęć do kompa. pozdrawiam

logar4
23-06-2006, 16:08
(...)A do tego w moim aparacie wystepuje jeszcze jeden problem , czesto przy zgrywaniu zdjec wychodzi mi ze jest zaslaba bateria i aparat wylaczyl sie i zeby sprobowac zgrac ponownie po naladowaniu!!! tylko ze bateria jest w 1/3 pelna!!! a aparat wcale nie wylancza sie:( Juz sama nie wiem co sie dzieje :( czasami pomaga wyjecie bateri i ponowne wlozenie a wtedy zdjecia sie zgrywaja. Czy komus sie to zdarzylo?

Jam miałem podobny efekt raz czy dwa, mam 2 komplety baterii i poprostu je wymieniłem Myslałem, że te poprzednie poprostu sie wyładowały. Teraz będę sie bardziej przyglądał.

Kazelot
29-06-2006, 09:08
Moje doświadczenie z soboty: wesele, 350D, grip Canon, 1 aku Canon. 3 razy zawiesił się w ciągu 3h (nigdy wczesniej nie zawieszał się - przebieg 10.000). Aku wymieniłem na 2 no-name i koniec z zawieszaniem.

Do tej pory zawsze używałem zestaw:
1. w gripie 2x aku no-name,
2. lub aku canona bez gripa

Pierwszy raz w terenie użyłem gripa z 1 aku i pojawiło się zawieszanie. Z dwoma aku nigdy nie maiłem problemu. Może problem tkwi w grip + 1 aku? Tak przynajmniej mój przypadek wygląda.

Pozdrawiam wszystkich, bo to 1 post! :)

Darks
29-06-2006, 11:00
Nie wydaje mi się. Na początku używałem gripa i tylko jednego aku (oryginalnego canona) i nigdy nie miałem problemu z zawieszaniem.