PDA

Zobacz pełną wersję : dSLR, ale jaki, o to jest pytanie.



krwisty
25-10-2004, 17:56
Pozbylem sie wreszcie swojego G3, za marna i licha cene go oddalem, ale coz - takiego zycie jest, w ciagu kilku miesiescy sprzet tego typu stracil jakies 40% na wartosci. Przymierzam sie do dSLR'a, ale tu powstaje pewien problem. Chce kupic D60, zamiescilem ogloszenia tu na forum, na usenecie rowniez, ale nikt nie chce sie najwyrazniej takiego body pozbyc. Na allegro co prawda jest jedno interesujace body w zestawie z BG-ED3, dwoma bateriami i cf 256, z przystepna cena (3200), ale zastanawiam sie, czy grip bedzie mi na poczatek potrzebny.. raczej watpliwe, a odrazu wykladac tyle pieniedzy srednio mi sie usmiecha. W zwiazku z tym pytam, czy ktos chcialby sie pozbyc swojego D60?
Dlaczego np D60, a nie D30? D30 ma tylko 3mpx i naprawde spore szumy (dlatego pozbylem sie m.in. G3, nie chce do tego wracac), no i oczywiscie nie ma podswietlanego gornego lcd (a to sie przyda). Pytanie jednak, czy nie lepiej w podobnej cenie wziac 300D (ostatnio np przemknal mi w zestawie z gripem i ef-sem kitowym za 3000zl), chociaz naprawde wolalbym nie ;) - nie musialbym sie wowczas bawic w zadne wasiaware, etc.
Wiem, ze podobne watki sie juz przewijaly przez forum, ale licze, ze ktos z Was doradzi mi w tej kwestii..
Pozdrawiam

Jurek Plieth
25-10-2004, 18:11
...Na allegro co prawda jest jedno interesujace body w zestawie z BG-ED3, dwoma bateriami i cf 256, z przystepna cena (3200), ale zastanawiam sie, czy grip bedzie mi na poczatek potrzebny..
Na pewno grip nie jest niezbędny, chociaż bardzo przydatny.
Spróbuj namówić sprzedającego na wykluczenie gripa z oferty. Na pewno łatwiej sprzeda gripa bez D60 niż D60 bez gripa :wink:

gietrzy
25-10-2004, 19:59
Pytanie jednak, czy nie lepiej w podobnej cenie wziac 300D (ostatnio np przemknal mi w zestawie z gripem i ef-sem kitowym za 3000zl)
IMHO lepiej. Kupujesz nowe! Dziś na 30D już za późno :wink:

Wiem, ze podobne watki sie juz przewijaly przez forum, ale licze, ze ktos z Was doradzi mi w tej kwestii..
Gdzieś na pl.r.f.c. jest o tym wątek (wybór 30/60D i 300D/10D). Na pewno głos (rozsądku) zabrał w nim Janko Muzykant - poszukaj jakieś 2 do 2,5 miesiąca wstecz. On dokładnie wyjaśniał swój wybór ->300D

Poza tym ja też miałem G3 i 30D na pewno bym nie wybrał. Zbyt wolny AF i brak wspomagania AF przez czujnik w zewntrz. lampie.

Vitez
25-10-2004, 21:38
Poza tym ja też miałem G3 i 30D na pewno bym nie wybrał.

Kolega krwisty to w tak zakrecony sposob napisal ze mozna sie pomylic, ale wydaje mi sie ze mial na mysli "D60 czy 300D" a nie D30 - D30 od razu odrzucil bo 3 megapiksele.
Ja bym jednak tez doradzil nowego 300D najlepiej z gripem - jednak co nowe to nowe 8) choc D60 solidniejszy, ma custom functions itp - ale uzywany sprzet to dla odwaznych ;)

krwisty
25-10-2004, 21:55
chyba jednak bede uderzal w kierunku.. D60.. w zaleznosci od tego ile egzemplarz, ktory mnie zainteresowal ma przebiegu.. 300D nowego w tych pieniadzach tez nie kupie.. zreszta teraz nie jest juz tak latwo w takiej cenie znalezc 300D z gripem, no, ale sie poszuka.. Poki co, to w cenie nowego 300D z obiektywem moge miec D60+ef-s18-55, do tego jakas karta cf, a moze i nawet 50 1.8... Sprawa warta przemyslenia :mrgreen:

[ Dodano: 30-10-2004 ]
No tak, mam kilka ofert kupienia, przykladowo D60 za 2500, ale z przebiegiem migawki pod ~30tysiecy zdjec (to i tak druga migawka). Czy to w ogole ma sens? jednak przebieg dosc znaczny, a potem zalowac wydanej kasy sie nie usmiecha